şükela:  tümü | bugün
  • benim icin evrenin ta kendisidir.

tam bi motive oluyorum, bir isin ucundan tutup onda super seyler yapayim, cumle alemin agzini acik birakayim diyorum...

sonra lan diyorum.. koskoca ama koskoca evren.. 14.5 milyar yillik akla hayale sigmayacak zaman... deger mi bir kerelik omrunu bir seyleri basarmaya harcamaya.. minnaciksin, 75 yilcik bir omrun var, o da sansliysan.. otur cekirdek citle, uyu diyorum..
  • hayattır,aynı zamanda başarıyı sağlayan da o dur. böyle bir paradoks var bence. tam her şey yolunda giderken hastalık, ölüm vs kötü bir şey atlatırsın ya da batarırsın işini. hep dörtdörtlük gitmez hayat. ama iyi yönleri ise bu kötü vakalarda arkanda kimler kaldı onları görürsün, kuyunu kazanları da aynı zamanda. böyle bata çıka başarıya gidersin başaramadıklarından tecrübe ederek.
  • disiplinsizlik
  • kendi hayatım açısından örnekleyecek olursam; erkek hegemonyası, evlilik baskısı.
  • (bkz: başlamamak)
  • fifalofiesta öznelinde dikkat dağınıklığı, başaramama korkusu ve bu ikisinin bir şekilde birbirinden besleniyor oluşudur.
    bir araya gelince sanki voltronu oluşturup hayallerimi doggye yatırıyorlar anasını satayım.
  • insanın kendisidir. başarmak için insanın önce kendini yenmesi gerekir.
  • torpil, satış, yalakalık ve en nihayetinde para.
    özellikle ülkemizde bunlardan biri yoksa işin zor. sen kıçını yırtıp dururken birileri gider;
    adamını bulur,
    kendini satar,
    seni satar,
    rüşvet yedirir,
    götünü sktirir ve alır yürür.
    elinden tutan yoksa sen de işte öylece ortada kalır, ağzını ayırır bakarsın.
    istisnai durumlar dışında maalesef durum bu.*