şükela:  tümü | bugün
  • değişen dünyada insanların yitirmeye başladığı en büyük haktır.
    mesela bu başlığı açarken bile başaramamışım, belki de bilerek başarısız oldum çünkü başarılı olmak zorunda değildim.
  • tüm hakkımı kullandım sanırım.
  • başlığı bu şekilde açarak kullandığınız hak.
  • haktan öte bir gerekliliktir.

“hiç bir başarı tesadüf değildir” sözündeki özgüven, başarısızlıklardan gelmektedir.
  • yeni türkiye'de sadece dürüst ve namuslu insanlara tanınan bir haktır.
  • sosyal konum itibariyle kişinin
    , ailesinin kendisi üzerinde kurduğu beklentileri düşününce olmayan haktır.
    başarılı olma zorunluluğu , omuzlarındaki yükün gittikçe ağırlaşması ve kişinin psikolojik olarak sorun yaşama süreci günümüzün en büyük problemlerinden birisidir.
  • yukarıda arkadaş çok güzel bahsetmiş fakat insan için uzun süreli başarısızlık mutsuzluk getirecek doğa depresyonla onu cezalandıracak veya uyaracaktır.devamı halinde ise intihar veya derbeder şekilde hayat devam edecektir.doğa kısacası başarısız insanı,canlıyı sevmiyor ya hayattan tad almanı engelliyor ya da canını alıyor.
  • hayallerin gerçekleşmeyeceği anlaşıldığında kişinin kendine bu duruma izah ederken kullandığı bahane.
  • basarisiz olabilme hakki girisimcilikle dgru orantılıdır. bu kültürün yetiştiği topraklarda yenilir yenilir ayaga kalkarsiniz, bir daha denerseniz daha iyi yenilirsiniz.

hayallerinizin gerçekmeyecegini anladiginiz ancak olum dosegi olmali. hayaller evrilir gelişir daha iyisi daha mutevazisi çıkar. hayaller evrilir

rovio yani angry birdsun sahibi 30 kere denemis ve basarisiz olmuştur. basarisiz olmuyosan denemiyorsun demektir. emek gozyasi kan ve ter olmadan kimse dunya boks sampiyonu olmadi mesela.

vazgectiginde yenilirsin.
  • bir buçuk ay önce babamı kaybettim. hayatımın en kötü günüydü.

ve bugün şirketlerimden birinin faaliyetini durdurmak zorunda kaldım. 15 yol arkadaşımdan ayrılmamız gerekti. bana 1 milyonluk bir borç bıraktı.

pahalı, ama çok güzel bir tecrübeydi. bana çok ders veren bir işletmeydi, biterken bile öğretti; hatta en çok biterken.

bu kadar kısa sürede, bu kadar büyümek istemezdim.

her şeye rağmen; kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin.