şükela:  tümü | bugün
  • nefret ettiğim insandır. gerçekten nefret ediyorum. geçen gün gelmiş bana resim yapmayı ne kadar çok istediğinden bahsediyor. en son ne zaman yaptığını sordum. ortaokuldayken yarışmalara bile katılırmış. hadi ordan. hepimiz küçükken katılırdık o yarışmalara. ben bile hala belediyenin astığı sikko konulu yarışma afişlerini görünce heyecanlanırım. hatta 9-16 yaş koşulunu görünce biraz üzüldüğüm bile olur, dedim. güldü. gülmesi için söylememiştim oysaki. neden yapmıyorsun o zaman diye üsteledim. yapamam ki; güzel olmayacağını biliyorum, dedi. hep de beni bulur bu insanlar. ne sanıyor kendini? mucize arıyorsa ortadan ikiye yarılmış bir deniz çizebilir. bunu söylemek yerine işi şakaya vurdum: "yapacağım makarnanın güzel olmayacağını biliyorum, acaba yapmasam mı?". buna gülmedi. güzel olmuyor ama en azından doyuyorum diyerek toparlamaya çalıştım. beni anladığını söyledi. birkaç dakikalık suskunluktan sonra da bir işini bahane ederek gitti.
  • (bkz: cam tavan)
  • kaybetmeye mahkum insandır.
  • bir şey yapmazsanız hata da yapmazsınız. hayat bu kadar basit mi? sorusunu akla getiren insan.
  • yüzde elli başarı ihtimalinin karşısında yüzde yüz başarısızlığı seçen insandır...
  • loosecontroi nickli youtube kullanıcısının hazırladığı güzel bir one piece asmv'si olan the courage to dream isimli çalışmasının açılışına koyduğu sözleri hatırlatan insandır:

do you have the courage to dream
    or are you scared to be laughed at?
  • şahsi düşüncem bunun bizim eğitim sistemimizin bir meyvesi olduğu. başarısız olunca cezalandırılırsan böyle olur.
  • acilen bir psikoloğa gitsin. başarısız olma korkusu takintiya dönüşebiliyor. bir yakinim bu sebeple iş görüşmesine bile gidemiyor. psikolog+ psikiyatr tedavisi görüyor şu an.