• sürekli aklımın köşesinde durup beni bir türlü rahat bırakmayan ama hissetmekte haklı olduğuma kendim dışında hiç kimseyi inandıramadığım his.
  • kapitalizmin yarattığı his. kendini savunma iç güdüsü gibi doğuştan gelen bir his değil. modern zaman hislerinden.
  • bogazinizdaki yumru...
  • kötü bir histir. bütün dünya üstünüze geliyormuş gibi gelir. güçsüzlüktür bi yerde. her insan evladı öyle ya da böyle tatmıştır. kişiyi olgunlaştıran bi histir en nihayetinde.
  • sizden beklenenleri gerçekleştirememiş olma durumuyla doğru orantılı büyür. aslında önemli olan sizin kendinizden ne beklediğinizdir. başarısız olmanız tatmin edemediğiniz kişinin problemi olmalıdır. beklemeseydi. tembel bir insan olabilirsiniz, güçsüz bir insan olabilirsiniz, vurdumduymaz bir insan olabilirsiniz, bunların hepsini olma hakkınız var. geldiğiniz nokta buysa, bir noktaya gelme başarısına ulaşmışsınızdır. asıl sorun hiç gibi hissetmektir. bir hiç gibi hissetmediğiniz sürece aslında başarılısınızdır.
  • başkalarının gözünde hayal kırıklığınızı yaşadığınız an, siz isterseniz başardığınızı sanın; bu his tüm ruhunuzu saracaktır. ve açık konuşayım, hiç hoş değildir.
  • 25 yaşındaysanız, 2 yıllık tırttan bir okulu bitireli 3 sene olmuşsa, tek çocuksanız, hele bir de tek kız evlatsanız ve babanız yok zamanında başka bir şehirden kalkıp size iş ayarlayabilir mi bir bakmak için yanınıza geliyorsa kesinlikle hissedeceğiniz şeydir. onların hayallerini suya düşürmüşsünüzdür. bu apaçık ortadadır. keşke sizden ne kadar büyük ümitleri, size ne kadar büyük inançları olduğunu zamanında çok fazla dile getirmemiş olsalardı. ya da keşke hiç öyle bir inançları, ümitleri, güvenleri olmasaydı.
  • kendimi aptal yerine koyduğum durum...
  • kimi zaman boşuna yaşama hissi ile eşdeğer olabilir.
  • her gün, her sabah ve her gece uyumaya çalışırken gelip içine yerleşiyosa bu his, yaşamıyosun sen kardeşim. solunum, sindirim ve boşaltım sistemlerin hala çalışıyor hepsi bu.

bu his adamı öldürüyor, gün be gün, tekrar tekrar. sevmeyi de haketmez oluyosun. kendine yakıştıramıyosun. başarısızlık hissi. bataklıktasın beline kadar. fişimiz olsaydı keşke filmdeki gibi. ensemizden çekiverselerdi ve son.....
hesabın var mı? giriş yap