• hakkında tarafımca girilen bir entry gg olduğu gerekçesiyle ispiklenmiş olan yazılım firması. yakın çevremden yaşadığım bir olay olduğu için tekrar paylaşmakta mahzur görmüyorum, üniversite mezunlarını 1000 tl'ye köpek gibi çalıştıran kötü bir şirkettir efendim. 1 yıl dolmadan bu çalışanlarını işten de atarlar. gerçekleri söylemek gg değil başardostlar. birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışan yöneticiler barındıracağına, düzgün harita yapmaya odaklanması gereken şirkettir aynı zamanda.
  • biraz önce kaldırımda yürürken veri tabanını oluşturan araçlardan birine denk geldim.

camları açıktı selam verip kolay gelsin deyip ne yaptıklarını sordum. yeni açılan yolları ve orta refüjlerin datalarını oluşturuyorlarmış. ayaküstü biraz sohbet edip yanlarından ayrıldım. samimiyetleri bana da keyif verdi.
    haritalarını güncel tutmaya çalışarak islerini iyi yapmaya çalışıyorlar.

kolay gelsin onlara
  • türkiye'nin navigasyon konusundaki durumunu belirleyen firma. 2-3 yıl öncesine kadar bu konuda gayri ciddi bir kaç yazılım şirketi yüzüden acınacak durumdaki türkiye, başarsoft'un bu 2-3 yılda yaptığı inanılmaz çalışma ile günümüzde 81 il, yüzlerce ilçe ile kapı numarasına kadar detaylandırılmış ve navigasyon cihazları tarafından nitelikli şekilde rotalandırılabilir hale gelmiştir. google maps, nav'n go, mio, garmin, sygic gibi yazılımlar başarsoft tarafından hazırlanmış türkiye haritasını kullanmaktadır.
  • ankara menşeili bir firmadır. zamanında haritasını kullanıp sinirden navigasyon cihazını yerle yeksan edesim geldiğini hatırlıyorum. o kadar saçma yollara sokmuştu beni yani. tabii teknoloji her dakika gelişen bir şey ve muhtemelen daha düzgün işler çıkarıyorlardır artık. şirket olarak da düşük maaş + çok çalışma politikası sürdüklerini söyleyebilirim.
  • google maps, igo, garmin gibi alanında devleşmiş firmaların türkiyedeki çözüm ortağı olan firmadır. sayısal haritalama alanında oldukça başarılı çalışmaları vardır.
  • street view olayına da giriyorlarmış.

http://forum.donanimhaber.com/…_23//tm.htm#32226067
  • navigasyon uygulaması google play store'da yerini almış başarılı harita firması. uygulamayı indirmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilirler:

https://play.google.com/…rsoft.igo.javaclient&hl=tr
  • parasını ödeyip rezil olduğunuz firmadır. yerli firma dersiniz; parasını ödeyip lisanslı navigasyon yazılımı satın alırsınız igo nextgen(playstore'da geliştiricisi başarsoft olarak belirtiliyor) amma velakin ne harita güncellenir ne canlı trafik özelliği çalışır; warez olarak kullananlar ekim ayında ve aralık ayında olmak üzere haritalarını güncellemişken sevgili başarsoft "valla biz nng'ye verdik haritaları, yayımlasınlar diye bekliyoruz, 3 vakte kadar yayımlarlar" diyerek dalga geçmektedir.

işin ironik yanı warez kullanan kişiler de haritayı nng'den alıyor ve lisans dosyalarını değiştirip kullanıyor, bize de uzaktan seyretmek düşüyor...

bir daha asla para kaptırmayacağım bu firmaya...
  • 2010.10 bir hafta önce yayınlanmış, haritaya bir de kktc'yi de eklemişler.
  • türkiye belki de dünya çapında en büyük dataya sahip cbs projesini türk telekom için geliştiren şirkettir.
hesabın var mı? giriş yap