şükela:  tümü | bugün
  • abdulkadir selvi'nin böyle bir günde söyleyebildiği sözdür. daha da ileri gidip, böyle bir günde canlı yayına soma'yı konuşmak üzere çıkıp, "metin feyzioğlu'nun başbakana ayar çekme hakkı yoktur"a kadar konuyu getirebilme becerisi göstermiştir.
  • başbakanın en büyük sorunudur. her şeye evet efendim sepet efendim diyen o kadar çok ki etrafında, bu hali kaçınılmaz.
    (bkz: dalkavuklar etrafında el pençe divan dursa)
  • bunu diyenin annesinin mesleğini tartışmak doğrudur.
  • tartışılacak bir tarafı kalmadı zaten. çünkü üslup falan kalmadı. pavyon fedaisi gibi adam dövüyor.

sanırım yavaş yavaş hepimizin duaları kabul oluyor. devlet başında fazla uzun kalıp aşırı ego yükselmesinden delirip halk nezdinde kendini maymun etmesi durumu başladı. umarım kendisini yeterince rezil etmeden ölmez. bir de kendini rezil ederken daha fazla devleti rezil etmez.
  • fatih'in dahi divanına gelerek -"bu oturan kodamanlardan hangisi padişah?" diye sorabilen bu topraklar halklarının torunlarını tanımamış adam sözü.

ah abicim, bilsen kimlerin kellesi gitti ben'lik yolunda kibir yolunda, bi'okusan da feyz alsan ama boşver, biat etmek okumaktan yeğ'dir senin kafada, aynen devam.
  • "başbakanın tokat attığı yalandır" dedi. sanırım erdoğan, "yanıma gel de yuh çek" derken sevmek için çağırdı o insanları. gördüğümüz yalan, duyduğumuz ses de yalan demek ki. ulan adam höyküre höyküre yanıma gel de yuh çek diyor. bunu diyen yanına çağırdığı o kişiye ne yapacaktır? bunu düşünemeyecek biri değil, demek ki yemek yediği kabı temiz görme eğiliminde.
  • yaninda kadri gürsel, altan öymengibi kendisini kamcilayacak, ses tonunun dahi dusmesini saglayan gercek gazeteciler olmayinca ancak bu kadar konusabilen, tipik dinci yüzsüzlügüne sahip bir yaratigin kan üzerindeki dansidir. yaninda düzgün adamlar oluncaki rezil hali icin ara ara dört bir taraf izlenebilir.
  • gazeteci gibi gorunmeye calisan birinin beyanati. renkli ulkenin azotlu insanlari. gazeteciyim diye gecinen atgozluklu insan mi ararsin? steven seagal'a ozenen politikaci mi ararsin? steven reyiz'i asagilamadim, yanlis anlasilmasin. civanina uzulen yandas, buzukdas mi ararsin? fiskiye sevdalisi mi ararsin? yoksa got killigina kendini yakistiran mi ararsin? bunlar boyle renkli olunca tabi begenmezler zeki, durust, ahlakli, yurekli ve hakkini arayan insanlari. ekmek elden, para ayakkabi kutusundan, komur madenden nasil olsa. fitratina kuskuyu verince bozulacak sonra.
  • ulus olarak yasimizi tutalim, siyaset de yapmayalim, cuma hutbeleri, dini vecibelerle uyusmaya devam edelim, siz de bizim irzimiza gecmeye devam edin degil mi?