• içinden deniz geçen metropolünde yangın söndürme helikopteri bulunmayan ülkedir. ama başbakanın emrinde bir de helikopter olması doğaldır tabii... o helikopter, başbakanın cuma namazını kaçırmamasının teminatıdır.

meraklısına soru: söndüren filosu yangın başladığında haydarpaşa garının yanında demirliydi de ne oldu?
    cevap: hiçbir sik olmadı. saatler sonra koyuldular çalışmaya.

yeni oteliniz hayırlı olsun.
  • birlesik krallik oldugunu sanmam.

daha dun gazetede okudum, londra valisi hindistan'a gittiginde kac para harcamis her bir pence'ine kadar dokmusler, hesabini soruyorlardi. adamcagiza economy plus bilet almislar da kendi cebinden business'a upgrade etmis. boyle igrenc bir medeniyet.
  • chp'li milletvekili musa cam'in basbakana yazili soru onergesi ile bu iddiayi sordugu, ve cok kisa bir cevap aldigi ulke. (chp'li vekil detaylari ile sormus iki sayfa, cevap ise mevzuat ve prosedurlere gore ucak temini yapiliyor gibi bir paragraflik birsey)

chp'li vekilin soru onergesi
    http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0936s.pdf

bu da cevabi
    http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0936c.pdf

sonuc:
    1) hukumet eger her konuda bu sekilde cevap veriyorsa soru onergelerine, ayip. hatta otesi. milletvekili halkin parasini nereye kullaniyorsunuz diye soruyor. cevap vermek (laf olsun diye degil) bilgileri vermek hukumetin gorevi.
    2) chp'li vekilin soru onergesi tarzi yanlis. gazete haberlerini yazmis, yok fransiz baskanindan bahsetmis, ucan saray mi aliyorsun demis de demis. oyle dedikodu yapar gibi sorunca da hukumetin eline koz vermis kisa gecistirme cevap icin.
    3) chp'nin tavri, ne is yaparlar anlamadim. alip su soruyu ve kendilerine hukumetin verdigi cevabi, basina verseler, internete verseler de millete deseler ki, bakin en basit soruya bile aldigimiz cevaba bakin. eminim ki bunun gibi yuzlerce ornekleri vardir. ellerindeki malzemeyi kullanmayi bile bilmiyorlar.

bu da senin icin ey eksisozluk okuyan genc, bak tbmm'nin sitesi var, internette erkek/kiz dusurme pesinde kosacagina, eksisozluk'de geyikler yapacagina, (ki yap bunlari izin var hadi), arada bir tbmm nin sitesine gir, soru onergelerini oku, bilgin olsun. hersey elinin altinda, bilgin olsun ki, kim ne yapiyor gor. bilincli ol.
  • ne batan ne çıkan bir ülkedir. yazık, bu ülkenin milli değerlerine. sizlerle birşey yaplaşmak istiyorum. bir arkadaş anlatmıştı. arkadaşımın bir yakını amerikada cafe işletiyor. cafeye bir adam geliyor, oralarda takılıyor falan. adam bizim oğlana soruyor beni tanıyor musun diye. bizim oğlan; evet, sizi gazetede ve tv de gördüm. siz bu şehrin valisisiniz diyor!!! düşünün şimdi; amerikada bir vali; yakında bir ordu sayısınca korumaları olmadan; bir kaç düzine resmi son model arabalar olmadan tek başına dolaşıyor ve bu tesadüf değil. buradan; bizler çok kibirli insanlar olduğumuz sonucu çıkmakla birlikte, ülkemizin milli servetlerine ve varlıklarına ihanetimizde bariz ortaya çıkıyor.
  • 7 yaşındaki çocuklarda, 2.000 tl lik telefonların olduğu bi ülkede normaldir.

(bkz: görgüsüzlük)
  • yedi düvele kafa tutmuş bir devlet adamıyla yedi düvelden ayar yiyen bir devlet "kişisinin" karşılaştırılmasına vesile olmuş ülkedir.
hesabın var mı? giriş yap