• tayyip erdoğan'ın meslek sandığı şey. meslek sahibi değil mi de böyle yapıyor bilmiyorum ama ısrarla "meslektaşım" diye hitap ediyor yabancı başbakanlara.

başbakanlık meslek değil "mevki"dir. dolayısıyla "mevkidaşım" demelisin sayın başbakan.
  • genellikle mit mensuplarının çalıştıklarını söyledikleri kamu kurumu
  • basbakanlik.gov.tr adresinde 26 ekim 2011 itibarıyla, yanıp sönen bir "somali yardım kampanyası" başlığı var.
    halbuki o bölümde dün "van yardım kampanyası" yazıyordu.
    üşenmedim, telefon açtım. bilgi işlem bölümünü bağlattım. çıkan kıza durumu anlattım. verdiği cevap:
    -xxxx numarasını arar mısınız?

aramadım.
    öyle kalsın.
    herkes gülsün.
    oh.

http://www.basbakanlik.gov.tr/forms/pmain.aspx

edit: saat 16.50. artık van yazıyor.
  • dememe bile gerek yok ya, herhangibi bir yerine, herhanangibi bir şekilde, zinhar, dilim bile varmadığı yer. adımı atanı anında...
  • türkiye için en baba, en rahat meslektir. herhangi bir gerekliliği yok öncelikle. yani dil bilmeniz, üniversite bitirmeniz, devlet yönetimine dair bir şeyler bilmenize hiç gerek yok. sadece biraz hitabet, sonra dindarlık, üstüne birazcıkta mağduriyet eklemelisiniz. hepsi var işte şu mağduriyet için bir hapse girmem gerek sadece onu başarırsam inşallah bende bu meslek için gerekli vasıfları sağlamış olacağım. ver bir danışmana para o yazsın sen oku, olmadı ahkam kes, hiç olmadı benim kardeşlerime, bacılarıma şunu bunu dediler de milletin gözünde sınırsız krediyi elde et.

keşke devlet yönetiminde sadece o işi yapmaya muktedir olanlar olsa, hatta oy verenlerin de oy vermeye muktedir olup olmadığını değerlendirerek o hakkı tanısak. biliyorum biraz saçma gelecek bu düşünce ama türkiye bazında düşünün, hani kimyada nasıl normal şartlar altında durumu varsa bu konuyu da türkiye şartları altında değerlendirin. bu ülkede muhalefeti de iktidarı da insana illallah dedirtiyor. yargılamdan önce de ekleyeyim apolitik bir insandım ben, hiç işim olmazdı. işime bakardım sadece ama görüyoruz ki bu ülkede hangi kesim iktidarı elde ederse etsin, birbirini mağdur etmeye kalktığı için olan hep bize oluyor.

tek dileğim sadece biri çıksın bu ülkeyi yönetsin ama sadece ülkeyi yönetsin insanları değil. ama önümüz seçim her ne kadar yerel olsa da insan bir düşünüyor kime oy vereyim diye sonra aman diyor, ne de olsa hepsi önce bizi becermeye gayret edecek bari onu seçen ben olmayım, vebal almayayım diyor.

dedim ya tek dileğim var, o da bu ülke yönetilsin bu ülkenin insanları değil.
  • deprem olduğunda büyüklüğünü açıklayacak olan makam. normalde inanırdım da başbakan garip biri olduğundan deprem büyüklüğünü bile bizlere yanlış söyleyeceğinden büyük endişe duymaktayım. güven yitren kurum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25858032.asp
  • bu işi yapmak isteyenlerin bu işi yapmasına hiçbir surette izin verilmemelidir. çünkü bu işi yapmayı en çok isteyenler, (doğal olarak) bu iş için en az uygun olanlardır.
  • binasının, önünde eskicilerin, çöpçülerin cirit attığı söyleniyormuş.

http://tvarsivi.com/….php?y=4&z=2012-01-12 13:08:00
  • muhasebecilik, kabzımallık, kunduracılık, avukatlık, son ütücülük gibi bir meslek. ülke yönetimi ile ilgilidir.
  • türkiye cumhuriyeti devletinde cumhurbaşkanı ve meclis başkanından sonra protokolde üçüncü sırada olan konumu ifade eden kurum
hesabın var mı? giriş yap