şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3 yıl süren bir restorasyondan sonra hizmet vermeye başlamıştır. tamamen taş ve ahşaptan yapıldığı için tarihi dokusu korunmuştur. içerisinde çalışma ofislerinin ve toplantı odalarının yer aldığı büyük bir bina ve iki adet yemek salonu bulunmaktadır. yemek salonlarından biri kalabalık toplantılar için, diğeri 20-50 kişilik toplantılar için tahsis edilmiştir.

  sayın başbakanımızın burada kabul ettiği yabancı devlet ve hükümet başkanları ofis çıkışında mutlaka ve mutlaka fotoğraf çektirmek ister zira buranın manzarası çırağan sarayı'nınkinden bile daha güzeldir. bir de çok yaşlı bir ağaç vardır bahçede. güzel havalarda gölgesinden manzarayı izlemek çok keyiflidir.

  çalışma ofisinde her gün müthiş lezzetli yemekler yapılır. personel son derece profesyoneldir.
 • beşiktaş trafiğinin ebesini bellemektedir, zaten öncesinde de beşiktaş trafiği katlanılacak şey değildi ama sonrasını da tarif etmek gerekirse, yolda yürümek istersin yürütmezler, işten çıkarsın 1.5 dakika beklersin yeşil ışık yansın da karşıya geçeyim vapura bineyim diye ama polis amca hoop dur bakim der, sonra bi daha 1.5 dakika daha beklersin karşıdan karşıya geçmek için, tabi 150 kişi birikir o sırada arkanda, servise binersin möhüm insanlar geliyordur yolu keserler, zaten barbarosun başlangıcından baktın mı lan nasıl bitecek bu yol dediğin yerde bir de trafiği keserler, binlerce insanın yaşadığı çile kimsenin sikinde bile olmaz, nolcak koyun gibi bekleriz ama möhüm adamlar 1 saniye durmasın, önemsiz binlerce insan onları bekler nasıl olsa..
 • bu ofis kullanılmaya başlandığında önce tam girişi önündeki otobüs durağı kaldırıldı.

  (bkz: akaretler durağının kaldırılması)

  kadıköy'den vapurla gelen insanlar sarıyer/mecidiyeköy istikametine gitmek için taaa barbaros bulvarı'na yürümek zorunda kaldı. muhtemelen dolayısıyla metrobüse ve barbaros'taki trafiğe ek yük getirdi.

  daha sonra yine bu alanda bulunan yılların beşiktaş üst geçidi güvenlik sebebiyle kaldırıldı. yine kadıköy vapurundan inip taksim/kabataş istikametine gitmek isteyenler için mecburen yaya ışığı konuldu ve bölgedeki trafiğin anası ağlamaya başladı.

  daha sonra barbaros hayrettin paşa iskelesi önündeki cezayir caddesi, ne akla hizmet olduğu belli olmadan bariyerlerle kapatılarak kontrolü shangri-la bosphorus hotel adlı garabete teslim edildi. vapurdan inen bir kişiyi arabanızla alıp yola devam etme olasılığınız ortadan kaldırıldı.

  şimdi de kabataş istikametinden gelip akaretler'e dönüş yapabildiğiniz ışıklı kavşak bir çırpıda yok edildi. eskiden de zaman zaman içeride çok möhim insanlar olduğunda geçici kapatılıyordu ancak bu sefer komple kaldırıldı kavşak!

  dönüş yapabilmek için taaa yıldız'a kadar çıkıp oradaki u dönüş ışığına gitmeniz gerekiyor ki beşiktaş trafiğinin içine eden bir hamle daha gelmiş oldu böylece. dur daha bitmedi. sadece binek araçlar değil başını beşiktaş-mecidiyeköy (30m) çeken bir çok iett otobüsü de bu dönüşü kullanamayacak. yıldız'daki göt kadar u dönüşünden bu otobüsleri her döndürdüğünüzde zincirlikuyu'dan beşiktaş'a olan 3 şeridi neredeyse tamamen kapatıyorsunuz. yakında o çakarlı merso'larınıza bile geçiş için yer kalmayacak.

  bunun bir de çok beğenilince devamı çekilen yıldız sarayı'nın cumhurbaşkanlığı'na tahsisi diye başka bir bölümü var ki onun etkileri de bambaşka.

  yıllardır beşiktaş'ta yaşayan birisi olarak adım adım her gün bu bölgenin içine biraz daha edilmesine ve sanki hayatlarımızın bir adamın yaptıklarıyla yeteri kadar etkilenmiyormuş gibi bir de bu pozisyondan ayrıca sikilmesine katlanamıyorum. yapımda ve yayında geçen herkesin allah belasını versin.
 • her zaman kullandığım akaretler dönüşü kapatılmış. onun yerine barbarosa doğru çıkıp geldiğin yoldan geri dönüyorsun. tabi orası baya bir trafik yapıyor. geç geçebilirsen 5 dakikada. yayalar içinde küçük ara koymuşlar. yakında o da kapanır.

  belediye durmadan çalışıyor. ama millete değil.
 • bir kişinin keyfi için binlerce kişiye eziyet çektiren ofis.
 • arkadaş git başka yerde çalış, 1000 odadan birini verirler herhalde emaneten...
 • istanbul trafigine, zaten yasamdan bezmis istanbul halkinin kosusturma ile gecen gunluk hayatina korkunc mudahaleri yuzunden her gun binlerce bedduanin adresi olan ofis. orasi kolay kolay kimseye yar olmaz. olmuş gibi durur ama olmaz. her güç bir gün biter, ondan sonra millet gelip salonun ortasina sıçar. misal kaddafi 'nin saraylari... koskoca kaffadi dusunur muydu o saraylarin bu hale gelecegini? ama olur iste.

  http://metro.co.uk/…years-afters-his-death-5135958/
 • halka hizmet için geldiklerini iddia edenlerin halka eziyet etmeyi seçtiğinin açık delilidir. halkın hayatını zorlaştırmakta, güvenlik nedeni ile halkın geçişleri engellenmektedir. bir de böyle yoğun bir bölgedeki insanlar hedef haline getirilmektedir.

  -eskiden sahile karşı oturup çay içmek mümkündü.
  -can güvenliğini tehdit etmeden üst geçitten geçmek mümkündü
  -otobüs durağı vardı. daha kısa zamanda istediğin yere gitmen mümkündü.
  -iskeleye kolayca geçiş mümkündü.

  şimdi halkın sahil ile ilişkisi kesildi. güvenlik güçleri her daim orada insanlara geçit vermiyorlar. halkı korumaları gereken ekipler halkın hayatını zorlaştırıyor.

  bize şehit olun çok güzel derken kendileri için bu tedbirlerin alınması kabul edilebilir değil.

  beşiktaş'ı halka bırakın!
 • her gün işe gidip gelirken önünden geçtiğim yer.
  rte orayı kullanmaya başlamadan önce kadıköy iskelesinin yanındaki çay bahçesinde insanlar oturur çayını içer eğlenirdi. şimdi iskeleye yürüyerek bile gitmeniz zor.

  (bkz: http://everywheretaksim.net/…sunu-kap-iskeleye-gel/)

  ilk başta çay bahçelerini kaldırdılar polisleri diktiler
  sonra yolu trafiğe kapattılar demir parmaklıklarla
  simdi de yaya trafiğine kapatmışlar...

  extra: bilenler bilir beşiktaş'tan topkapı veya akaretler istikametine giden otobüs hatları vardır.(28, 28t) bu hatların güzergahı da değişmek zorunda kaldı. önceden otobüsler iskeleden direkt dolmabahçe caddesine çıkıbiliyorken şimdi barbaros bulvarının o trafiğine girip dolmabahçe caddesine çıkıbiliyor...
  yani kulağı tersten tutturdular!

  biz bunları hakediyor muyuz!?
  evet bence hakediyoruz...