şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tek televizyon kanalının trt olduğu zamanlarda, daha televizyonun tadını bile tam alamamışken, develer kursakta kalmış tellal iken, laaaaaank diye devlet ihalelerini haber vermek için ekranda reklam mahiyetinde beliren, beliren, ıııııımmm, ne ki bu ya, beliren şey. (allahım, o ne sesti?)
 • e-devlet kapsamında oluşturulan web sitesine http://www.toki.gov.tr/ adresinden erişilebilir.
 • yaptığı evlerin genelde* zamanında teslim edildiği bizzat tespit edilmiştir.fakaat "e hadi aldım anahtarı gidiyim taşınıyım" diye hemen atlanmayacak evler yapar kendileri.anahtar tesliminden sonraki 2-3 ay kesinlikle taşınılmaması gerekir bu konutların,zira özellikle ilk 2-3 haftada elektrik su yoktur evlerde,heder olursunuz.sonraki 2-3 ayda çevre düzenlemesi tam olarak bitmemesine rağmen daha yaşanır yerler haline gelebilir.özellikle de ilk 1 ayki dönemde bunalıma girmeniz son derece doğaldır,panik olmayınız,alışırsınız.
 • bir tane de izmite kondurulmuştur bunlardan*. umuttepe ye yakınlığından öğrencilerin sıkça bulunduğu yerleşim yeridir. keza bir tane de biz edinmişizdir*. her ne kadar evimizin önüne henüz beton dökülmemişse de umudumuz kaybolmamıştır. güzel günler yakındır.
 • başkanlığını erdoğan bayraktar'ın yaptığı kuruluş.
 • sağlık bakanlığının ankarada çalışan mensuplarına konut imkanı sağlamak amacıyla anlaşmaya giriştiği kurum.
 • ulkenin artan konut ihtiyaci ve nufusu sebebiyle 1984 yilinda genel idare di$inda toplu konut ve kamu ortakligi idaresi baskanligi adi altinda kurulmu$ olan idaredir.

  2985 sayili kanunda yapilan degi$iklikler ve toplu konut idaresi'nin gorevleri ise:

  a) devlet garantili ve garantisiz ic ve di$ tahviller ile her turlu menkul kiymetler cikarmak;
  b) yurt ici ve yurt di$indan, toplu konut idaresi'nce kullanma alanlarinda yararlanmak uzere kredi almaya karar vermek;
  c) konutlarin finansmani icin bankalarin i$tirakini sağlayacak tedbirleri almak, bu amacla gerektiginde bankalara kredi vermek, bu hukmun uygulanmasina ili$kin usulleri tespit etmek;
  d) konut in$aati ile ilgili sanayi veya bu alanlarda çali$anlari desteklemek;
  e) ozellikle kalkinmada oncelikli yörelerde bulunan konut in$aatiyla ilgili $irketlere i$tirak etmek;
  f) gerektiginde her ce$it ara$tirma, proje ve taahhut i$lemlerinin sozle$meyle yaptirilmasini temin etmek;
  g) kanunlarla ve diger mevzuatla verilen gorevleri yapmak.

  ancak, idarenin kurulu$undan bugune kadar olan surecte konut ve kentle$me sorunlarinin cozumune yonelik onceliklerde degi$iklikler olmu$ ve idarenin konut ve kentle$me meselesinin tum boyutlarinda faaliyette bulunmasina ihtiyac duyulmu$tur. nitekim, hukumetimiz de acil eylem planinda yer verdigi konut seferberligi kapsaminda konut uretimi ve planli kentle$meyi birlikte ele almi$tir.

  bu cercevede, 06/08/2003 tarih ve 4966 sayili kanunla yapilan degi$ikliklerle, toplu konut idaresi'nin 2985 sayili kanunla tanimlanan gorevleri arasina yeni gorevler eklenmi$tir. bu gorevler $unlardir;

  a) konut sektoruyle ilgili $irketler kurmak veya kurulmu$ $irketlere i$tirak etmek;
  b) ferdi ve toplu konut kredisi vermek, koy mimarisinin geli$tirilmesine, gecekondu alanlarinin donu$ümune, tarihi doku ve yoresel mimarinin korunup yenilenmesine yonelik projeleri kredilendirmek ve gerektiginde tum bu kredilerde faiz subvansiyonu yapmak;
  c) yurt ici ve yurt di$inda dogrudan veya i$tirakleri araciligiyla proje geli$tirmek; konut, altyapi ve sosyal donati uygulamalari yapmak veya yaptirmak;
  d) idareye kaynak saglanmasini teminen kar amacli projelerle uygulamalar yapmak veya yaptirmak;
  e) dogal afet meydana gelen bolgelerde gerek goruldugu taktirde konut ve sosyal donatilari, altyapilari ile birlikte in$aa etmek, te$vik etmek ve desteklemek.

  bununla birlikte toplu konut idaresi, uygulama yaptigi bolgelerde birim kurabilme ve gerektiginde bu birimlerde valilik, belediye ve diger kamu kurumlari personelinden gecici gorevli istihdam etme yetkisine sahip olmu$tur. bu itibarla, bayindirlik ve iskan bakanligi makam onayi ile istanbul, bingol, erzurum, diyarbakir ve van'da birim kurma karari alinmi$tir.

  ayrıca yine yapilan yasal duzenlemelerle idare, hazineye ait arazileri bagli oldugu bakan ve maliye bakani teklifi ve ba$bakan onayiyla bedelsiz olarak devralma yetkisine sahip olmu$tur.

  kaynak: http://www.toki.gov.tr/
 • halkalı soyak olympiakent projesinde toki - soyak elbirliği ile satış aşamasında site sakinlerini kandırdılar.

  maket üzerinde spor alanı olarak belirtilen (tenis kortu, buz pateni sahası, tırmanma duvarı,basketbol sahası) ve buna göre ev sahiplerine yüksek fiyatla satılan konutlar için sözverilen spor alanı yapılmadı.

  bu aşamada toki "spor alanı proje içerisinde değildi" diyor, soyak "toki proje içindeydi fakat toki araziyi aldı diyor?" ve bu iki kurum 3 yıl boyunca ortak projenin altına imza atarak ve 3.500 konut satıldıktan sonra birbirlerini yanlış anladıklarını iddia ederek sorunu dile getiren müşterileri birbirlerine yönlendiriyorlar.

  esasında gerçekten toki-soyak'ı yanlış anlayan konut sattıkları müşterileri? zira "güvenilir, kaliteli , söz verildiği gibi" hizmet bekleyerek hayalkırıklığına uğrayan site sakinleri gerçekten bu iki kurumun attığı kazıkla gerçekten yanlış anlamışlar bu iki firmayı!!!!!!

  ne diyorlar " burası türkiye herkesin attığı kazık yanına kar !!!
 • bu ülkenin subayı olan ve görevini yapan bir üsteğmen' e yumruk atabileceği sanrısında olan bir basın danışmanına* sahip inşaat hedesi.*

  http://www.hurriyet.com.tr/…dem/6781204.asp?gid=180
  http://ulusalkanal.com.tr/…sk=view&id=5006&itemid=4

  ek1:
  akp devletin her kademesinde kadrolaşsın, yerleştirdiği bu kadrolardaki, en masum tabirle, eğitimsiz kişiler her işi kaba kuvvet ve küfür ile çözebileceklerini sansın, içlerindeki tsk'ne olan nefreti şiddete döksünler ve biz onları eleştirince hatalı olalım ilginç çok ilginç....

  ek2:
  özel mesaj ile gelen "yumruk atmak hatalı, çözüm değil, fakat hangimizin herhangi bir hadisede aşırı tepki gösterdiği olmadı ki?" gibi bir yorum ile bu hareketi savunma gafletinde olan, ya da bu yaptığının farkında olmayan, yazar arkadaşlarımız olduğu gibi "muvazzafsınız herhalde" şeklinde yukarıdaki yazıya tepki gösterip bir şekilde muvazzaflığı kötü birşey gibi algılayıp ordu mensuplarından hazzetmediğini hissettiren yazar arkadaşlarımız olduğunu da görmemi sağlamış olaydır.

  aynı hareket bir polis ya da ordu mensubu tarafından, bir basın danışmanına yapılsaydı tepkileriniz nasıl olurdu acaba... çifte standart, kendine demokrasi, kendine hukuk, kendine adalet böyle birşey midir acaba...
  size diyecek birşey bulamıyorum ek$idostlar...
 • kabaca mukelleflerden toplanan vergilerden meydana butcenin icinden olusturularak finansa edilen projelerinin acilislari miting ortamina cevrilmek istenerek ajitasyona da malzeme edilebilir bir kurulus.