şükela:  tümü | bugün
 • sabah sabah ciğerimi dağlayan,nöbet arkadaşının iddiasıne göre başçavuşun nöbette telefonla annesiyle konuşurken yakaladığı ere miğferle vurarak beyin kanaması geçirtmesi ve 54 günlük koma sonucu vefat etmesi olayı.

  kaynak video: ismail saymaz
  haber içeriği:
  "bursa gemlik’teki askeri veteriner okulu’nda vatani görevini yapan er gökhan kılıç, iddiaya göre, nöbet sırasında telefonuyla konuştuğu gerekçesiyle başçavuş o.h. tarafından başına miğfer ile vurulması sonucunda ağır yaralandı. beyin kanaması geçiren 20 yaşındaki kılıç, 54 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. on aylık evli olan kılıç, istanbul’da toprağa verildi. eşi berna, “gökhan’ın bir suçu yoktu. hiçbirimiz bunu hak etmedik. adalet varsa yerini bulacak” diyor. baba halis ise başçavuş o.h.’nin cezalandırılmasını ve oğluna şehitlik verilmesini istiyor."

  edit: başçavuş osman hancı, #72649537 entry'si üzerine.
 • bir adet orospu çocuğu başçavuş barındıran haber.

  mübebbet hapis verilmeli direkt böyle durumlarda. ulan adam yanlış bir şey yapıyor tamam, ver cezasını neyse çeksin. adama miğferle vurmak nedir.
 • bir baba olarak o gencin o yaşa gelene kadar ne badireler,ne özveriler ne mucizeler yaşadığını çok iyi biliyorum. ne yazsam gg olacak ama "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturundan nerelere geldik. yazık lan bu millete harbi yazık.

  gündemde kaybolup gidecektir.
  (bkz: ey müslümanlar kudüs'e sessiz kalmayın)
  (bkz: 6 aralık 2017 abd'nin kudüs'ü başkent ilan etmesi)
 • askerde her zaman olan bir olayın ölümlü hali
 • katil orospu çocuğuna verilecek ceza, o yavruyu geri getirmese de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olmalıdır. böyle durumlarda idam cezasını öyle arıyor ki vicdanlar..
 • çingeneye beylik vermişler, tutmuş babasını kesmiş. vatan evlatları böyle ruh hastalarına emanet edilir mi bir aileyi yok etti tek başına yazık günah içim titredi okurken.
 • senin o adamın komutanı olman , ona vurmana , işlence etmene veya öldürmene yetki vermez..

  nöbette telefonla mı yakaladın? nöbet yerini mi terk etmiş??
  tutarsın zabtını , yaparsın işlemini , verirsin askeri mahkemeye..
  adam cezasını alır , belki askerliği uzar , belki bilmem ne..

  ama yaşar.. tezkeresini alıp anasına , babasına döner..
  tokat falan da değil.. miğferle vurmak..
  oha ya oha!!

  umarım raporlara eğitim zayiatı yazılarak örtbas edilmeye çalışılmaz...
  çünkü bildiğin cinayettit..
 • ona vefat denmez, düpedüz cinayettir.
 • bu bir cinayettir.
 • aileye baş sağlığı dileyebilmek, sarılıp onlarla ağlamak isterdim. 20 yıl gözünden sakındığı evladını gururla askere göndersin, ama orada karşısına çıkan bir manyak yüzünden evladı gittiği yerden geri gelemesin... çok çok büyük acı.

  bu vesile ile tekrar hatırlamış olalım ki, profesyonel ordu artık zorunlu bir gerekliliktir. gerçekten bu işi yapmak isteyen, buna uygun insanlardan oluşturulmalı. ve bu insanların ruh sağlıkları düzenli olarak kontrol edilmeli. yoksa daha çok canımız yanacak.

  (bkz: askere pimi çekilmiş bomba vermek)
  (bkz: erzincan ordu evinde kediye işkence eden asker)