• sözlüğe entry girenleri "asosyal, yerlerinden kalkmayan bir grup adam" olarak nitelendiren youtuberları barındıran insanlar topluluğu. yalnız, soğuk savaş 17'ye katılanların hiçbirinin vücut kitle endekslerinin 25 ve altında olmaması, kendilerinin ne kadar sosyal ve yerlerinden kalkan insanlar olduğunun ispatı gibi(!)
    yersen.
    çok güldük.
  • erasmusa giden sevgiliye ne denir?

-remember, no russian.

son günlerde hiç bu kadar gülmedim. bunu kim tasarladıysa helal olsun.
  • buradaki boğaç bir ara benim çalıştığım yere grubuyla provaya gelmişti. balkonda iki dakika sohbet ettik, youtube videolarını çok beğendiğimi falan söyledim, az biraz lafladık. 1-2 saat sonra bunlar çıktı. benim de bunlar çıktıktan 15 dakika sonra mesaim bitti çıktım. arkadaşımı beklerken bir iki bi şey içeyim diye hep gittiğim bir mekana doğru yürüyordum taksimde. bir baktım önümdeler. ulan dedim inşallah görmezler takip ediyor gibi. boğaç gördü sanıyorum bir ara sağa sola bakarken.

bayağı da uzun bir süre aynı yöne doğru arkalarında yürümek zorunda kaldım. sonra da benim oturacağım mekana geçip oturdular. heh dedim buraya da oturursam gerçek bir sapık olabilirim. başka mekana oturmak zorunda kalmıştım. bir biraya 25 lira verdim. senin yüzünden boğaç. yok sana parantez.

(bkz: güzel kanal)
  • (bkz: gereksiz)
    (bkz: falan böyle)
    (bkz: çirkin)
    (bkz: tatsız)
  • aşırı abartıldığını düşündüğüm kanal.

bulundukları mecra öyle bir çöp ortam ki az buçuk düzgüne benzeyen is yapınca milletteki kalite açlığı sebebi ile hunharca övülme durumu oluşuyor. yoksa yurt dışı formatlarin copy-paste'i dışında verdikleri bir şey yok.
  • soğuk savaş format olarak iyi ama taklit yaptıkları için kötü. hiç gülünmeyecek şeylere abi yeaağ diye kıs kıs gülme nnumaralı falan bıktırdı. adam gibi gülüyosan gül, gülmüyorsan gülme. buğra en fazla yapıyor bunu. cenk erdem bölümü çok dandik olmuş sırf bu yüzden
  • eleştiride haklılık payı var da, keşke bu eleştiriyi "kanalın anırarak gülen ve espriyi yarrak gibi uzatıp kafa siken, ne söylediği merak edilmeyen ve base42'den soğutup yeni videoları izlettirmeyen gereksiz elemanı" yapmasaymış.
  • - savaş oyununda yaralıları iyileştiremeyen ekibe ne denir?
    - becere-medic.
  • o espri geldiginde karsisindaki -twitchten parayi goturen pintipanda demisler- bendim arkadaslar. gulduk, siradakine gectik.

sozluk oyle bi boka sardi ki, kullanmayi bilmeyen insan bes dakika sktir cekip kapatir. ınsanlarin ozeline girenler, her gordugune sagli sollu sallayanlar, karsisinda iki kelam edemeyecegi insanlari yerin dibine sokmaya calisan vasifsizlarla dolu.

bugra’nin o esprisi tam da bu arkadaslara. sonuna kadar da hakli. bu arkadaslarin kendince linc girisimleri de kimsenin umrunda degil cok da kasmasinlar.

10 yili askin suredir sozluk yazariyim ben karsisinda gulup gecmisim, cok da seyapmayin yani ;)
  • soğuk savaş 17'de dakika 10.15'te ekşi sözlük'e çakmalarını beğendiğim ekiptir. buğra yazılanlara içerlemiş belli ki ama verdiği tepki oldukça klas. ben güldüm. bu iş böyle olmalı zaten. ekşi deli gibi tepki çeken bir platform. ama bir fatih altaylı gibi faşizan laflar savuranlar var bir de böyle kaliteli bir cevap veren var. yaşasın ifade özgürlüğünün anlamını bilen apolitik geek gençlik, der ve gider.
hesabın var mı? giriş yap