şükela:  tümü | bugün
  • base 42 kanalında konuşan bir oyun cahilini hayretler içerisinde izlememe vesile olmuştur.

ilgili video
    dalga geçen arkadaşın kendiyle çeliştiği video

"eğer yaani hayatınız böyle bir oyun oynama gereği duyduysanız bu noktaya kadar geldiyseniz size çok kötü haberlerim var onu söyliyim bi kere" diyen tip meğer kendi de simülasyon oyunu oynuyormuş. bu youtube camiasının ne kadar içi boş, bir işe yaramaz, kolay yoldan para kazanma odaklı, kimseye en ufak bir faydası olmayan bir kesim olduğunu buradan analiz edebilirsiniz.

(bkz: aklı yok fikri çok)

simülasyonturk.com'un konuyla ilgili açıklamaları için buradan

not: "bu tipleri insan neden izler ki?" diyen arkadaşlar olmuş, tabi ki izlemiyorum, bir çaylak arkadaş vesilesiyle haberdar oldum durumdan.
  • hayatım boyunca birçok türde oyun oynadım ve oynamaya devam ediyorum. ancak ne bana kattıkları, ne de aldığım tat konusunda hiçbiri simülasyon oyunlarının önüne geçemedi. kendimi bildim bileli en sevdiğim oyun türüdür ve öyle kalmaya da devam edecektir.

hatta bu satıları yazarken, sailaway the sailing simulator oyunu bilgisayarımda açıktı; antalya adrasan koyu'ndan istanbul'a yaklaşık 6 gün sürecek dönüş yolculuğumun ikinci gününde, rodos açıklarındaydım ve sanal da olsa odamın içerisini dolduran mis gibi deniz sesinin keyfini çıkarıyordum. sadece sesi ve görüntüsü de değil, teorik anlamda da olsa yelkencilikle ilgili birçok şey ögrendim. inanın abartmıyorum, şu an kendime ait bir teknem olsa, onu kullanabilecek neredeyse bütün teorik bilgiye sahibim. bu simülasyonun bana ögretemediği tek şey, bu teorik bilgileri pratiğe dökmek; onu da gerçek bir teknede canlı canlı ögrenmem gerekiyor. ama bu bilgi düzeyiyle bugün bir yelkenli kursuna yazılacak olsam oradaki diğer herkesten rahatlıkla 10-0 öndeyim...

kerbal space program ile astrofizik, çekim kuvveti ve yörünge mantığını daha iyi kavradım; bunları yaparken bu oyun bana bir dünya fizik ve matematik problemi çözdürttü.

euro truck simulator 2 sayesinde gerçek hayatta araba kullanırken aynaları daha etkin kullanma alışkanlığı kazandım. hatta bu simülasyon beni bir kazadan bile kurtardı.

microsoft flight simulator x, pmdg ve aerosoft sayesinde teoride de olsa bir uçağın nasıl idare edildiğini, nasıl kalkış ve iniş yapıldığını, kokpitteki tüm o düğmelerin, ekranların ve yardımcı enstrümanların ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını ögrendim.

car mechanic simulator 2018 ile, eskisden beri merak ettiğim ve ilgi duyduğum bir husus olan motorların çalışma prensiplerini, tek tek parçalarına bakarak öğrendim. arabaların motorlaeına, fren ve yürüyen aksamlarına yönelik teorik de olsa birçok bilgi edindim. arabaların bütün parçalarıyla devasa bir yapboz olsuğunu varsayarsak, tabiri caizse, belki bu yapbozu birleştiremeyecek olsam da en azından parçalarını görmemi ve öğrenmemi sağladı.

başka oyun saymama gerek yok sanırım...

asla sinirlerim bozulmadı, asla hırs yapmadım, birisine bağıra bağıra küfür etmedim, haybeye rekabete girişmedim; ölmek-öldürmek ve kan yoktu, tüm bunların yanında gerçek hayattaki çeşitli uğraşlara yönelik bir dünya şey ögrendim.

daha ne olsun?

tanım: bir geri zekalı söylemidir.
  • kafasında dünyanın en gereksiz oyunu pubg'nin şapkası ile video yapan birinin söylemleri. her youtuber olanın böyle bir hallere girmesine bitiyorum.
  • çok ayıp etmişler onların ben amınakoyim.
    (bkz: base 42 kim amk)
  • bu gürbüz oğlanlar kakafoni yapıp komik olmayan şeylere bağırarak gülüyorlar sadece. önemsemeyin.
  • ekşi sözlük linç ekibi gelmiş ama arkadaş simülasyon oyunlarını aşağılamamış. bus simulator oyunu için söylemiş. ki haklı o oyunu hanginiz oynuyorsunuz?
  • 1. karı kız düşürürüm diye hipster olmuş moda sevdalısı dombiliyi neden izleriz?
    2. otobüs simülasyonu oyununu neden oynarız?
  • oyunların amacını anlamamış arkadaşım yaptığı açıklamadır.
    örneğin: şapkasını taktığı pubg bir hayatta kalma savaşı simülasyonu gibi...
  • simülasyoncu ergenler tarafından büyütülen olay. oyun oynayan insanların bu kadar gergin olması çok tuhaf. oyun kardeşim bu. siz seversiniz, başkası da sevmez dalgasını geçer. yok bizi aşağıladılar. yok zaten abuk sabuk şeyler paylaşıyorlar. bence bu kadar oyuna gömülmek yaramamış size. sokağa çıkın da hayata karışın biraz. pişman olmazsınız.