şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özlemektir efendim!

hayat bizi hiç boş bırakmaz ! önümüze, yolumuza çıkartıcak, bizi uğraştıracak, işimizi zorlaştıracak illaki bir sorun, bir olay, konu, insan buluyor. güçlü bir psikolojiniz ve karakteriniz varsa tüm bu zorluklara ragmen hayat bir şekilde devam ediyor. ya da su akıyor yolunu buluyor.

ancak, hasret yani özlemek ...
    geçmiyor, bitmiyor, dinmiyor efendim. dahası yerine konmuyor, dolmuyor ve öldürmüyor.

kokusunu, sesini soluğunu, bakışını, sarılışını, kavgasını, öfkesini, çocukluğunu, gözyaşını, huyunu suyunu, ellerini, gülümsemesini, yürüyüşünü, tenini, gözlerini, şefkatini, aşkını.
    kısacası ne varsa yaşanmışlıklardan kalan insan özlüyor.

hayattaki en zor , en başedilmesi zor olan duygu özlemektir ekşi sözlük. ben bunu bilir bunu söylerim.
  • (bkz: cehalet)
  • (bkz: progesteron)
  • omurgasiz ve karaktersiz insanlardir efendim.
    bukalemun gibi her durum ve sarta gore renk degistirirler.
  • şöyle insan böyle insan değildir efendim insanların komple hepsidir.kendinde dahil.insan kendiyle bile başedemez mi? edemiyor işte.
  • eski sevgililer.

şöyle ki efendim;

zeki ise, hani şu yenilmişlik veya ayrılıkta ki kimin hatalı olduğu faktörünü bir türlü içlerine sindirememesi.

zeki değil ise, tamamen laf sokma, bir aynştayn edası.

siz ise, her durumda “yar yine bana haram geceler”

iyi geceler.
  • (bkz: melankoli)
  • herkesin toy toy şeyler yazdığı aptalca şikayetlerdir. bazılarına özlem gibi gelir diğerlerinin dertleri.

başetmesi zor olan, hatta imkansız olan tek şey ölümdür bence.

arkadaşlar, sevgililer, aşklar, iş yeri sıkıntıları, iş bulma sıkıntıları, para sıkıntısı, gelecek hayalleri falan filan.

bunların hepsinin tek derdi olmasını isteyen binlerce kişi vardır. isteyen kişilerin bir zamanlar bu dertleri en zor dönemleri olmuştur fakat alttaki meselelerden sonra köpek gibi özlediği dönemler olmuştur. ne güzel dertlermiş dedirtir insana...

(bkz: annenin kanser olması)
    (bkz: babanın kanser olması)
    (bkz: annenin ölmesi)
    (bkz: babanın ölmesi)
    (bkz: kardeşin ölmesi)