şükela:  tümü | bugün
 • emre kongar'ın bu gün yorum farkı programında ismini vermediği bir üniversite öğretim üyesinin yaptığı tespit. bu öğretim üyesine göre istanbul'da 12 milyon kişi yaşıyormuş. bunların yaklaşık 6 milyonu kadın olsa yaklaşık 3 milyonu 18 - 40 yaş arası çoğunluğu oluşturmaktaymış. bunların yarısı türbanlı olsa türbansız olan 1.5 milyon kadın bulunuyormuş. şimdi polis kayıtlarına göre istanbulda 750 bin vesikalı hayat kadını bulunuyormuş. buna göre her başı açık iki kadından birisi hayat kadını oluyormuş.

  tabii bu öğretim üyesinin adı yakında açığa çıkacaktır. ismi açığa çıkınca kendisine birkaç sorum olacak

  - benim ailemde eşim dahil başı açık en az 10 - 12 yakın akrabam olan hanım var. acaba bunlardan hangileri hayat kadınıdır?

  - kendi ailesinde başı açık kaç kadın vardır? bunların kaçı hayat kadınıdır?

  - hayat kadınları hep başı açık kadınlardan mı çıkar?

  artık üniversitelere bile sokulmaya çalışılan bu zihniyetin daha neler yumurtlayacağını merakla beklemekteyiz..
 • çarşaflılar da altına hiç bir şey giymiyormuş karşı teziyle hemen saldırıya geçilebilecek saçmalama hedesi
 • sevki yilmaz'in da zamaninda cok benzerini yaptigi aciklama.
 • kendini bilmez bir sapığın sarf ettiği iddia edilen söz.
  tam da türbanlı kızlarımızın eğitim özgürlüğü konusu ortalıkta dolaşmakta iken söylenmesi-ortaya çıkması çok manidardır ayrıca.

  ne de güzel birbirine düşürüyorlar güzel toplumumuzun değişik fikirlere sahip bireylerini değilmi??
  (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
 • bu hesabı yapan öğretim üyesi, öğrenciyken de şu hesabı yapmıştır;

  okulda 10bin öğrenci var, bunların yarısı kız olsa 5 bin yapar. bu 5 bin kızın yarısı verse 2500, e bunların yarısı güzel olsa 1250, üçte biri beni beğense 400 kız yapar. bu 400 kız, 4 senelik eğitim döneminde, yılda 100 kızdan, on aylık eğitim yılı içinde hesaplarsak, ayda 10 kız yapar bu da 3 günde bir, bir hatunla yatıcam anlamına gelmektedir.
  (bkz: düz mantık)
 • şimdi affedersiniz de bu açıklamayı yapan zat istanbul'daki bütün hayat kadınlarının p.zevenki herhalde ki böyle bir tespitte bulunabiliyor. yok anam yok terkettiremeyeceksiniz bu ülkeyi bana. ben bu ülkeyi size bırakmayacak kadar çok seviyorum.
 • artık kesinlikle inanıyorum ki, akp yandaşlarının böyle bir politikası var. yani her gün ipe sapa gelmez, neresinden tutsanız dökülen, iğrenç, saldırgan ve şiddetli bir şekilde hakaret içeren bir söz çıkıyor gün ışığına, sonra da gündeme taşındığı zaman, bu lafların muhatabının çıldırışını, sinirden tüylerinin diken diken oluşunu seyrediyorlar, hatta seyrederken de kahkalalar filan atıyorlardır herhalde.

  her gün "kadınlarınız tarlalarınızdır" sözlerinin bir türevini etmelerine karşın, türbanlı dedikleri kadın kesimi ne yapıyor, merak ediyorum. kocamdır, hakkıdır mı diyor, yoksa hadis köşelerinden nasıl cinsel ilişkiye girmesi gerektiğini mi araştırıyor, tam da şu anda. yoksa müslüman bir kadın hakları söylemi, hayati tehlike filan mı ifade ediyor? yani "kadının saçlarını görüyorsam, %50 ihtimalle fahişedir" gibi bir sözü edebilmek, hepsini bir kenara bıraktım, önce kadınlığa hakaret etmek, kadın vücudunu lekelemek, kadının zihin-beden bütünlüğüne saldırmaktır.

  bu nasıl zulüm be allahım!

  (bkz: saçlı kadın)
 • başı açık kadın hakkındaki bir sürü misijonist önerme ve saçmalamalardan biri. adamların zihniyeti bu. "başı açık kadın cehennemliktir, orospu olma ihtimali yüksektir, gerizekalıdır"

  onlara göre, cehennemliktir çünkü gösterdiği tek tel saç için bin yıl yanacaktır, orospu olma ihtimalini de bilimsel(!) , istatistiki(!) verilerle açıklıyorlar işte. ha bir de gerizekalıdır. açıklaması şurada: (bkz: ortulu zeki kadin mi ciplak aptal kadin mi)

  ben de cinsel ayrımcılık yapıyorum şimdi dikkat. bunlara kanan, bunların cariyesi, dördüncüsü olmayı özgür iradesi ile sindiren, bu tip zırvalamaları sineye çeken kadın onursuzun, kişiliksizin önde gidenidir. başı kapalıysa, "başım kapalı" deyip de sıyıramaz. hemcinsini aşağılıyor çünkü. gerçi mesele kadın erkek meselesi değil insaniyet meselesi.
 • çok dindar geçinen bazılarının akıllarının fikirlerinin başka şeylere kaydığını gözönüne seren bi açıklama. hayır derler ki "insanın nesi yoksa 'o'su dilindedir". eğer bu sözleri üniversitedeki bir öğretim üyesi söylemişse gerçekten ve de bu kişi dindar olduğunu iddia ediyorsa, insanın sorası geliyor senin yapman gereken başka tespitler yok mu falan diye... hani ne biliym mesela üniversite öğretim üyelerinin kaçta kaçının uluslararası yayınlarda çıkmış makaleleri var, üniversitelerde yetişen öğrencilerin başarıları başarısızlıkları, bu başarılarda veya başarısızlıklarda öğretim üyelerinin payı falan filan.. yani illaki tespit yapacaksan daha yararlı ve dişe dokunur konularda yap ki bi işe yarasın. sana o titri verenlere de sayılıp sövülmesin. ha ben illa dinle ilgili tespit yapmak istiyorum diyosan da bırak elalemin başının örtüsünü açıklığını da dincilerin (gerçekten inancını içinde yaşayan insanları kastetmiyorum) bu ülkenin gerilemesindeki payını falan tespit et. aman ne biliym ben sinirim bozuldu yine.