şükela:  tümü | bugün
 • gösterildigi zamanlarda birsürü sansasyon yaratan, sharon stone aplamizin bi sahnesinde kukusunu gösterip me$hur oldugu, buz kiranla i$lenen cinayetleri konu alan bir film
 • michael douglas da oynamıştı, star'da kuku gösterme sahnesinde alttan reklam geçip gayet ahlaklı bir duruma sokmuştu sahneyi...
  -----------------------------------castrol gtx-----------------------------------------
 • bir paul verhoeven filmi... uzak çekimler bayaa coşturucudur, sürekli farklı karakterleri "itham" ederek katili değiştiren "gergici" yapısıyla, kalabalık ilk izlemelerde bayaa bi teori konusu olabilir. daha sonra 2.'si de çekildi ama duyulmadı bile, sadece "göstermek" mantığına dayalı bi filmdi sanırsam.

  sharon stone'un beyaz elbise giyip sorguya gittiği sahne, maykıl'ın eski karısına kibelttiği sahne ve bardaki dans sahnesi hulasa sekanslardır, şimdiliq.
 • dahi amcanin dahiyane filmi. nickimi aldigim yer olmasi babinda ilk yazimi yazdigim entry. ikincisinin cekilmesine hala ugrasiyorlar, sharon stone oynayacak, ama ekibin gerisi yok. bir ara filmin yonetmeni david cronenberg ile anlasacaklar deniyordu, neyse ki olmadi oyle sey. kesinlikle devam filmi kaldiramayacak bir filmdir kendisi.
 • zamanında lezbiyen ve biseksüelleri psikopat katiller olarak lanse ettiği iddiasıyla gay ve lezbiyen dernekleri tarafından sinema salonlarının önünde filmin sonu söylenerek protesto edilen, catherine tramell'in sorgulama sahnesi sırasında bird eye view kamera çekimi ile ortalığı ayağa kaldırmış, orjinal senaryonun yazarı joe eszterhas'a ödenen telif ücretinin o zamana kadar bir senaryo için ödenen en yüksek tutar olmasıyla ve son olarak sharon stone ve michael douglas'ın sevişme sahnesinin, oral sexin amerikanın bazı eyaletlerinde suç sayılmasından ötürü sansürlenmesi gibi bir çok olayla sinema tarihine geçmiş, daha gösterime girmeden hakkında en çok konuşulan ve merak edilen film ünvanına sahip, son derece başarılı bir psikolojik gerilim.
 • bir ara "neyimiz eksik bizim amerikanın sharonundan maykılından" niyetindeki bir ailenin, aile ici sevi$me sahneleriyle gündeme gelmesine ve sonra hanımefendinin sharon emel'liğe terfi etmesi faciasına sebebiyet veren film.
 • sharon stone'un fılmdekı roluyle hafızalara kazındıgı fılm.
 • artik limited edition miydi, bilmiyorum, dvd'si kirik buz gorunumlu seffaf bir kutunun icinde ve hakiki bir buzkiran ile satiliyordu. ama buzkiranin yaninda promasyon olarak filmin dvd'si de veriliyor olabilir. tam emin degilim.*
 • filmde sharon stone'un michael douglas'ı ya da arkadaşını her durumda alt ettiği gözden kaçmıyor. misal:
  -profesyonelmisin?
  -(cool bir şekilde) amatörüm.

  *
hesabın var mı? giriş yap