şükela:  tümü | bugün
  • aklınıza gelen şeyi yaz(a)mamak konusunda özgür olduğunuza delalettir. ( yavuz bingöl style)
  • modern çağda, siyasi güçlerin toplum üzerinde oluşturduğu baskının kaçınılmaz bir örneği. ama nankörlük etmeye gerek yok, dünyanın hangi ülkesinde kırmızı ışıkta geçip, yere tükürebiliyorsunuz ? özgürlüğün(!) bu denli yüksek olduğu bir ülkede bırakın da sosyal medyada yazmayalım.
  • haklı bir endişe taşımaktır.
  • bırakın yazmak eylemini çoğu badimi de çomakla dürterek kaldır şunu uğraşırsın gerek yok diye telkinde bulunuyorum.

kenar butonuna bastığım zaman özellikle kanun ve yönetmeliklerle ilgili birçok entry girip siyasi içeriğinden dolayı yolla butonuna basamamışım.

gün gelir de ülkeye ifade özgürlüğü gelirse hepsini piyasaya süreceğim.
  • -e başına gelen gelmiş zaten işte?
  • hepimiz düşündüğümüzü, bildiğimizi yazsak 30-40 milyonu hapise koyacak halleri yokya. 100 bin kişi hakkında sorgulama yaptılar diye tüm ülke korkuyor. ben mi? facebook'ta paylaştıklarımdan dolayı hakkımda soruşturma açılmış. bu beni susturur mu,(bkz: susarsam dilim kurusun)
  • akp yüzünden birşey yazmak sıkıntıysa, çoğu sanatçı hükümet karşıtı bir olayda destek vermediği bir şey yazmadığı için sol cenahtan linç yemekte siyasi görüşü yüzünden sanatsal yetenekleri küçümsenmektedir.
  • her gün başıma gelen olaydır.benim için her şeyden daha önemli olan annemi düşünerek geri adım atarım genelde hep...
  • bunun bir de gurbetçi ayağı var beyler, yaşamayan bilmez... neyse sonra bi ara anlatırım.
    iş bu entry, haziran sonu / temmuz ortası gibi editlenebilir.