• polislerden dayak yemiş bu sözü söyleyen hanımefendi.

şimdi ben bir noktaya takıldım. olay hiç hoş değil tabii dayak, şiddet falan ama...

hanımefendi olaydan sonra cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuş. cumhuriyet... savcılık... cumhuriyet...

hani humeyni süperdi ablacım? hani atatürk'ü sevmiyordun? ne işin var senin cumhuriyetle; savcılık, mahkeme falan gibi hukuk devleti kurumlarıyla he? sevdiğin humeyni'nin ülkesinde aha da aynen böyle davranıyorlar insanlara, özellikle kadınlara. kimsenin de gıkı çıkmıyor, çıkamıyor. ne çabuk mızıktın da cumhuriyete mahkemeye falan sığındın bi onu de hele bakayım. bayılıyorsan humeyni'ye, sen de yediğin dayağı sineye çek otur bir köşede. ha polisten dayak yiyip de hakkını hukuk marifetiyle arama şansına sahipsen bu ülkede, kullanıyorsan bu hakkını, bunun atatürk sayesinde, cumhuriyet sayesinde olduğunu unutma.

işine gelince sev, işine gelince sevme. olmaz öyle.
  • bunu savunan nedense şunları savunmadı:

- başıma bir şey gelmeyecekse islam dışına bir dinin din görevlisi olmak istiyorum...

(bkz: trabzon santa maria kilisesi papazinin oldurulmesi)

- başıma bir şey gelmeyecekse islam dışında bir dinin sempazitanı olmak istiyorum...

(bkz: 18 nisan 2007 malatya yayinevi baskini)

- başıma bir şey gelmeyecekse ramazan ayında gündüz yemek yemek istiyorum...

(bkz: oruc tutmayan genclere dayak)

- başıma bir şey gelmeyecekse saçımı uzatıp küpe takmak istiyorum...

(bkz: universite hocasina uzun sac ve kupe dayagi)

- başıma bir şey gelmeyecekse kısa etek giymek istiyorum...

(bkz: kisa etekli ogrencilere kezzap atilmasi)

- başıma bir şey gelmeyecekse kürek takımına girmek istiyorum...

(bkz: tayt giyen milli kurekciyi dovmek)

- başıma bir şey gelmeyecekse sokakta sevgilime sarılmak istiyorum...

(bkz: sarilarak sohbet eden gencleri uyarma timi)

- başıma bir şey gelmeyecekse laik bir hukukçu olmak istiyorum...

(bkz: 17 mayis 2006 danistay'a yapilan saldiri)

- başıma bir şey gelmeyecekse cumhuriyet gazetesinde yazmak istiyorum...

(bkz: cumhuriyet gazetesine el bombasi atilmasi)

- başıma bir şey gelmeyecekse tayyip erdoğan'ın karikatürünü çizmek istiyorum...

(bkz: tayyip erdogan'in penguen'e tazminat davasi acmasi)

- başıma bir şey gelmeyecekse tayyip erdoğan'ı eleştirmek istiyorum...

(bkz: akp'lilerin basbakani elestiren vatandasi dovmesi)

objektif olma adına aradım ancak atatürk'ü sevmediği için dayak yiyen ya da öldürülen birileriyle ilgili bir bkz bulamadım...
  • komik bir söylem. elbette herkes istediğini sever istediğini sevmez ama ah be yavrum çok safsınız ya. o iyi adam dediğin humeyni varya onun ülkesinde olsaydın şimdi , bırak ben humeyniyi sevmiyorum demeyi, kadın başına televizyona çıkıp bir erkekle böyle rahat rahat muhabbet edebilir miydin acaba? o sevmediğin ataturk sayesinde şu an duygularını, fikirlerini anlatabiliyosun televizyonda. körü körüne inançlarınızla hareket edeceğinize biraz da mantığınızla baksanız şu olaylara ne güzel olacak ama nerdeeeeeeeee? (bkz: nato kafa nato mermer)
  • hala "biz mağduruz" pozlarını atmak isteyen islamcı söylemi.
    tam çevirisi şudur : "ayy atatürkü sevmiyorum diyebilsem derdim yani, çok pro-demokrasiyim ben istiyorum ki öyle bir ülkede yaşayalım atatürk'ü sevmediğimizi söyleyelim ama muhammede pedofil diyeni onbeş yerinden bıçaklayalım, alkolü yasaklayalım, açık giyineneleri hapise atalım, din karşıtı görüş belirtenler ve "ibneler" için ölüm cezası getirelim. her yeri haremlik selamlık yapalım. her kadını kendi karılarımızı yaptığımız gibi kapatlım. onlar evde çocuk yapsın. yaşasın demokrasi"

işbu söylemin sahibi kendi kültüründe yeri olmayan istediğini söyleme özgürlüğünü kullanarak o boktan kültürünü tüm dünyaya dayatmaya çalışır. islamcı işte. usa-powered hemi de.
  • humeyni denen yalanası sevgi insanı, bir fetvayla bakire idam mahkumlarına infazdan önceki gece tecavüz edilmesinin önünü açan kişidir. amacı da kızların cennete gitmelerini engellemektir.

ertesi sabah idam edilmeyi bekleyen gencecik kızlar, gecenin bir yarısı gardiyanlardan birinin tecavüzüne uğrar. hapishanenin imamı da evlilik belgelerini hazırlar ve kızın ailesine bir paket şeker eşliğinde gönderir.

atatürk'ü sevip sevmemek nazarımda üzerine kafa patlatılması gereken bir mesele değildir, ama "humeyni'yi seviyorum" diye karşıma çıkanın insanlığından şüphe ederim. bu tiplere hoşgörü filan göstermek gerekmiyor. augusto pinochet ya da francisco franco'yu da sevenler var ama onları da adam yerine koymam.

(*) bu idamlardan sadece birinin bbc kaynaklı haberi aşağıdadır. kurban 16 yaşında, ancak iran 18 yaşından küçükleri idam etmeyeceğine dair bir insan hakları konvansiyonuna imza atmış bulunduğundan kızı 22 yaşında gösterip öyle idam ediyor:
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/5217424.stm
  • -türkiye; atatürk' ü allah' a borçlusun. geri kalan her şeyi de atatürk' e..

(bkz: daniel dumoulin)
  • humeyni'yi sevdiğini, atatürk'ü sevmediğini ve her türlü özgürlüğün destekçisi olduğunu söyleyen bir genç kızımızın tavır ve düşüncelerine saygı isteyenlerce savunulan söylem..

sırf solcu diye öğretmenleri vinçlerle asan, 4. karısı olduğu kocasına "sadakat" göstermedi diye recm edilen kadınların taşlanarak infaz edilmesini sistemleştiren, iktidardayken yabancı müzik başta olmak üzere pek çok şeyi yasaklayan, içki içenleri aylarca hücreye tıkan adamı seveceksin, atatürk'ü sevmeyeceksin ve adın özgürlük savunucusu olacak...

atatürk'ü şu veya bu sebeple kimse sevmek zorunda değil. eyvallah.. ama atatürk'ü ve kurmaya çalıştığı ülkeyi totaliter, çağdışı vs. tanımlayıp referans olarak humeyni'yi alırsan, gavurun facebook'undaki sayfana humeyni güzellemeleri sıralarsan, kafan karışık demektir. birileri senin zihnini ütmektedir..

biz de sizin sevdiğiniz humeyni'yi ve o öykündüğünüz düzeni sevmiyoruz arkadaşım. kraldan fazla kralcı olan, çıkarcı, cahil çocukların atatürk'ten nefret etmesine isteyerek ya da istemeyerek hizmet etmiş resmi otorite kemalizminden, atatürk asalaklarından nefret ediyoruz ayrıca. sizi büyük ölçüde atatürk'e rağmen onlar var etti. vah ülkemin hali....
  • bir ülkedeki kara yobaz tarikatların gençlerin beynini ne derece yıkadığının göstergesi. bir insanın iradesizlikte ve cahillikte ne kadar ileri gidebileceğinin göstergesi. vefasızlığın, sadakatsızlığın çürümüş, sakat beyinlerde ne derece süründüğünün okkalı göstergesi.

bir insan kimseyi sevmek zorunda değildir. kimseyi. bu benim "özgürlük" kelimesi çerçevesinde gördüğüm bir şey. ama bir köpek maşa çıkıp ben humeyni'yi seviyorum, atatürk'ü sevmiyorum diyorsa buna bir şeyler demem gerekir. buradaki sevgi kavramı bahar çiçek böcek değil ki. sen bu ülkeyi sevmiyorsun, insanlarını sevmiyorsun, bu düzeni kurmak için canını vermiş asker ve sivilleri sevmiyorsun, özgürlüğü sevmiyorsun, aydınlığı sevmiyorsun... tek derdi uçkuru ve uçkurunun namusu olan yobazların getirmeye çalıştığı şeriatı seviyorsun, kara çarşafların içinden sadece gözlerinin görünmesini seviyorsun, gece senden başka üç kadını daha düzecek kocanı seviyorsun, bir kadın olarak toplumda söz sahibi olmamayı seviyorsun, kadınların taşlanarak öldürülmesini seviyorsun, 21. yüzyılda cahilliği ve bilinçsizliği seviyorsun.

neyi sevdiğinin farkında mısın?
  • bariz kaypakça cümle.
    bu memlekette atatürkü sevmediğini her fırsatta rahatlıkla beyan eden ve bununla kalmayıp oturttuğu sistemi gayet bilinçli şekilde sarsalayan bir çoğunluk var.
    elbette kimse kimseyi sevmek zorunda değil. buna sonuna kadar hak veriririm ama bu cümleyi söyleyen hanımefendi can korkusu olmadan humeyniyi sevebiliyorsa ve atatürk'le onu kıyaslıyorsa ve babalar gibi çıkıp bunu savunuyorsa türkiyede olduğu içindir.
    hanım kızımızın başında humeyni olsaydı ve kızımız " humeyni yi sevmiyorum " deseydi aynı şekilde, şu an kellesiyle top oynanıyordu. hatırlatmakta fayda var.
  • humeyni'nin ülkesinde bir yerler...

- başıma bi şey gelmeyecekse humeyni'yi sevmiyorum.
    - ne dedin öyle fısır fısır? duyamadım...
    - ne? haa. fatiha okuyordum devrim şehitlerimize.
    - amin.
    - amin.
hesabın var mı? giriş yap