şükela:  tümü | bugün
  • eğer özgür bir ülkede yaşıyorsak, tercih hakkına sahipsek içtenliğimle katılabileceğim önerme. yapay, inandırıcılıkta uzak demeçler, arada bir iceberg'in altından fırlayan beyanları, koşulsuz bir itaat beklentisi. sıralanabilecek binlerce demeçleri, tanımlamaları, önermeleri, ama gerek yok çünkü her birinin başlık ı mevcut, lakin en sıcak en içten olanı budur sanırım.
  • en yakın zamanda kanal 7'de bir açık oturuma katılarak yapacağım beyanattır. oluşacak tepkilerden çekinmiyorum. neticede özgür bir ülkede yaşıyoruz değil mi?

son 3 gündür bu ülkede konuşulanları, yazılanları gördükçe düştüğüm dehşetten çıkamıyorum da. cumartesi akşamı galatasaraylılığımla övünürken pazar akşamı başkanımız olacak zat-ı muhteremin açıklamarıyla kahroluyorum.

ben vergi veriyorum, ben sizin yandaşlarınızın, imamlarınızın , trt'den eşek yüküyle para alan yalakalarınızın maaşını ödüyorum ve kusura bakmasınlar ama başıma bir şey gelmeyecekse rte'den de temsil ettiği düşünceden de nefret ediyorum.

önemli not : atatürk ile rte'yi değil aynı kefeye aynı tümceye bile koymaktan utanırım, bak utandım şimdi.
  • son 1,5 yılda söylemesi daha da zorlaşan söz. atatürk'ten rte'ye evrilmesi, bu sözün bizim gerçeğimiz olmasıdır. hiçbir şeyi dozunda yaşayanayan bizler bu işte de dozu kaçırdık. bunda suçlu kim? hepimiz. şahsen en büyük suçlu oktay ekşi, ertuğrul özkök, cengiz çandar'dır. şimdi o kadar ağlıyorlar ama boşuna. niye bu adamlar derseniz, lisedeyken yazılarını okurdum ve bunların söyledikleri benim açımdan kayda değerdi. şimdi çıkmış hata yapmışız diyorlar, olmaz be gülüm. hayatımızın içine ettiniz. rte yi sevmiyorum diyemiyorum, başıma birşey gelir diye. anca işte böyle klavye başında. geçen gün bilal'e laf atan çocuğu gördünüz. bu günler geçecek, bu kez bizim taraf sazı eline alacak. sonuçta ne olacak? bi bok olmaz bizden
  • (bkz: geldi)
  • (bkz: hala geliyor)
  • peki ya beni
  • --- spoiler ---

başına bir iş gelecek

--- spoiler ---
  • abi sen yine de sev, dediğimdir. aman diyelim.
  • tdk'ya göre sevgi: ''insanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu''
    başıma bir iş gelirmi bilmem ama recep tayyip erdoğanı sevmiyorum.sevmek zorunda da değilim.
    kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
    kendisine karşı yakın bir ilgi ve ya bağlılık gösterecek bir duygu beslemiyorum.
    hiç kimse bir başkasını kendisini sevmiyor diye suçlayamaz.
    bizi biz yapan da zaten bu değilmi?
    kendi irademizle seçimlerimizi yapabilmemiz,kimi sevip kimi sevmeyeceğimize,neyi sevip neyi sevmeyeceğimize karar verebilmek değilmidir insan olmak?
    peki o beni ve benim gibi düşünenleri ne kadar seviyor?
    birilerini sevmiyor diye başına bir şey mi geliyor?
    sevgi ve sevmek ayrı birşeydir,sevmediğinizden kaynaklı art duygular yüzünden hakaret etmek,aşağılamak,ve ya saygı göstermemek ayrı.