şükela:  tümü | bugün
  • sevdiği için başına çok ama çok şey gelecek olan yazarın beyanı.
    eh elbette şöyle de bir gerçek de var o konuda hak verebilirim: (bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almasını bileceksin)
    şahsen; (bkz: age of empires)'de altına gönderdiğim işçim kurt tarafından öldürüldüğünden beri kapitalizmden nefret ediyorum.
  • kapitalizmi seversen basina bir sey gelmeyecek.

emin olabilirsin. 30 yil once koyden ilceyi telefonla aradiginda hayvan gibi fatura gelirdi. artik uluslararasi kamerali bedavaya arayabilirsin. cunku artik sen yoksun, ozel hayatin da yok. 24 saat izleniyorsun, haber veya reklamlari izledigini saniyorsun ama aslinda onlar senin hareketlerine gore sana ozel secilmis seyler. sen artik bir robotsun. onlarin istedigi gibi yiyip icen, onlarin istedigine oy veren bir robot. tebrikler ozgurlugunu seven sey.
  • katıldığım cümle. özgürlüğü seviyorum, dolayısıyla özgürlük için şart olan kapitalizmi de seviyorum.
  • özgürlük ile kapitalizmi karıştırmanın sonucu başına iş geleceğini düşünen bir yazarın beyanıdır.

besin zincirinin en altında degildir ama gün geçtikçe kendisinin de bir yem olduğunu fark ettiğinde, hayatında kendisini birilerine hizmet eder bulduğu gün bir şeyler zihninde kendisini rahatsız edecektir.
  • bu kapitalizmi ve liberalizmi seven kişiler, atatürk'ü seviyor ve onun ilkelerini benimsiyorlar mı çok merak ediyorum; yeşillendirin lütfen.
    -
    malum, atatürk'ün ekonomi anlayışında liberalizmle olan ayrılık özellikle belirtilmiştir. sosyalizm ve anti-emperyalizm ile kurulmuştur bu ülke.

ayrıca menfaatin, yolsuzluğun ve torpilin sebebinin kapitalizm olduğu gibi; demokrasiyle bağdaşmayan şeylerin sebebi de kapitalizmdir. çünkü parayı veren düdüğü çalmaktadır; başkasının düdüğünü.. ;)
  • kapitalizmi sevmezsen başına işler gelme ihtimali daha yüksek diye cevaplanacak cümledir. gözlemler daha çok bunu gösteriyor.

wild west olmayacak, rekabet kurumu görev yapacak ve gerektiği yerde çatır çatır regulasyon uygulanacaksa katılabileceğim önerme. türkiye 'deki gibi olacaksa evlerden ırak.

bir de bu konularda üç beş kelime bir şeyler öğrenmeden, ne bileyim "alienation" kavramı nedir, beyaz yakalının açmazları neler olabilir, işçi sınıfı neden işveren gibi örgütlenemiyor, hiç regulasyon olmazsa piyasa gerçekten kendini regule eder mi (spoiler: etmediği görülüyor), bunları konuşmadan şunu seviyorum bunu sevmiyorum muhabbeti çok itici. bilin istedim.
  • daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.
    markette, mağazada, dükkanda reklamı gözünün içine sokulup pazarlanan (ihtiyacınmış gibi yapılıp aslında olmayan) ürünü
    satın alıp almamak senin hür iradene bırakılmış. alma! ha aslına bakarsan kapitalizm, vahşi doğanın ta kendisidir aslında. ama dedik ya daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.
  • küçük burjuva vs. liberal demokrat.
    aynı b.kun laciverti olmak üzere kimse bana yukarıdakilerden biri değilim demesin.
  • ben de çok seviyorum, hayatındaki tüm benliği, var olma tatmini, güç hissini altındaki arabasıyla yahut über akıllı eviyle falan elde edebilmeyi sunan mükemmel bir sistem. yoksa mazallah birazcık oturur düşünür, kendimizi öldürmemek için bi neden aramaya koyulur yapayalnız kalırdık. hayat gailesi veriyor kapitalizm, çünkü insanoğlunun efendileri haricindeki büyük bir çoğunluk çalışarak bir yerlere gelmek üzere kutsal görev yüklenmiş karınca.

nasıldı o güzel cem karaca şarkısı:

işte geldik gidiyoruz
    bilinmez bir diyara
    eskiden karpuz idik
    şimdi döndük biz hıyara
  • nerede okudum bilmiyorum; ama ne zaman kapitalizm ve bilim aynı cümlede geçerse aklıma ''kapitalizm bilimi zorunlu kıldı, bilim kapitalizmi gereksiz buldu.'' söz öbeği geliyor.