• 70 lerden bir nilufer hit i.

başıma gelenler hep senin yüzünden
    ne istedin benim sevgimden
    yıkıldım artık ben sevemem yeniden
    başıma gelenler hep senden

boşuna arama bulamazsın beni
    ne yapsan bir daha yanımda

kaçardın hep benden şimdi peşimdesin
    söyle neden değiştin böyle birden
  • muazzez ersoy'dan nostalji kraliçesi ünvanını "nostalji prensesi" olarak devralan göksel'in son albümünde yer alan tatlı ve acıklı ve yalın şarkı.

tren istasyonu yakınındasın tamam mı, küçüksün, yeşil otlar filan var. hava güneş. tabii ki en fazla 5-6 yaşındasın; hayatı fotoşaptaki action'lar gibi sarı sarı görüyorsun. eve gidip su içiyorsun. karnını doyuruyorsun. perdeler ara tonlarda değil, sarıysa sarı, yeşilse yeşil. açığı, koyusu yok. her şey orta ton. teknolojinin t'si var ama e'si yok. her şey yalın, bu yüzden çok güzel.

"yıkıldıııım artık beeeen, sevemem yenideeeen" diye bir kadın bağrıyor; anlamıyorsun sadece melodisi hoşuna gidiyor; çünkü çocuksun, çünkü sadece suyun üstünde yüzenleri seçebiliyor ve onlara kulak kabartabiliyorsun.

laylaylaaaylalay lalalalay lalalaaaay...
  • "yıkıldım artık ben sevemem yeniden, başıma gelenler hep senden" kısmıyla neşeli bir acı çekmeme sebep olan güzel bir nilüfer şarkısı. neşeli acı garip bi duygu*
  • oırjinali bashana habaa olan aranjman.
  • göksel'in yeni albümünde, başarı ile seslendirilmiştir.
  • 'başıma gelenler hep senin yüzünden,
    ne istedin benim sevgimden?'

yeterince anlamlı, nilüfer şarkısı.
  • orjinalinden daha iyi olan cover'ı yine nilüfer tarafından yapılmış olup, sözleri hüzünlü, kendisi neşeli şarkılar listemin sevilenlerindendir.
  • "yikildim artik ben sevemem yeniden; basima gelenler hep senden" gibi sozleri oyle bir muzikle harmanlamislar ki onu yikan insana tesekkur edesi geliyor insanin. kipir kipir muzikli, huzunlu sozlu sarkilar sinifindan bir parca.
  • ülen...

şarkı falı tutayım dedim. joy türk akustik dinliyorum radyodan. sıradaki şarkı benim olsun dedim. içimden de -ne alakaysa, alışkanlık olabilir- kızın babasından bana gelsin dedim. çıkan şarkıya bak: sibel tüzün - başıma gelenler

asıl benim başıma gelenler hep senin yüzünden beee!!!

bu arada sibel tüzün'de fena söylememiş hani.
  • nilufer'in 13 duet albumunde de yer alan sukela parca. gece ile beraber icra ediyor sarkiyi nilufer bu albumde. begenerek dinliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap