şükela:  tümü | bugün
  • sürekli sorun yaratanlara ya da ironik anlamda sevdiklerine söylenen söz
  • teoride olmaması gereken, pratikte oluveren, yada tam tersi; teoride olması gereken, ama pratikte olamayan ilişkimsilerin ardından söylenebilecek acı-tatlı, belki de ekşi söz.
  • (bkz: mazlum çimen)
  • gecenlerde izleyip keyif aldigim yeni bir türk filmi... yetenekli genc oyuncular var, ve filmin son sahnelerinden birinde, daha önce duydugum bir siir okunuyor, yalniz ne kadar kastiysam da siiri herhangi bir yerde bulamadim, siirde "solmus bir papatya gibidir bir kadinin yüregi tarzinda cümleler vardi" ve beni cok etkilemisti, arastirmadigim siir sayfasi kalmadi...
  • eğer bu sıfatın sahibi sevgiliyse, fıstıklı çikolata tadındadır o bela denilen...
  • bendeniz şarkısı.
  • sevilen bir kişiye söyleneceği gibi sevilmeyen bir kişiye de söylenebilir. arada işte nüans farklılıkları* var.
  • tuba german filmi. abartılmaması gereken; öte yandan tüm seslendirme, montaj felaketine rağmen seyirciye samimi gelen bir film.

--- spoiler ---
    -peki aşık mısın ona?
    +evet, sanırım aşığım.
    -sanmamalısın. evet kesinlikle aşığım ona, diyebilmelisin.

-merak etme, gideceğim.
    +biliyorum gideceksin...

gibi küçük; ama yalın sahnelerle insan yüreğine ulaşmayı kolayca becerebiliyor, film.
    --- spoiler ---
  • bendeniz in 1998 yılında söylediği bir şarkı.hatta bol aksiyonlu bir klibi vardı.klipte bendeniz in kocasını vuruyorlardı.ablam da sonra tek tek adamların amına koyuyordu.
  • sakin sakin akıp gitmekte olan bir cuma gecesi, kanallar arasında zaplarken hanımın çiftliği'nden kulağa gelen ve derinlere inen o tanıdık melodi ile birden afallatan mazlum çimen şarkısıdır. derinlere iner ve orada bir şeyleri yerinden oynatır bu melodi, bu sözler.

uzun bi aradan sonra tekrar dinlenildiğinde, kendisine tekrar aşık eden, tekrar canına okuyan şarkıdır. mazlum çimen her 'başımın belası..!' diye feryat ettikçe, onunla da olmuyor, onsuz da diye düşündürendir.

bi sigara yakıp yağmurun içindeki geceyi izlemeli pencere ardından ve şarkının daha da derinlere işlemesine izin vermeli. böylece çok sonra belki acıtmaktan vazgeçecek şarkıdır.