şükela:  tümü | bugün
  • başıma bir iş gelmeyecekse ben beğendim, ross amca çalışmış bu sefer, gözüme çarpan diğer bir detay drs'nin olmaması. umarım kaldırmayı düşünüyorlardır. bu şekilde sade kalsa çok tatlı olur aslında.

mp4/4, f2007, jordan 191 gibi eskileri ben de çok seviyorum ama bi değişim olacaksa 2012deki "ucubeler" yerine böyle olması daha iyi olur diye düşünüyorum

--- spoiler ---

2021 formula 1 araçlarının benzemesi planlanan konsepte dair ilk görüntü singapur gp hafta sonunda sosyal medyaya düştü. formula 1'in yöneticisi ross brawn, çarşamba gecesi singapur'da düzenlenen yarış organizatörlerine yönelik "tech talk" seminerinde yeni araca yönelik konsept fotoğraflarını ortaya koydu. teknik seminer kapalı kapılar ardında düzenlenmesine karşın konsept fotoğrafına dair ilk görüntü bugün sosyal medyaya düştü. formula 1, 2021 kurallarıyla yarışları daha heyecanlı ve daha çekici hale getirmeyi amaçlıyor. fotoğrafa bakıldığında ferrari konseptinin gelecekte kullanılması planlanan 18 inç lastiklere sahip olduğu ve araçta halo'nun yer almaya devam ettiği görülüyor. ön kanat mevcut yapıya kıyasla farklı görünüyor ve an kanatta da büyük değişiklikler var. sidepodlar mevcut yapıya kıyasla daha az karmaşık görünüyor ve motor kapağı arka kanatla birleştirilmiş. araçta drs olup olmadığı belli değil çünkü brawn geçmişte hep drs sistemindne kurtulmak istediklerini söylüyordu. takımlarla görüşmeler devam ediyor ve gelecekte bu konseptin daha ne kadar değişeceği henüz bilinmiyor.
    --- spoiler ---

kaynak
  • çok kıvrımlı. ipek çarşaflı yatağa uzanmış bırıcit bardo gibi olmuş.