şükela:  tümü | bugün
  • uçak yolculuklarında , uçağın inişe geçtiği sırada baş gösteren insanın hayatını mahveden ağrıdır.
    kendisi ile 4 yıl önce tanıştım. uçak inişe geçtiği sırada basınç farkının bünyede eşitlenememesi sebebiyle, sağ ya da sol gözün üstünde başlayan ağrı, sonrasında göze, kulağa ve şiddetlenerek çeneye bile vurabilmektedir. hatta öyle ki gözünüz patlayacakmış gibi hissedersiniz, biri kafanıza keserle defalarca vuruyor gibi bir acıdır. nezle, grip, sinüzit vb. kronik kbb rahatsızlıkları olanlarda çok daha sık görünür. uçak piste indiğinde son bulur ama iniş anına kadar yaşanan o acının tarifi yoktur. çaresi uçuş öncesi ve esnasında bol sıvı tüketmek, sakız çiğnemek ve uçuş öncesinde burun spreyi kullanmaktır. denenmiştir, işe yaramıştır.
  • haftada dört kez uçtuğum bu günlerde kafamı siken ağrıdır kendisi. efenim ben de sinüzit vardı ama son yıllarda kendini pek belli etmezken bu yıl ara sıra kendini hatırlatıyor. özellikle uçakta yaşadığım acının sebebi sanırım bu, zira eskinden olmazdı. çözüm olarak burun spreyi viks vs denmiş bunları deneyeceğim yarınki uçuşta.
  • kalkış ve inişte vivident extra yeterli gelecektir
  • her ne kadar kalkış ve inişte meydana geldiği söylense de, benim basıma uçak daha havada seyir halindeyken gelmiş olaydır. kaşımın üstünde, kulak memesi ile alnımın ortasına kadar olan çizgide cok ciddi bir agriyla başladı. sanki damarlarda büzüşme hissi oldu uzunca bir süre ve gözümde ciddi bir agri, patlayacakmış gibi. agri biraz hafifleyince basıma vurdu bu sefer bas agrisi cektim uzunca bir süre. kaşımın üstündeki agri, gözümdeki agriyla karışık yorgunluk hissi ve baş agrisi tam 2 gun boyunca devam etti. bu entry’i de havalimanından yazıyorum ve birazdan dönüş uçağına bineceğim. insallah ayni sorunu tekrar yaşamam. :(