şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: basic)
  • finansal piyasalarda, %1'lik faiz oraninin yuzde birini betimleyen terim. yani %0.01. genelde "libor plus 300 basis points" $eklinde cumle icinde kullanilir; belli bir faizin, piyasa faizinden kac basis yukarda oldugunu belirtir. (bkz: basis point)
  • (bkz: basist)
  • kazakistan inşaat piyasasında yerel bir inşaat firması.
  • sap'ın ( erp paketi) yönetim kısmı
  • sap r/3 un bir nevi isletim sistemi. sizin kullandiginiz isletim sistemi ile sap r/3 sistemde gelistirmelerde kullandiginiz abap dilini entegre etmektedir. bu sayede ornegin oracle veritabani, unix isletim sistemi uzerine kurdugunuz bir sap r/3 sistemdeki abap kodlarinizi copy paste ile alip, windows isletim sistemi ve sql server veritabani uzerinde kurulu herhangi sap r/3 sisteminde kullanabilirsiniz.
  • antalya da faaliyet gosteren bir bocek ilaclama sirketi.
  • ing. 1. dayanak, kaide.
    2. esas, kural, prensip.
    3. taban, baz.
  • (bkz: basiscreme)
  • ömür törpüsü olan sap modülüdür.

bu modül çalışanlarına basisci diye hitap edilir. diğer tüm sap modülleri içinde en iyi parayı basisciler kazanır. ancak her şeyin bir bedeli var.

nşa'da bir basisci, günün her saati çalışabilir durumda olmalıdır.
    mümkünse tatil yapmamalı, yapacaksa da bilgisayarını sırtından eksik etmemelidir.
    upgradeler, migrationlar, system copyler hiç bitmez.
    haftasonu planı yapmak lükstür. işim var fazla mesai yapamam denmez, bu işin doğasında cok çalışmak vardır.
    her tip veritabanından, her tip işletim sisteminden minimum orta derecede anlamayı ve bunları kullanabilmeyi gerektirir ki salt bu işleri yapan yani mesela sadece oracle'a ya da sadece unix sistemlere bakan arkadaşlar bütün gün molada takilsin, keyfine baksın.

ha bir de, saç beyazlatır, ciltteki kırışıklıgı artırır.