şükela:  tümü | bugün
  • ''her ay uygun fiyatlarla farklı bir okuma deneyimi sunmayı amaçlayan ve abonelik sistemiyle hizmet veren bir kitap servisi'' imiş. en güzel tarafı da her ay başka bir sanatçının/yazarın seçtiği kitapları okuyacak olmak sanırım. örneğin kasım ayının kitaplarını murat gülsoy seçmiş. neden abone olmalıyım sorusunu şöyle yanıtlamışlar:

-her ay farklı bir yazar veya sanatçı okumanın bambaşka kapılarını açacak kitapları seçiyor.
    -kitaplarınıza, okumaya dair sürpriz ürünler eşlik ediyor.
    -kitaplarınız her ay tam zamanında kapınıza geliyor. (kargo da ücretsizmiş bu arada)
    -ayın kitaplarını etkinliklerde konuşup tartışıyoruz. (en ilgi çekici yanı da bu sanırım)

ayrıca ''başka bi’kitap’a abone olduğunuzda köy okullarına daha fazla kitap gönderebiliyoruz'' diye de eklemişler.

daha fazla bilgi ve abonelik için şöyle buyurun: https://baskabikitap.com/
  • birkutukitap.com başlığındaki "daha kaliteli servisler" yönlendirmesiyle geldiğim başlık.
    başlığa kadar gelebildim ötesi yok. bi' bakayım dedim ama web sayfaları çalışmıyor.

twitter hesaplarına baktım, hep çekiliş retweetleri var. doğru düzgün "daha kaliteli" kavramını zihnime oturtacak bir bilgi bulamadım. ben kullanıcıyım, twitter çekiliş dolu, web kapalı, facebook sayfalarındaki yorumlara bakayım dedim "web kapalı" demiş birisi 3 gün önce. sanırım kervan yolda düzülür dediler.

"daha kaliteli" deyince aklıma başka şeyler geliyor. yukarıdaki entry'lerde yazan şeylere bakıyorum, bunlar zaten yapılan şeyler. birkutukitap ekibi istanbul'da mekana sığmayacak kadar kalabalık bir kitle ile buluştu, kitaplarını değerlendirdi, abonelerinin sorularını cevapladı vesaire.

e kitapları yazar seçiyormuş. yazar niye kitap seçsin ki? kitabı "iyi" okur seçsin. ki adı üstünde yazar. o yazsın.

patır patır kapanan dergi furyasına yeni bir enkaz eklenecek sanırım.

velhasıl olur da bir gün web sayfalarına ulaşabilirsem bu entry'i güncellerim.
  • janjanlı bir web sayfasına sahip hizmet anlayışı ve perspektifi umut vaat eder görünen bir oluşumdur.

fakaaat, ücretin temini konusunda iki ileri bir geri yapan, kargonun gönderimi konusunda çelişki bilgiler de içeren kültür hizmetidir aynı zamanda. kredi kartı dönem içi tahsilat detaylarına bakıldığında ne oluyor arkadaş, tüm kıraathaneye benden kitap mı, ısmarladım diye düşünmedim değil. neyseki birkaç güne, düzelttiler ve ay sonunu gönül rahatlığıyla getirdik. gelgörki, ayın paketi bir önceki ayın son günü kargoya verilmiş gibi hesap detaylarında bas bas bağırırken twitter hesabında yeni paketledik diye bilgiler de içermiyor değil. haydaaa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu: arada az buz değil, altı iş günü var azizim. günlerdir vaziyet aldık bekliyoruz, kitaplarımızı... ilk aylarda olmalarının ve amatör bir ruhla yola çıkmalarını tevazu ile karşılıyorum* ve genç werther'in acıları ile dimağımı dizginledikleri için ise sükunetle uzuner'in seçtiği kitapları bekliyorum.

hicvi bir yana, iyi iş, tebrikler.