şükela:  tümü | bugün
  • kendi hayatına odaklanan, kendi gündemi olan, zamanını verimli işlere harcama ihtimali yüksek olan, genelde gelişim açısından diğer insanlardan daha önde olan insan.

muhtemelen daha az dedikodu yapacağı için, diğer insanlarla kendini karşılaştırmayacağı için de iç huzuru diğerlerine kıyasla daha fazla olacaktır. ama o tabi, diğer insanlardan daha mı huzurluyum, iyi miyim, güzel miyim kıyaslamasına girmeyecektir. bu dışarıdan bir yorum oldu bittabi. onun umrunda değil bu kıyaslamalar.
  • musluman degildir.
  • kafa rahattır
  • "yerinde olmak isteyeceğim biriyle tanışmadım" diyerek benimde katıldığım insan güruhu.
  • benim bu. kendi hayatımla ilgilenmek varken neden başkalarının hayatıyla ilgileniyim ki.
  • sahte mutlulukları yarıştırmaktan ibaret olan hayatları umursamayıp, başkalarının mutsuzluğundan beslenmeyen ve kimseyle kıyaslanma ihtiyacı duymadan kendi hayatına bakan huzurlu insandır.
  • hayattan kopmuş bir insandır
  • başıma birşey gelmeyecekse... ben.

(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
  • açıkçası insanla ilgili şeylerle ilgilenmiyorum, ilgilenemiyorum. mesela siyaset, ekonomi. dünyalık şeylerden bahsediyorum. ha bu arada öyle uhrevi hayat falan inancım yok. ama mesela astronomi olsun, biyoloji olsun, bayılıyorum. bizi komple aşan şeyler.. mesleğimin de tamamen insanlarla ilgili olması tam bir kanser benim için tabii..
  • herkesin hayatı kendine. lakin bazı hayatlar rol modelmiş gibi insanın gözüne sokuluyor. söylesem olmuyor sussam gözül razı değil.