şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "işte ben böyle sorumlarımla mat ederim adamı" demek isteyenlerin vazgeçilmez kalıbı.

birbirlerinden görüp mü çoğalıyorlar yada tesadüfen herkesin aklına bir anda bu kalıbı kullanmak mı gelmeye başladı emin değilim ama son dönemde çok pis çoğaldı bunlar. doğru yerde kullanıldığında yine böyle hafif yavşakça dursa da pek sırıtmıyor bir yerde tolere edebiliyorsun ama aranızda bazı hayvanlar var ki; yarak kürek ve hiçbir şeyi izah etmeyen bir veya birden biraz fazla soru sorup hemen arkasına utanmadan kepçük ağzı ile bu kalıbı yapıştırıyor. ne anladık olm biz şimdi, ne demeye çalıştın sen, soruların hangi zike derman oldu?

bir sorgulayın yahu, bir yeniden okuyun yazdıklarınızı, yapmayın olm. sinir oluyorum.

başka sorum yok hakim beymiş... ağzını, yüzünü...
  • istediğini sor istediğini sorgulat istediğin delili getir savcı "suçun katalog suçlardan olması delilleri karartma şüphesi adli kontrolün yetersiz kalacağı..." dedikçe bir anlam ifade etmez.
    bu memlekette herkes kamu düzenini kişi hak ve hürriyetlerden önde tuttuğu için kim takar sanığın düştüğü acınası durumu ya da "eşinin hamile olduğunu", "babasının hasta olduğunu."
    geçen duruşmada aynen şöyle dedim;
    "sayın savcım sayın hakimim işi yoktur gücü yoktur ne kalacak yeri ne sabit ikametgahı vardır eşi desen boşamıştır; bu yaşına kadar anasından babasından fayda görmemiş geberse mezarına gitmeyecek tükürecektir. az çoğun delilidir biri size bir toz kokain getirse dese ki bende bunun çuvalı var inanır mısınız inanırsınız o bir avuç kokain bunu ispatıdır şimdi %1 bu adam suçsuz olabilir deniyor dna raporunda o %1 tıpkı kokain gibi çoğun delilidir. 10 delilden 9 u suçlu biri suçsuz derse o adam suçsuzdur 10 delilden 9 u suçsuz 1 i suçlu derse o adam suçludur ve şu an 9 delil suçlu diyorsa o adam suçsuzdur."
    sanık beraat etmese bile hükümle birlikte tahliye verildi bakalım istinaf napacak