şükela:  tümü | bugün
  • akın eldes albümü.
  • dün annem yokken yaptığım yemeğe verdiğim isim.malzemeler türlü yapılırken kullanılan malzemelerle benzerlik gösteriyor ancak tencerede değil fırında, üzerine bol biber ve domates salçası dökülerek, güveçte pişiriliyor.ilk yaptığım yemek olarak da tarihe geçti.
  • http://www.cazkolik.com/…fault.asp?radyoid=3&id=121

bu albüm merkezli süfer bi program
  • ilk 2 dakika dinlediğinizde, dış görünüşlerinin de etkisiyle itici gelebilecek ama devam ettiğinizde gayet eğlenceli ve düşük bütçeyle (bir hayli düşük bütçeyle) avrupa'yı gezmeye çalışan bir çift olduğunu anlayacağınız 2 gencin youtube kanalı. geceliği 10 eurodan fazla hostel bulunca "biraz pahalı geldi" moduna giren bu 2 arkadaşın alabildiğine amatör videolarının devamını diliyoruz. turladıkları sokaklarda bina, sütun, sokak lambası gibi yapıların ince ayrıntılarına dikkat etmelerini takdir ediyorum ayrıca...burayı okurlar mı bilmem, yukarıdaki entryde söylendiği gibi hollanda'ya bir daha gelişlerinde misafir etmek isteriz...
  • "onunla beraber olan kadınlar normal kadınlardı, sadece başka türlü bir yaşam olabileceğinin farkında değillerdi. hepimizin, dünyadaki herkesin gerçekten hasta olduğunu ve bir tek onun sağlıklı olduğunu, her şeyi doğru şekilde anladığını, hissettiğini, tek saf insanın o olduğunu düşünüyorum. yaşamaya karşı değil, sadece yaşamın bu türüne karşı olduğunu düşünüyorum. (...) korkmakta haklıydı. zaten bu adamın haklı olmadığı bir şey var mı? dünya hakkındaki bilgisi herkesten on bin kat daha fazla. korkusu yerindeydi. yanılıyorsunuz, bundan sonra frank bana kendi isteğiyle yazmayacaktır." milena jesenska - briefe an milena (max brod'a)
  • içinde caz ezgileri barındıran çok güzel bir ülkü aybala sunat şarkısı. eğer bu parçayı sevdiyseniz tüm artiz kahvesi albümünü dinlemenizi tavsiye ederim.