şükela:  tümü | bugün
 • akın eldes albümü.
 • dün annem yokken yaptığım yemeğe verdiğim isim.malzemeler türlü yapılırken kullanılan malzemelerle benzerlik gösteriyor ancak tencerede değil fırında, üzerine bol biber ve domates salçası dökülerek, güveçte pişiriliyor.ilk yaptığım yemek olarak da tarihe geçti.
 • http://www.cazkolik.com/…fault.asp?radyoid=3&id=121

  bu albüm merkezli süfer bi program
 • dilan ve erhan isimli iki tatlı insanın youtube kanalı.

  https://www.youtube.com/…l/uc5ibrpgeoa4b7me5wfq5wng

  türkiye'yi dolaşmakla kalmadılar, avrupa'ya da gittiler. biz de zevkle kendilerini izledik. yolları isveç'e düşseydi, onları seve seve misafir ederdim. hem tüm müzeleri de gezdirirdim (parası benden).

  mümkün olan en az para ile nerelere gidilir, ne yenir, nerede kalınır, vs. önemli bilgiler veriyorlar. özellikle, gezginler veya gezgin olmak isteyenler bu iki tatlı insanın videolarını seyretsinler.

  kendilerini eleştirebileceğim tek şey: avrupa gezilerine az para ile çıkmaları. bir şehre gidiyorsanız, en az iki veya üç gün geçirmek gerekiyor. sadece müzenin kapısından bakıp, "yaw çok pahalı" demek, bilmiyorum, pek iyi bir şey değil. o şehrin ruhunu az da olsa anlamak, mimarisini, tarihini ve sokak kültürünü öğrenmek, insanları ile tanışmak, yemeklerini yemek ve müzelerini gezmek çok önemli. tabii ki, lüks restoranlarda yiyeceksiniz diye bir konu yok, ama o müzeleri gezmeden şehri terk etmek...

  onun dışında, tüm gezginlere bir uyarı: dışarı çıkmadan önce, geniş kapsamlı sağlık sigortası yapın. önemli.
 • ilk 2 dakika dinlediğinizde, dış görünüşlerinin de etkisiyle itici gelebilecek ama devam ettiğinizde gayet eğlenceli ve düşük bütçeyle (bir hayli düşük bütçeyle) avrupa'yı gezmeye çalışan bir çift olduğunu anlayacağınız 2 gencin youtube kanalı. geceliği 10 eurodan fazla hostel bulunca "biraz pahalı geldi" moduna giren bu 2 arkadaşın alabildiğine amatör videolarının devamını diliyoruz. turladıkları sokaklarda bina, sütun, sokak lambası gibi yapıların ince ayrıntılarına dikkat etmelerini takdir ediyorum ayrıca...burayı okurlar mı bilmem, yukarıdaki entryde söylendiği gibi hollanda'ya bir daha gelişlerinde misafir etmek isteriz...
 • "onunla beraber olan kadınlar normal kadınlardı, sadece başka türlü bir yaşam olabileceğinin farkında değillerdi. hepimizin, dünyadaki herkesin gerçekten hasta olduğunu ve bir tek onun sağlıklı olduğunu, her şeyi doğru şekilde anladığını, hissettiğini, tek saf insanın o olduğunu düşünüyorum. yaşamaya karşı değil, sadece yaşamın bu türüne karşı olduğunu düşünüyorum. (...) korkmakta haklıydı. zaten bu adamın haklı olmadığı bir şey var mı? dünya hakkındaki bilgisi herkesten on bin kat daha fazla. korkusu yerindeydi. yanılıyorsunuz, bundan sonra frank bana kendi isteğiyle yazmayacaktır." milena jesenska - briefe an milena (max brod'a)
 • içinde caz ezgileri barındıran çok güzel bir ülkü aybala sunat şarkısı. eğer bu parçayı sevdiyseniz tüm artiz kahvesi albümünü dinlemenizi tavsiye ederim.