şükela:  tümü | bugün
 • turkiye cumhuriyeti gunumuz standartlarinda yillik 221.208 tl maasi/getirisi olan meslek.*

  amerika birlesik devletleri gunumuz standartlarinda yillik 400.000$ maasi/getirisi olan meslek.*

  fransa cumhuriyeti gunumuz standartlarinda yillik ortalama 180.000€ maasi/getirisi olan meslek.

  zimbabve cumhuriyeti gunumuz standartlarinda getirisini bilmedigimiz uygulama. zira robert mugabe telefonu suratimiza kapatti.

  birlesik krallik gunumuz standartlarinda yillik bir getirisi yok, zira 2. elizabeth yol yemek ssk'ya calisiyormus. fakat basbakan david cameron yilda 142.000 £ maas/getiri sagliyor bu meslekten, turkiye standartlarinda 117480 tl maasi/getirisine denk dusuyor*
 • 5 yıl sonra...

  "ha başkanlık, ha padişahlık... yetkiler zaten aynı... öyle demişiz böyle demişiz ne farkeder... aziz milletimin böyle ufak detaylara takılacağını düşünmüyorum... değil mi muhterem muhtarlar..."

  15 yıl sonra...

  "ha seçimle, ha babadan oğula... sanki sandığa gitseler 40 yıldır benim yanımda olan bilal sultan'dan daha iyisini seçecekler... geçin bunları artık geçin... hep o eski köhne demokrat zihniyetler bunlar..."
 • son 5 yıldır türkiye'de kurulan her 3 cümleden 5'inde geçen kelime.
 • otostopçunun galaksi rehberi bu konuda şöyle diyor:

  --- spoiler ---

  özetlersek: iyi bilinen bir gerçektir ki, halkı yönetmeyi en çok isteyenler, ipso facto, bu işi yapmaya en az uygun olanlardır. özeti özetleyecek olursak: kendisinin başkan yapılmasını sağlayabilecek kişilerin bu işi yapmasına hiçbir surette izin verilmemesi gerekir.
  --- spoiler ---