şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 nisan 2017 referandumu ve yönetim modeli öncesi rte ve kısa bir son dönemdir en yakın kankası olan bahçeli'nin iddiasıydı. önlerinde engel kalmayacak, her şey güllük gülistanlık olacak kararlar hızlı alınacak. 2023 hedeflerine koşar adım gidilecekti. adalet, özgürlük, ekonomi her şey yoluna girecekti. biz pek inanmadık oy vermedik ama % 51.8 inandı.

  sonra dendi ki sistem kuruldu ama uygulanmıyor, seçimi erkene alalım 2019 u beklemeyelim hızla fırlamak için önümüzde engel kalmasın 2019 kasım seçimleri 2018 haziran a çekildi. biz gene pek inanamadık, oy vermedik ama % 52 hatta fazlası inandı.

  aslında tek sorduğumuz soru vardı önünüzde neyin ne engeli vardı da yapamıyordunuz, 25 in de neyi yapacaksınız?

  şimdi gördüğümüz önündeki engelleri kalkan dolar, euro, altın.

  ülke çöküyor, dolar, euro alnış başını gidiyor. cari açığımız ve borç düzeyimiz ortadayken bu kadar yükselen dolar sırası ile develüasyon-enflasyon-kriz demek. bedava fiyatına bedelli çıkartılıyor, bir taraftan güneydoğudan şehit haberleri geliyor. abd bölgeyi yeniden yapılandırırken rusya taviz vermemeye en azından etki alanlarını genişletemese de korumaya çabalarken ve bunlar aslında uzun vadeli sürecek abd - çin boğazlaşmasının sadece bir ama önemli muharebe alanlarından iken. biz hala abd patentli parçaları monte edip helikopter yapıp pakistan a kakalama peşindeyiz. 6 ayda emeklisinden özel sektörüne, köylüsünden, inşaatçısına % 40 paramız malımız değer kaybetti.

  dünkü açıklamalar ile bırakın engel kalmayacak koşacağız uçacağızı yenilginin kabulü de netleşmiştir.

  (bkz: hiç korkmayın hepsi geçecek)
  (bkz: onların doları varsa bizim de halkımız var)