• sabahtan beri düşündüğüm olay. doların bu hali karşısınfa halk sokağa inip konsolosluğa tshirt tıkar mıydı?
  • kesinlikle katılıyorum. o durumda ahaberi düşünemiyorum bile.
  • 1. gün merkez bankası bağımsız bırakılacağı ve her kur hareketinde faizler piyasayı şoklayacak şekilde artırılacağı için bu olanların çok daha hafifini yaşıyor olurduk.

uzun vadede gene sıçıp sıvama potansiyeli vardı o ayrı.
  • iyi de ekonomini kötüye gittiği meydanlarda dile getiriyordu. bu dile getiriş sırasında hiç mi önlem almayacaktı? cumhurbaşkanlığına talip olduysa en azından bir çözümü vardır. en kötü ekonomiyi seçimden bu yana yönetilen şekilde yönetmezdi.
  • seçimden sonra muharrem ince'yi çok eleştirdim ama belki de böylesi daha iyi oldu.
  • kasaya damadını oturtmayacağından, yurtdışına çıkıp yatırımcılara salak saçma açıklamalar yapmayacağından bu seviyede bir kepazelik beklenmezdi diye devam ettirilecek dilek şart ekli cümle.

en azından belli başlı bir hareket planı oluşturulur ve daha somut adımlar atılırdı. hiç birisi olmadı, en azından artık mantalitemiz değişti, piyasalar ile boğuşmayacağız diye umut verebilirdik.

şu an tamamen umutsuzluk var.
  • faiz ile piyasayı şoklamak ile doların 6.80 olması arasında ki farkı açıklayabilirmi birisi acaba? saman ithal ediyoruz, belki gelecek yıl ekecek buğday yada ayçiçeği tohumu bulamayacağımızın farkındamısınız?
  • boşuna demedik inşallah tayyip kazanır diye. kim kazanırsa kazansın ekonomi elinde kalacaktı zaten
  • bu sefer gerçekten teğet geçti.
  • ali koçun düştüğü duruma düşerdi ne olacak.
hesabın var mı? giriş yap