• bu komedi hakkında yazacaklarım var ama tutuklanmaktan korkuyorum. o yüzden reis çok yaşa.
  • iyi uçtuk yalnız.

tanım: memleketin birinde bir ara çokça dile getirilmiş bir vaat.
  • her seçim öncesi söylenen klasik yalanlardan biri.

her seçim öncesi bizi seçin terör bitecek dendi, seçildi terör devam ediyor.
    her seçim öncesi bizi seçin ekonomi kalkınacak dendi, seçildi ekonomi dahada kötü.

buraya milyonlarca örnek yazılabilir ama ne fayda. adamlar körü körüne inanıyor. uzaya köprü yapılacak videosunu getirin aklınıza. nasıl da körü körüne inanan var.
  • siyasilerin çoğu boş vaatlerini geçiniz,işleri bu. vaatleri içselleştirip sağa sola nutuk çeken sıradan vatandaşların aptallıklarını sorgulamak daha doğru olur.
  • he uçtuk amk. havaya uçtuk. dolar uçtu yörüngeye girdi. anca kaynayan kurbağa misali başımıza gelecekleri bekliyoruz.
  • (bkz: welcome on board)
    kaptanınız konuşuyor...şimdi size uçuşla ilgili kısa bilgiler vereceğim. şu an yerden 10.000 feet yükseklikteyiz. 16 yıl önce başladığımız yolculuğumuz hız kesmeden devam etmekte. aslında irtifa kaybediyoruz git gide ama çaktırmayın çok güzel bir uçuş olacak.
    uçarken şu şarkı da geldi aklıma,
    -uçacaksın, uçacaksın, havalara uçacaksın,
    -ayağını yerden kesicem senin...
  • uçurumdan aşağı...
  • ben şahsen başkanlık sistemine geçince uçtum soluğu başka kıtada aldım. o zaman oyum o'na desem de inanmayın bin tane oyum olsa tozunu koklatmam.

yakında şeriata geçince uçacağız diyecek kansızlar.
    badeci şeyh pipisi emcüklemekten başı dönmüş at hırsızları.
  • (bkz: uçmağa varmak)

bırak uçmayı millet arabasına ayda sadece bir tur binebiliyor artık.

(bkz: sayın cumhurbaşkanım bu sizin eseriniz)
  • uçuş rötar yaptı demek ki
hesabın var mı? giriş yap