şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tam hali: başkanlık sisteminin doların yükselişine karşı hızlı karar alamaması. hatta hiç bi bok yapamamsı olacaktı

    seçimden önce ekonomi şahlanacak hızlı karar alınacak bürokrasini yavaşlığından kurtulacağız dendi. prangalardan kurtulacağız dendi. dolar anasının amına yükseldi başkanlık sistemi bırak hızlı karar almayı 50 gün oldu 100 günlük plan açıklandı bi sikim olmadı dolar yükseldikçe yükseliyor. tl ile maaş alan benim gibi türk vatandaşları fakirleştikçe fakirleşiyor.

    bi den kandile bi bayrak dikilecek deniyordu seçimden önce nooldu o bayrak? alkışcı bi afrin fatihi paşa vardı o dikecek deniyordu nooldu o bayrak. komutan terfi aldı ama kandile hala bayrak dikilmedi. aklımda deli sorular.
  • hızlı kararın altında yatan sebep ranttır. kimseye sormadan etmeden birilerinin cebini doldurmak için hızlı karar lafını çıkardılar. ilk aldıkları karar olan bedelli askerlikte durum böyleydi.

    oysa ki demokraside kararla ilgili olanlar ya da onların temsilcileri konuyu enine boyuna tartışır. maksat kimseyi mağdur etmeden en uygun çözümü bulmaktır. hızlı karar almak konunun muhataplarına bişey kazandırmaz. yapmayın, etmeyin dedik ama dinletemedik.