• hak ediyorsa çok kolay, hak etmiyorsan en zordur..
  • "denizden bir damla
    eksilse de olur
    eksilmese de
    deniz yine deniz
    peki ya damla?"*
  • "dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir
    bir gök gürlese bari diyorum bir sağnak patlasa
    bitse bu kirli ve yapışkan sessizlik, hiç gitmesem
    oysa ne kadar sakin sokaklar, kent ve bütün yeryüzü
    ipince bir su gibi sızıyorum gecenin tenha göğüne
    sessizce çekip gidiyorum şimdi, sessiz ve kimliksiz
    belki yine gelirim, sesime ses veren olursa bir gün "

ahmet telli
  • böyle bir şey gerçekte yoktur.bir kez girdiyseniz hayatına çıkmanız söz konusu bile değildir.dünyanın öbür ucuna bile kaçsanız illaki hala hayatında olursunuz.belki yere düşen bir tek tel saçınızla,belki verdiğiniz bir hediyeyle,belki içindeki sevgiyle,belki de sadece anılarla...
    başkasının hayatından çıkmak sadece o kişi isterse olur,siz çıkmam deseniz bile...sizi unutur,olur biter!
  • ilk denemelerimde bir türlü başaramadığım sonrasında ise sessiz sedasız, birden yapabildiğim eylemdir. sanırım en sevdiğim özelliğim. bir daha da asla geri adım atmam.
  • tıpkı başkasının hayatına girmek gibidir, birden dahil olunan hayattan, birden çıkılır.
    hayatta başarılar demek gerek yine de.
  • kendisine yer verilmek istenmeyen bir hayata ısrarla dahil olmaya çabalamanın boşunalığının farkına varmaktır.
  • bu davranışı yapan kişi mi karşısındaki kişinin hayatından çıkar, yoksa karşısındaki kişiyi mi hayatından çıkarır belli değildir. belki de hayatımdan çık demenin daha kibarcasıdır, özneyi karşıdaki kişi yapmak. ancak işte budur dendiğinde de olacak iş değildir; zaman gerekir, bazen sadece adı konulur ve öyle kalır.
  • biraz gaddarca gozukse de, uygulamaya gecirilmesi en makbul sekli en son konusmada konu ayriliga geldiginde;

-efendice zorla guzellik olmaz dusuncesini benimseyerek mulayimce konuyu uzatmamak
    -dialogu sanki bir baska diyalog olacakmiscasina her zamanki sekilde bitirmek

ve en nihayetinde

-kafanin icinde o kisiye ait salteri indirmek

adimlarindan olusan davranistir.

biraz korkakca gozukmesine ragmen, unutulmamasi gereken bu metodun sok tedavi gibi bir vasfi olmasidir. "yapilmasi gerekeni" uzun bir zamana yayarak alistira alistira (yani aci cektire cektire) yapmaktansa bir kerede pat diye yapmak her iki taraf icin de cogunlukla daha az zarar vericidir. hatta bu davranisa maruz kalan kisi bu hayattan cikma olayini dusunmeye basladigi anda bir bakmistir ki olan coktan olmustur ve bu islem hic farkedilmeden gelip gecmis, tamamlanmistir.

bu yontem baslarda biraz zor gelse de, zaman icinde uygulama deneyimi arttikca hayata gecirmesi gayet kolaylasan bir yontemdir. iki kere bunu uygulayan bir insan ucuncusunde kendisi de herseyi otomatige baglamis bir sekilde yapacaktir.
hesabın var mı? giriş yap