şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • edit : resmi gazete linki

karar 15 mayısta yayınlanmış ve 15 gün sonra yürürlüğe gireceği yazılmış. 30 mayıstan sonra kanun geçerli olacaktır.

az önce denk geldiğim bir haber.

kaynak

yani kısaca diyorlar ki yurtdışından telefon aldın geldin, kendi pasaportuna işlettin ve kullanmaya başladın. 3 sene sonra yeni telefon aldın ve eski telefonunu annene verdin annen o telefonu kullanamayacak. o telefonu çöpe atmak zorundasın.

arkadaş gerçekten ekonomide zirve oluruz bu yöntemlerle. dolar 1 liraya falan düşer. alım gücümüz uçar gider :)

bravo!

edit: klavye mağduru olup “pasaport” yerine pasport yazmışım :/ yönetim başlığı düzeltirlerse sevinirim :)
  • başkasının evine ikametgah kaydı yaptırtıp oy kullandırtan iktidar tarafından alınan ilginç bir önlem.
  • bir vestel uğruna ya rab, ne yasalar çıkıyor dedirten olay.

gider 18.999 liraya iphone xxlarge alır, yine de vestel'e para vermem.
  • vergi tabana öyle bir yayıldı ki kayıp düşüyoruz.
  • çözümü vardır. kimin pasaportuna telefonu kayıt yaptıracaksanız, hattınızı ona devredin, telefon hatta kayıt edildikten sonra hattı devralın.
    ilk aklıma gelen çözüm.
    başka çözümler de bulunacaktır.
    uygulanan bir kamu tasarrufunu legal olarak delmenin bir çok yolu vardır.
    telefonu satabilirsiniz bile.
    başka delme yolları yakında icad edilir.
    sizin yasaklarınız varsa bu yasakları delecek insanlar da var.
    bir çözümü vardır elbet.
  • kanun maddesi açık eğer gerçekten yapmak isterlerse yapabilirler. ya da başkası üzerinde olan telefonu kullanmak için şu kadar vergi verin açılsın şeklinde bir seçenek sunabilirler.

böyle bir şey olursa gerçekten yurtdışı telefonun hiç bir esprisi kalmayacak.
  • devlet baba diyor ki, yok öyle yurt dışından getirip ucuza kullanmak. getirsen bile bana 600 küsür ödeyeceksin. ya da yurtiçinden bir kendine bir de bana telefon alacaksın.
  • telsiz ruhsatı çıkaralım bence telefona ikametgah haricinde de taşıma ruhsatı ile kullanılsın telefon
125 entry daha