şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye elektrik dağıtım aş'nin(tedaş kısaca) ortaklarından.eh başkent diyoruz kapsadığı yer belli bi de sanırım kırıkkale bağlı buraya bağlı neyse laf aramızda aralık ayında 5 gün içinde toplamda yaklaşık 50.000.000.000.000(yazıyla ellitrilyon) değerinde bir kaç şehir şebekesi ihale edecek olan kurum.
 • faturalari odedigimiz bu devletten bozma sirket ile bilgiyi ancak kulaktan kulaga metodu ile alabilirsiniz. mesela bir bedas veznesi ariyorsaniz bunu internette bulamazsiniz. simdi diyeceksiniz bunlarin sirket telefonlari var, ariza telefonlari var. e guzel kardesim sirket telefonu cevap vermez, ariza telefonunu ararsin "bilgi almak" gibi bir secenek yoktur. sonucta ne yaparsiniz bu baskent'e elektrik dagitan sirketin veznesini ogrenmek icin, sokaga cikip "abi bedas subesi var mi buralarda" diye onunuze gelene sorarsiniz. hele bir de fatura kaybettiniz de online odeme yapmak istiyorsaniz vay halinize, isletme kodu ve abone numaranizi ogrenmek icin bir kufur yemediginiz kalir.
 • şahsıma sonunda kesintisiz güç kaynağı aldırmayı başarmış şirket. başarılarının devamını diliyorum.

  new york'da 11 eylül'deki haberlerde belki duymuşsunuzdur, orada 1977'den beri ilk kez 11 eylül2001'de elektrik kesilmiş. yani fiilen 25 yaşında bir insan hayatında elektrik kesintisi diye birşeyden habersiz olarak büyümüş oluyor. adamlar bunu 30 yıl öncenin tekniğiyle yapabilmişlerse, ben 2006 yılında hala bizi elektriğin "öyle gidip gelen bişey" olduğuna inandırmaya çalışan zihniyeti kınıyorum.

  hatta 11 eylül'den birkaç ay sonra tekrar bi elektrik kesilmişti de halk sokaklara dökülmüştü, yine bir terör saldırısı olmuştur diye. yani o ecnebi memleketlerde elektriklerin kesilebilmesi için gerçekten fiziksel olarak şehrin yandan yemiş olması gerekmekte. bizdeyse, yağmur yağar elekrik kesilir. soğuk olur elektrik kesilir. sıcak olur elektrik kesilir. trafo eskimiştir elektrik kesilir. kablo kopar elektrik kesilir. adamın biri şalteri indirir kaldırır elektrik kesilir.
  e zaten elektrik bu kesilir kesilir.

  peki biz bu konuda ne yapabiliriz. elektrik gittiği an şalteri indiren adama ve yakın çevresine bildiğimiz bütün küfürleri sayabiliriz.* o kadar. çünkü bu şirket tekeldir. devlet desen değil, özel desen değil, tekel. devlet yapsa bir daha o partiye oy vermezsiniz, özel olsa rakip şirketten alırsınız hizmeti. peki ya tekelse? evet bu şirkete mecburuz ve daha kötüsü onlar bunu biliyorlar ve gönüllerince istismar edebiliyorlar. ve onlara karşı yapabileceğimiz hiç bir şey yok, bizi bu şirkete mecbur bırakan yönetime sövmekten başka.

  (bkz: türk telekom/@middlegray)
 • dün yaptığı kesintilerle, bana tatlı bir işkence gecesi yaşatmış, bu gece de bu performansını tekrarlama kararlılığında gibi görünen şey.
 • artık kendilerinden kesintiler için tazminat ödemesi beklenmektedir. hoş bir ay kadar önce tedaş'a kesintilerin dökümünü isteyen bir başvuruda bulunmuştum ama henüz cevap gelmedi. başkent elektrik ise bu arızaların giderildiğinden bahsetmekle yetinip tazminat sorusunu görmezden gelmiştir. ama her nedense yaklaşık iki günde bir elektrikler kesilmektedir. kendileri epdk'nın yönetmeliğini ihlal etmekteler sanırım.

  http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/27152.html
  http://www.epdk.gov.tr/…etmelik/elektriktedarik.htm
  http://www.tumgazeteler.com/?a=1666109
 • yahu fatura sorgulama sayfasında ankara seçeneği yok bunların. 2 saattir arıyorum yok, yok. bir de şehir seçiniz diyip duruyo seçmeyince de. ne iş anlamadım. tüm şehirler var bi ankara yok. başkent lan bi de! elden gitti falan da haberimiz mi yok?

  http://img691.imageshack.us/…g691/4028/elektrik.jpg

  varsa biri göstersin bana.
 • 21. yüzyılın ilk on yılının sona erdiği günlerde, ödenmemiş faturam var mı? ödeyeyim gibi bir sorunuz merakınız varsa, işten izin alıp önce nerede olduğunu bulmanız gereken bir yere elinizde bir fatura ile gitmeniz gerekmektedir. internetten sorgulamak söz konusu değildir. telefonla öğrenmek söz konusu değildir. googleda (bedaş diye aratınca) bile çıkmayan http://www.baskentelektrik.com.tr/ adresi çok yakında hizmet verilecektir yazan boş linklerle dolu. orda 7/24 hizmet denilen 186 nolu telefonda akşam itibariyle bant kaydından başka birşey yok.
 • sadece 1 -bir- faturanın son ödeme tarihi 10 gün geçtikten sonra saate mühür vuran, baskıcı kurum.

  şöyle ki; (bkz: #19014342)