şükela:  tümü | bugün
 • ankara da mithatpaşa caddesinde bir diksiyon kursu. burada ayrıca spikerlik/sunuculuk ve seslendirme ile ilgili eğitim verilmekte. hocaları mehpare celik ve rustu asyali gibi tanınmış başarılı kişiler ve sertifikasi da trt ve ntv gibi kanallar tarafından kabul goren bir yer.
 • rüştü asyalı ve mehpare çelik'in yanısıra haluk cömert adlı sesine tapılası insanı da bünyesinde barındıran yer.
 • aynı zamanda nevin agiç, elçin temel, sevgi özel, levent ince gibi değerli hocalarda ders vermektedir.özellikle mehpare hocanın derslerde verdiği hayat dersleri de insanın hemen kapmak isteyeceği cinstendir.
 • http://www.diksiyonkursu.com/index.html adresinden de ulaşılabilinen, ankara ve istanbul'da hizmet veren diksiyon kursu. başkent iletişim bilimleri akademisi olarak geçen bu kursta selendirme, oyunculuk, diksiyon, spikerlik v.b. üzerine eğitim verilmekte. bu kurumun kadrosunda rüştü asyalı'nın (benim için hala keloğlan) bulunması ise ayrı bir güzelliktir. eğitimin dışında birazda bana masal anlatırmısınız diye garip isteklerim var. evet derlerse kayıt yaptırcam hemen.
 • şişlide istanbul şubesi bulunan kurs. oyunculuk kursu devlet tiyatrocuları tarafından verilmekte olup, oyunculuğun temeli, oyuncu kimliği, doğaçlama, algı, farkındalık, nefes, diksiyon, tirad çalışmalarıyla hem oyuncu olmak isteyenler için başlangıç aşamasında hem de kişisel gelişim amaçlı olarak ifade ve yaratıcılığını arttırmak isteyenler için faydalı bir kurstur. aynı zamanda pek çok ünlüden ders alma şansına sahip olursunuz.
 • size güzel konuşmayı değil, güzel konuşma için neleri yapmanız gerektiğini teorik ve pratik olarak profesyonel bir kadroyla sunan kurum. eğitim kadrosu özellikle trt özgeçmişine sahip ve zengin; teknik altyapısı ise her türlü donanıma sahip, şirin bir cafesi bulunan eğitim yuvasıdır.

  izmir şubesi de açılmıştır.
 • seslendirme derslerine "hiçbiriniz seslendirme yapamayacaksınız" diye başlayarak "bu işte para yok gidin siz" diye devam edip "yapamıyorsun, beceremiyorsun, erken girdin, geç çıktın, cek değil o ceaaaak diyeceksin (bkz: jack), pappatyeaaam diyeceksin" şeklinde imanını gevretirler. bir ton parayı yaş ortalaması 35 olan insanların ortasında rezil edilmek için verirsin. 15 kişi başladığınız dersler 2 kişiyle sonlanıverir. önemli değildir parayı çoktan almıştır başkent iletişim.
 • karar verme aşamasında ankara şubesine giden arkadaşların yardımına ihtiyaç duyduğum akademi, eğitim merkezi.
 • hocalarından bazıları:
  cihan ünal
  ali ipin
  burcu kaya
  tunç arslanalp
  hakan çimenser
  cevdet arıcılar
  tayfun erarslan
  salih uzuner

  hakan çimenser'e hayran kaldım, cihan ünal ses tonu, vurgular, konuşma, tonlama zaten muazzam anlatmaya bile gerek yok, tunç arslanalp samimi ve sempatik. diğer hocalar da ayrı ayrı elbette ki hakkını vererek, kasmadan, kasılmadan derslere girdiler.
  derslerde çok güldüğümü, karnıma ağrılar girdiğini hatırlıyorum, kahkaha atmaktan başıma ağrılar girdi o derece... diksiyon derslerinde özellikle bir arkadaşımızın* zaten okumakta güçlük çektiği tekerlemelere yeni yeni kelimeler ekleyerek tüm sınıfı krize soktuğu olmuştur. yanımda oturan genç talebe ise ''okuldayken de bu kadar çalışkan mıydınız? '' sorusuyla beni oldukça mutlu etmişti. sadece türkçe'de biraz da olsa dikkatli olduğum için kendisi de şivesinden kurtulamadığı için belki de ona çok başarılı görünmüş olabilirim. ki ben şivemi uygun yerlerde kullanmaktan asla kaçınmam ve şivelerin aslında unutulmaması taraftarıyım. velhasılıkelam; hayata yeniden tutunmak adına gittiğim bu kursta gerçekten güzel anlar yaşadım. tunç arslanalp özellikle ses rengimin çok iyi olduğunu neden radyo programı düşünmediğimi özellikle sordu, eskiden radyo programı yaptığım halde nedense öz güvenimi kaybedeli bu tür şeylere cesaret edemeyen bana, belki de başka telaşeler* yüzünden ihmal ettiğim kendime yeniden güven aşıladı. heveslendim şimdi ama sabah olunca geçer biliyorum.