şükela:  tümü | bugün
 • öğretmenevlerinin yurdum ortalamasına bakıldığı zaman çok lüks olan..
  afedersin zik gibi kocam görüntüsüyle* hemen göze çarpan,
  bir milletvekili,bir bakanlık çalışanı,bir dayı olmadan yer bulmanın neredeyse imakansız olduğu,
  çokta ucuz olmayan* otel..
 • hemen arka tarafinda ankara ataturk anadolu lisesi vardir. 3 yil kadar once en ust katinda yangin cikmis idi.
 • eski the marmama otelinden ogretmenevine cevrilmis olan yapı. icinde topkapı adında kaliteli ve pahalı sayılabilecek bir restoranda bulunur. ayrıca en ust katında cok guzel bir ankara manzarası sunan bir kafesi ve bir barı bulunur.

  kafesi daha cok bir kıraathane atmosferine sahiptir, hafif duman altı olan bu yer daha cok bir ogretmenler odası havasındadır. barı da, ne ickileriyle ne de ortamıyla pek kaliteli degildir. gecenin belirli bir saatinden sonra olan canlı muzik bile bardaki kasvetli havaya derman olamaz. sanki, yazık etmisler o guzelim manzaraya.
 • oda ücretleri, konforuna oranla aynı ayardaki otellere göre çok uygun olduğu için, milletvekillerinin, misafirlerini sürekli burada ağırlamasından dolayı, normal şartlarda, bir öğretmenin yer bulmasının imkansız olduğu sözde öğretmenevi.
 • her ay 2 ytl ücret ödediğiniz halde, işiniz düştüğünüz anda sizi kapıdan kovdukları, her zaman için öğretmenlere dolu(!) olan, milletvekili karılarının günleri için özel menüler hazırlanan mekan. tıpkı diğer öğretmenevleri gibi. hiç bir öğretmenin öğretmen evinde kaldığına rastlayamazsınız.
 • iki ay öncesinde birinci katındaki salonunda yemekli düğüne gittiğim ve hiç memnun kalmadığım yer. şöyle ki kişibaşına iki tatlı kaşığı pilav, minicik bir tavuk parçası ve 3 adet kızarmış patates düşüyordu. yemek geldikten sonra herkes birbirine baktı ve millet karnını ekmekle doyurmaya çalıştı. tamam kimse oraya karın doyurmaya gitmedi ama resmen insanlar aç kaldı. *
 • otele motele benzemeyen, odalarinda dogru durust aydinlatici bir cihaz dahi bulamayacaginiz ogretmenevidir. lakin ustunuzu ortup yagmurdan koruyor, allah razi olsun.

  dugun, dernek, toplanti, cart, curt organizasyonlari icin mevcut yerleri de var. digerlerinin de dikkatinden kacmadigi gibi yemekli organizasyonlarda gelen tam olarak yemek sayilamaz. boyle sayiyla sipari$ edilmi$ gibi duruyor onunuzde. hani siz az fazla yeseniz diger gelenler ac kalacakmi$ gibi... en ust katinin sahip oldugu ankara manzarasi da gorulmeye deger bu arada. belirtmekte fayda var ki otoparki ucretli. ufak bir ayrinti olarak dugun arabalarindan otopart ucreti alinmiyor, tabi bu gelin arabasinin onunu kesip ondan para isteme olayina engel te$kil etmedigi icin yine para veriyorsunuz sonuc olarak. ama en nihayetinde ba$kentimizin ogretmenevi. bir dahaki goru$umuzde umarim her$eyini $ukela buluruz.
 • sürüsüyle odası olmasına rağmen, sabahın köründe içeri girdiğinizde lobide uyuyan onlarca insanın görülebildiği 5 yıldızlı öğretmenevi.
 • 19 haziran 2006 anadolu yıldızlarına vefa gecesi ne mükemmel bir evsahipliği yapmış mekan.
  eskisehirspor un 1965-1972 yılları arasındaki efsane kadrosundaki futbolcular, eşleriyle birlikte kaldıkları mekandan övgüyle söz etmişlerdir.
 • açık adresi konya yolu üzeri gazi hastanesi karşısı beştepe- ankara olan, ulaşımı ankaray ile yapıldığında bahçelievler durağının tam karşısına düşen, öğretmenevlerinin lordu.