şükela:  tümü | bugün
 • dunyanın aynı anda hem hastane, hem bakanlar kurulu hem de basın merkezi olarak kullanılabilen ilk multi-fonksiyonel hastanesi.
 • zamanında "türkiye organ nakli vakfı hastanesi" adı altında küçük bir binada faaliyet gösteren, sonraları mehmet haberal'ın yoğun çabaları ve yakın ilişkileri sonucunda, önce sağ parseldeki binayı, sonra sol parsellerdeki iki binayı, daha sonra ise yapı adasının tamamını bünyesine katarak gelişen hastane. 8 katlı yeni binası kaçak olduğundan çankaya belediyesi tarafından yıkılmaya çalışılmış, ancak sözü edilen yakın ilişkiler sayesinde binayı yıkmaya kimsenin gücü yetmemiştir. milletvekilleri ve bürokratlar arasında zaten popülerken bülent ecevit'in hastalığı zamanında popülerliğini iyice arttırmıştır. herhangi bir bakan ya da üst düzey bürokratın tedaviye geldiği, hastane önündeki sokağın polis tarafından trafiğe kapatılması ve mahalle sakinlerinin arabalarının kimseye haber verilmeden polis çekicileri tarafından civar sokaklara çekilmesinden anlaşılabilir..

  resmi web sayfası http://www.baskent-ank.edu.tr/
  ana sayfada kaçak olan bina da görülebilir.
 • organ nakli ve yanık tedavi vakfı hastanesi iken(yıl 1993) minnacık bir binaydı, sonra mitoz ve mayoz bölünmeler geçirerek üç-dört birbirinden kopuk binalı bir komplekse dönüşüverdi. bu binaların arası kapatıldı, ortaya kocaman atriumlar çıktı. birkaç bina birbirine bağlandığı için özellikle bodrum katları da bir labirente dönüştü. eğer hasbel kader acilden girip de mr ünitesini bulmaya çalışırsanız kendinizi labirente kapatılmış bir fare gibi hissetmeniz işten değil. temiz, bakımlı, güleryüzlü bir hastane ama fiyatları her özel hastanedeki gibi cep yakıyor. ankara'da ayrıca bir çok bakımdan en iyi donanıma sahip özel hastane. önünde elli tane kapısı var, günün değişen saatlerine göre giriş kapısını değiştirip duruyorlar, "aha buradan girmiştik" deyip dalmayın. ayrıca gördük ki eski dost ozan'ın nöbet tuttuğu hastaneymiş. tabii tüm bunlar ankara bahçelievler'deki versiyonu için yazılmıştır.
 • universitesi icinde tipla ilgili bircok bolumunun bulunmasi kurucusunun da bir tipci olmasi sonucu ankara'nin en iyi hastanesi durumuna gelms olan ve odalarinda yatanlarin turkiye'nin en buyuk mezarini gormesi sonucu morallerinin bozuldugu hastane (bkz: anitkabir)
 • kendi öğrencilerine okulun tatil olduğu süreç içerisinde hiç bir yardımı yapmayan hastane. ayrıca olunacak olası bir ameliyatta sargıbezi parası, iğne, iplik parasını bile hastadan almaktadırlar.
 • eğer size yapılmayan tedavileri de içeren faturayı imzalamazsanız sizi hastaneden kovan işletme.
  klasik devletten çok para kapma olayına girmişlerdir.
 • emekli sandığına bakarak bir çok hastanenin yapmadığını yapan, insanlarla ilgilenilen, hastanın sadece hastalığına değil aynı zamandan neden kaynaklandığına bakan araştırmacı, temiz ve bir o kadarda güvenilir hastanedir. randevu sistemiyle çalışmasının artı yönleri olduğu gibi eksi yönleride vardır.

  ps: diş hekimliği fakültesi çok iyi. şahsen tarafımdan onaylanmıştır. alt tarafı düşen dolgu için gittim. adamlar bir çene röntgeni çektiler saolsunlar, ilkokulda yapılan bir kanal tedavisinin bozuk olduğunu, düşen dolgununda kanal tedavisi gerektirdiğini ama kurtarılabileceğini ve 2 tane 20'lik dişin sol alt ve sol üst tarafa gömülü kaldığını ve 1 yıl içinde ameliyat ile alınması gerektiğini söylemişlerdir. başka hastane olsa doğrudan dolguyu tamamlar geri yollardı.

  ps2: dermatoloji bölümüde son derece iyidir. kolum üstünde bulunan lokal bir yaranın tedavisinde 5 tane hastanenin dermotolojisi daha kötü hale getirmekten başka birşey yapamazken başkent ilk gidişimde sorunu kökten halletti. böyle yararlı bir hastanenin ankara'da bulunması ankaralılar için büyük avantajdır.
 • başarılı bir ameliyat ve tedavi süreci geçirmemi sağlamış, asistanından profesörüne kadar her bir elemanı gayet ilgili ve özenli çalışan hastane.
 • geçen hafta porno skandalı* ile karışan, bugün de ders için gittiğimde, iki gündür kayıp olan bir satın alma görevlisinin, asansör boşluğunda ölü halde bulunduğunu öğrendiğim hastane.
 • istanbul altunizade'de hizmet veren merkezi, size insan olduğunuzu hissettiren üniversite hastanesi. babamın rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı kroner kalp yoğun bakım ünitesinde dört gün boyunca, ssk'dan ya da devlet hastanelerinden alışık olmadığımız bir müşteri deneyimi yaşadık. hastalara verilen yemek 5 yıldızlı otel ayarında. odalarda televizyon var.
  başka bir kurumdan sevkle gelen ssk emeklisine, yoğun bakım boyunca tek kuruş ek ücret almadan hizmet veriyorlar. taburcu olacağımız gün heyet raporunda bir aksilik oldu ve fazladan beklettiler diye, üç kişi ayrı ayrı defalarca özür dilediler bizden. kendimi grey's anatomy'de hissettim.