şükela:  tümü | bugün
  • karta her gaz yükleme işlemi için vatandaştan 1 tl söğüşleyen firma.
  • allahın belası şirket. an itibariyle gişeleri kapalı olan ve tek gazmatikten 50 bin kişinin gaz almak için sıra beklediği lanet yer.
  • sadece ocağa bağlı sayacıma 1 sene boyunca her ay borcunun 0 tl yazılı fatura gönderip, bir süre sonra bunu; borcunuzu ödemezseniz keseriz gazınızı borcunuz 0 tl olarak değiştirdiler. önce borcum yok demek ki genel bir uyarı diye düşündüm ama bir hafta sonra gelip vanayı kapattılar. borcumdan dolayı.

yanına iliştirdikleri kağıda gene borcunuzdan dolayı kapattı borcunuz 0 tl yazmayı ihmal etmemişler.

aradım taradım fatura numarasını sistemlere girdim sonuç yok. borcunuz bulunmamaktadır. telefonla arayınca da borcunuz yok yanlışlık olmuştur diyorlar. vanayı açtım kullandım ben de.

nihayet ilk defa geçen hafta fatura kesildi. bir iki gün sonra da gelip bu defa mühürlediler. arayıp uzun uzun dert anlattıktan sonra geçen yıldan iki adet 6'şar tl borcum olduğu ortaya çıktı. az olduğu için faturaya yansımamış. sistemde görülmeyebilirmiş, normalmiş. ama adresime defalarca gönderdikleri uyarıları dikkate almamışım (borcunuz 0 tl yazan) o yüzden sözleşmemi fesh etmişler. gelin yeni sözleşme yapacağız diyorlar.

ben taşınalı olmuş nereyse 2 yıl, evrak kalmamış ortada. fotoğraflarını buldum bastım yok beğenmiyorlar, o olmaz bu olmaz, hani aslı hani bilmem nesi.

en komiği de bari borcu ödeyeyim çıksın aradan dediğimde güvence bedeli içinden alınmış o borcunuz yok demeleri.

bir bağlantı bedeli için bu kadar maymunluk yapılmaz. işi gücü bıraktım bunların kaprislerini tatmin etmeye uğraşıyorum.
  • hava sicakliginin -15 derece oldugu bugunlerde hicbir kioskunu tamir etmeye tenezzul etmeyen firma. mesai saatinde isyerinden izin alamiyorsaniz gaz yok. maltepede tek gise calisiyor kazandiklari o kadar parayla bir gise daha acamiyorlar. 100 kisilik kuyrugu sogukta beklemeyeceksen gaz yok. cunku ne metroda, ne de avm'lerde marketlerdeki makineler calisiyor. sayac arizasinda da onerim acil hatti aramaniz. yoksa geldik diye yalan soyluyorlar gelmiyorlar.
  • genel müdürlüğünü çukurambar ın ortasında 20-25 katlı yeni yapılan bir plazaya taşımış şirket. binayı satın almışlar bu arada, kira değil.
  • tanım ve özet: borcunuzu ödemeniz halinde 24 saat içerisinde doğal gazınızı açacağını taahhüt eden ama taahhüdünde durmayan kuruluş. başıma gelen olay da bu.

sen taahhüdünde durmayınca gelip hemen doğal gazı, kapıyı bile çalıp durumu belirtmeden kesmeyi biliyor ama kendi taahhüdünü yerine getirmiyor beyefendiler. sen ne yapabiliyorsun o zaman. hiçbirşey! *
    ...
    kendilerine hasta halimle beddualar ediyorum 5 saattir. tee haziran ayındaki borçtan dolayı dün gelip doğal gazı kesmişler. (doğal gaz faturası otomatik ödemeden kesilmemiş anlamadığım bir şekilde.) 25 liralık borç için hiçbir taahhütte bulunmadan gelip kesmişler, hayvan gibi de bir mühür yerleştirmişler vanaya.

hadi dedik olsun madem. hemen borcu ödeyip 24 saat içinde açılması için gerekli işlemleri başlattık. hala ne gelen var ne giden. evde hasta hasta yatıyorum. bu sıcakta duş alamıyorum, sıcak bir çorba yapamıyorum. sadece beddua ediyorum.

müşteri hizmetleri "biz sadece kayıt oluşturabiliriz, size ne zaman açılacağını söyleyemeyiz onlar gece saat 23.00'a kadar çalışıyorlar bla bla bla. " diyor. *

gardaş o kadar süre çalışıp ta, bu adamlar 24 saatte benim evin doğal gazını açmaya vakit bulamıyorlarsa, bu demektir ki; doğal gaz abonelerinin yarısından fazlası borcunu ödememiş dogal gazı kapanmış. 30 saniye sürmüyor açması çünkü. eminim buna da bir cevabınız vardır sizin ya neyse...

ha son olarak allah kurumunuzu yerin dibine batırsın, hiçbir işiniz rast gitmesin. amin. *
  • borcunu ödemeyenlerin gazını kesen işi de bu olan kuruluş.
  • her işleri saçma. sabah arıza kaydı oluşturdum zaten müşteri hizmetlerini arayınca bir insana ulaşma ihtimaliniz yok. abartı değil cidden yok. üşenmedim her menüye tek tek girdim ama yok. bir de öyle bir sistem kurmuşlar ki bir menüde tuşlama yapmayınca önceki menüye dönmüyor, arama sonlanıyor ve tekrar aramak gerekiyor. buna rağmen üşenmedim, tekrar tekrar aradım. tek derdim oluşturduğum arıza kaydını iptal ettirmek. insana zaten bağlanmıyor ama bunun için de seçenek yok. biz adamları düşünüyoruz gelmesinler boşa diye ama keyifleri bilir gelip boş boş geri dönsünler.
  • yeni abonelikte kartlı doğalgaz vermeyen sadece faturalı abonelik alan, faturalı abonelik için de 410 tl (bkz: oha) depozito talep eden firma. dünyada kartlı doğalgaz satışı sadece türkiye ve rusya'da, türkiye'de ise sadece ankara'da yapilmaktaymis. elalemin yapay organ ürettiği, uzayda koloniler kurma planları yaptığı bir çağda kartlı doğalgaz aboneliği gibi ucube bir uygulamanın halen devam etmesi bile geri kalmışlığın bir göstergesi olsa gerek. (bkz: azalarak bitmesi istenen şeyler)
  • birazdan eşimi çıldırtacak müşteri hizmetlerine sahip firma !!!
    nasıl bi sistem kurmuşlar anlayamıyoruz h,ç bi şekilde ulaşılamıyor ses kaydı aşılamıyor