şükela:  tümü | bugün
 • sadece sünni-müslümanlar için kullanılmasını yanlış buluyorum. baskı sadece sünni anne-babada olmuyor malesef. sevgilisi olduğunu öğrenince kızına orospu muanelesi yapan, dışarı çıkarmayan ve kızının sırf erkek arkadaşıyla daha rahat görüşebilmek için evlenmesine neden olan alevi babalar da yok değil.
 • insanın tüm ön ayarlarını sikip atan aile türüdür. bırakmazlar ki çocuk normal şekilde büyüsün ve kendisini bulsun. böyle bir ailede doğmuşsanız ya doğduğunuz ilk günden bu yana üzerinize ilmek ilmek işlenmeye çalışılan rolü benimseyip badem şeklinde bir bıyık çıkarırsınız ya da ters kimliğe bürünüp bu aileyi ve bu ailenin dikte etmeye çalıştığı her şeyi reddedersiniz. bakın bu ikisinden birisini yaptığınız zaman çok fazla kaybınız olmuyor ama ya ortada bir yerlerdeyseniz? ya karakteriniz baskıya karşı direnemiyor fakat aynı zamanda sizi sokmaya çalıştıkları kalıbı da istemiyorsanız? hayırlı olsun aileniz sayesinde hayatınızın sonuna kadar kendisiyle savaşacağınız ve muhtemelen hiçbirisini yenemeyeceğiniz bir çok nur topu gibi psikolojik probleminiz doğdu. hemen şimdi kulaklarına bir ezan okuyun ve sonra ismini ister sosyal fobi koyun ister karşı cinse karşı yalıtılmışlık koyun. hem kız hem erkek ismi olsun derseniz özgüven eksikliği koyun. koyun efendim koyun.
 • en büyük mottosu elalem ne der olan ailedir.
 • çocuk ya kendini komple dine verir yada içinde bulunduğu aile yapısının tam zıttı bir yaşam tarzını belirleyip ailesine kafayı yedirir. bu işin ortası yoktur. yada bana denk gelmedi öylesi.
 • bu ailenin ogretilerinden kurtulma orani yuzde kac acaba? 100 cocuktan 10' u normale donuyor mudur? merak uyandiran sorunsal.
 • genellikle hayatlarında sorun yaşayan, bastırılmışlığın getirisi ile sonradan dağıtan bireyler bu tip ailelerde yetişir.
 • yetiştirdikleri çocuğun da ciddi anlamda ezik olduğunu düşündüğüm aile.

  odtü mezunu bir arkadaşım var, 2015 seçimlerinde ailesi x partisine oy vermezsen hakkımızı helal etmeyiz demişler ve bizimki de bunu ciddiye almıştı.

  içimden dedim ki "hiç odtü'nün havasından suyundan da etkilenmemeyi nasıl başardın?"

  neyse bence bu sözün bitti yer zaten ben de entryi sonlandırıp gideyim bari.
 • o beğenmediğiniz türk kızlarının genel olarak sahip olduğu aile tipi.

  en az bir abi de dahilse bu gruba kızın işi daha beter.

  baskıcı babanın yanında bir de babanın kölesi olan bir anne de varsa yandı o kız.

  mutluluğu dışarıda bulmaya çalışan, izin alma stresinden kurtulup dışarıda normal insanlar gibi özgür zaman geçirebilmek için bir an önce evlenme peşinde koşan, ama bu arada kaçtığı ortamdan daha beterine düşen mazlum türk kızı.

  siz onlara kezban da diyebilirsiniz.
 • erkek çocuğusu olarak içersinde büyüdüğüm aile yapısı. ne fırsatları kaçırdım sayelerinde sağ olsunlar. şimdi sürünüyoz bakalım ezik ezik. hanimiş benim özgüvenim? diye arıyorum ama cıx. bulamıyorum. sağ olsunlar.