şükela:  tümü | bugün
 • bir işin veya bir şeyin başladığı yer.
 • geçince 20 milyon tl alinan yer*...
 • orijinal adı point of origin olan patricia cornwell kitabı.
 • başlangıç noktasını bilmiyorsan en iyinin nasıl bir şey olduğunu da bilemezsin. başlangıç noktası, ilerisinin nasıl şekilleneceğine dair ipuçları verir. yani her şeyi açık açık söylemez. heyecanı orada saklıdır. başlangıç noktası süreçleri mükemmel yapar. "bu iyi bir başlangıç" söyleminin aslı aslında, hep "en iyi" başlangıç olarak bilinmelidir. bitiş noktası çok kötü de olabilir. ama hep "en iyi" biçimde başlamıştır. çünkü bu süreçtir ve en iyi olduğu bir yer var ise o da başlangıç noktasıdır. hiçbir başlangıç noktası kendisinden sonra gelen herhangi bir süreçten daha iyi değildir. kimi zaman elma düşürür/kimi zaman ise herkesin ortasında küçük düşürür.
 • "hiçbir erkeğin başlangıç noktası şimdiki zaman değildir; her erkek yavaşça adam olur, çünkü geçmiş olmasaydı şimdi olmazdı. genç bir erkek henüz bir geçmiş elde edememiştir, bu nedenle şimdiki zamana da sahip değildir. o, kültür yaratamaz, sadece var olur*. kültür yaratmak, hayatının baharını devirmiş olgun insanların işidir." carl gustav jung - aspects of the feminine

  (bkz: verili)
  (bkz: yolların başlangıcı)
 • faruk eczacıbaşı'nın "daha yeni başlıyor" kitabından esinlenilerek hazırlanan bir forum sitesidir.

  bu site içerisinde var olan yeni gelişmelerin tartışıldığı ve başlıklar halinde açıklamaların yapıldığı hem gündeme hem de sektörel çalışmalara atıf yapılan sitedir.

  site linki: (bkz: www.baslangicnoktasi.org)
 • türkiye bilişim vakfı (tbv) başkanı faruk eczacıbaşı, her gün daha büyük bir ivmeyle hayatımıza giren teknolojik gelişmelerin getirdiklerini ve götürdüklerini ele aldığı daha yeni başlıyor isimli bir kitap yazdı. bu kitabın etrafında, aynı felsefe ile içinden geçtiğimiz büyük dönüşüme farklı bir gözlükle bakmaya, sorunlara çözümsüzlükle karşılık vermek yerine, çözümün parçası olmayı seçenlere yol arkadaşlığı vadeden başlangıç noktası adında genç bir platform oluşturuldu.

  manifesto ve içerik için buradan.