şükela:  tümü | bugün
  • başlığı açan genelde çok favori alıyor sonrakilerle bir düşüş başlıyor ve en son hiç kalmıyor. bu da biraz saçma değil mi? amaç ilk entryi girmek mi yoksa fikrinizin orjinal, yaratıcı olması mı? tamam tamamı öyle değil arada yüksek favori alanlarda var ama genel gidişat böyle. birisi diyebilir ki ( daha önce demişti) ne önemi var favori almanın haklısın kardeş yok ama bizimki de durum tespiti sen de abartma.
  • katıldığım tespit. nitekim insanlar ilk birkaç entryi okuyup beğenilerine göre oylama yapıp, ya kendi fikirlerini yazıyorlar ya da başka başlığa geçiyorlar. genel olarak sonradan yazılan güzel ve yaratıcı yazılar hakettiği ilgiyi görmeyebiliyor. favori almak çok önemli bir kıstas değil belki ama güzelim yazılar heba oluyor pek çok başlıkta. ona üzülüyorum sadece.
  • genelde ikinci entry cok fav aliyor. hatta bazen ilk entry ve ikinci arasında oyle kisa sureler oluyor ki, bir yazar hesabindan başlığı açtığı digerinden ona kapak yaptigi ve boylece favori alma pesinde olduğu cok belli oluyor.

begenilmek guzel duygu elbette, ancak abartmayin gencler.
  • alakası yok. yazdığınız şeylerin kalitesine göre değişen durum.
    herkes ergen başlığı okumak istemiyor.
  • dikkatsizce yapılmış bir tespit diyebiliriz.

genel olarak 2, 3 ve 4 numaralı entryler daha çok favori alıyor.

not: bu başlık hariç tutulabilir.*
  • evet demek istediğimde bu. zaten yazılmazsa fazlaca bir şey, orjinal fikriniz de çöp olup gidiyor. şahsım adına düşünülmesin ben de öyle bir şey yok ama gördüğüm kadarıyla arada kalan entryler için bu geçerli. çok basit bir espiri çok favori alırken, arkada kalan yaratıcı espiri hiç ilgi görmüyor.

sadece sözlükte değil belki de hayat böyle. atasözleri bile var sona kalanın canı çıksın, sona kalan dona kalır vs.
  • favori: "ben bu entry'i daha sonra tekrar okurum. şurada bir yerde dursun."
    şukela: "güzel entry. beğendim."

şu ikisi arasındaki farkı anlayıp, ona göre işlevini kullanan yazarlar ve okurlar çoğalmadığı sürece düzelmeyecek olan hede.
  • iki badi yazar anlaşıp başlık açıyor başlığı açan asist yapıyor.
    2. entry sahibi olan badisi de bunu gol yapıp fav’ın amına koyuyor.
    ya da yazarın bir kaç hesabı oluyor kendi kendine asist yapıyor.
    çok ekstrem başlıklar dışında genelde 2. veya 3. entry çok favlanır
    yanlış tespit.
  • evet doğru her zaman bir numara değil iki ve üç numara favori alıyor ama demek istediğim bu değil. arada fark yaratmak çok zor. üstteki yazarın dediği gibi mesele favoriden çok kaynama meselesi. buna da çare yok farkındayım.