hesabın var mı? giriş yap

 • işim gereği yılın %70'i seyahat ediyorum. bu uçuşların önemli bir kısmı yurt dışı. uçuşlarım da genelde thy ile. tabi thy nezdinde çok çok çok küçük bir kalem olsa da ben de thy'ye para kazandırıyorum. benim kazandırdığım para ile sponsorluğu destekliyorum. helal olsun benim param müjdat gezen gibi aydın sanatçılara verilen sponsorluklara.

 • ben kötü bir şey olduğuna inanmıyorum şahsen. şimdi selülit dostu denilen maddelere bakalım: kahve, çikolata, beyaz ekmek, pilav, tatlılar, kızartma.. dostu bunlar olan bir şeyden kimseye zarar gelmez arkadas.. ne diyor büyüklerimiz "bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim"..
  kankası kahve olan, çikolata olan bir şey kötü olamaz dostum.. yoo, yoo..

 • türkiye ligine ait tüm takımların 11 aralık 2020 itibari ile avrupa kupalarından elenmesi ile türk futbolu kulüpler düzeyinde dibi görmüştür.

  2021 yılını (en iyi ihtimalle) 13. sırada bitiren türkiye ligi bu durumun gerçekleştiği en yüksek sıralamadaki ülkedir. 24. sıradaki norveç liginden bile bir takım (molde) önümüzdeki yılda yoluna devam edecektir.

  ayrıca yıllara (son beş yıl göstergedir) göre toplanan puanlardaki azalış net bir çöküşe işaret etmektedir:

  16/17: 9.700
  17/18: 6.800
  18/19: 5.500
  19/20: 5.000
  20/21: 3.100

  daha çarpıcı bir gösterge ise son dört yılda kıbrıs rum kesimi ligindeki takımların bile türkiye ligindeki takımlardan daha başarılı olduğudur:

  16/17: 5.500
  17/18: 7.000
  18/19: 6.125
  19/20: 5.125
  20/21: 4.000

  ayrıca 16/17 sezonundaki önemli puan silinişi sebebi ile türkiye ligi 2021/22 sezonuna kıbrıs rum kesiminin 1.850 puan gerisinde 16. sırada başlayacaktır.

  son olarak, liglerde harcanan paralar da göz önüne alındığında başarısızlık daha dramatik bir hal almaktadır.

  edit: tele1 entrymi herhangi bir atıf vermeden kullanmış:
  https:/tele1.com.tr/turk-futbolunun-iflasi-kibris-rum-kesiminin-gerisinde-kaldik-284979/amp/

  kendi adıma bir beklentim yok ama ekşisözlüğün adının geçmesi gerektiğini düşünüyorum. kendi haberiniz gibi girmeniz en azından dürüstlük ilkesi ile bağdaşmaz.

 • cengiz diye kimi kimsesi olmayan birisi askere gitmiş. arkadasları aileleriyle konuşuyor, ailelerinden para falan istiyormuş, fakat bizim cengiz telefon açacak kimsesi olmadıgı için, oturmuş allaha bir mektup yazmış.
  allah'ım durum sana ayan beyan, kimsem yok biliyorsun, ne olur bana 200 milyon.'
  cengiz kapatmis zarfı yazmış üstüne ' cengiz'den rabbine' atmış postaya.
  cengiz'in mektubu tabii asker mektubu, incelenir ,.

  subaylar bir bakmışlar birliklerinde gariban asker. subayın birisi 'bizim birlikte böyle gariban askerler de mi vardı? haydi çıkın paraları' demiş.
  200 milyon çıkmamış, 150 milyon çıkmış. koymuşlar zarfa yazmışlar 'rabbinden cengiz e'...

  aslanım cengiz almış zarfı bakmış 150 milyon. oturmuş allaha 2. mektubu döşemiş.
  allahım mektubunu aldım çok teşekkür ederim. şimdi sana bi adres verecem parayı bundan sonra oraya gönder. zira bu ibne subaylar içinden çalıyor.

 • bir tane adam gibi entry okumadim, herkes komedyen mi olur memlekette arkadas. kisiliginizi koyacaginiz yeri sikim sizin.

 • "beyanname dijital ortamda metin baskıya gönderilirken bazı kaymalar olmuş, bir iki sayfa düşmüş."

  bu dijital ortam baya rüzgarlı oluyor, sayfalar uçuşabiliyor normal.

 • ağlayarak bitirdiğim romanın baş kahramanıdır,en yüce duygunun insanıdır.romanı okuduktan sonra kendisine hayran olmamak elde değildir.kendisini düşündükçe insan sevgisinin,tanrı sevgisinin ,iyi insan olmanın ne kadar yüce bir erdem olduğunu anlıyorum.öl de ölelim mösyö jan.