hesabın var mı? giriş yap

 • "aşkım" yazmış. tabi bizim bünye öküz olunca, açarsın telefonu ve "mesajın yarım kalmış. ne yazacaksan söyle" denir.

  işte kadın ve erkek arasındaki en büyük farklardan biri budur. onun aşkı kabardığı için sms atar, sen ise tüm iletişim araçlarını fonksiyonel olarak kullanırsın.

  kadınlar mı zor, biz mi danayız bu yaşıma geldim halen anlayamadım.

 • bize ayiligin ne demek oldugunu hatirlatan ayi, ulan son zaman da kedi sever gibi ayi seviliyor, ay ne sevimli ne sempatik falan diye.
  gercek ayilik budur iste.

 • iş ilanında maaş olmaması saçmalığı sanırım sadece türkiye'ye özel. zira insanlardan bir şeyler talep edildiği belirtiliyor ama karşılığından verileceği söylenmiyor.

  ----
  edit: bir kaç kişi niyeyse hemen atlamış mesaj kutuma yurt dışında ilanlarda yazmaz maaş diye. belli ki hiç yurtdışında iş aramamış ve çalışmamışlar.

  ---

  japonya editi: @mouse sanitary pad japonya'daki durumu bildirdi:

  "japonya'dan selamlar.
  burada da yazmak zorunlu degil. bazilari hic yazmaz, bazilari da tam rakami yazar.
  ama genelde "maas su araliklarda, pozisyonuna ve yasa gore degisir" yazarlar.

  bu arada bu soyledigim is degistirenler icin gecerli.

  yeni mezunlar icin acilan is ilanlarinda ise maas ayrintilariyla yazar. lise mezunu su kadar, universite mezunu su kadar, master yapan kisi su kadar vs. diye."

  ---
  debe editi: arkadaşlar bu girim çok tutmuş anladığım kadarıyla. iş arayanından iş verenine bir çok kişi de okudu mesaj attı vs. bununla birlikte mesajla sma hastası çocuklar için bir kampanya bilgisi ulaştı. lütfen bana ulaşan şu kampanyaya bakınız. bağış yapamıyorsanız da en azından başlığın gündemde kalması için giri yazınız. teşekkürler.

  "sma tip 1 hastası bir yavru var ve uzun zamandır yürütülmekte olan bağış kampanyası maalesef çok yavaş ilerliyor. ciğerindeki enfeksiyon sebebiyle durumu ağırlaştığı için zamanı iyice daralmış durumda.

  bu hastalığa yakalanan 5 yavrunun bağışlar sayesinde tedavisine başlandı. ada'nın da onlar gibi olabilmesi için entry'nizde edit ile bu başlığa yer verebilirseniz çok mutlu olurum. maalesef başlık bir türlü yukarıda tutulmuyor, son çare olarak aklıma sizlerden destek istemek geldi:(

  (bkz: ada'ya umut ol)"

  ---
  debe edit 2: bir arkadaş daha istemiş; ada'yla birlikte ahmet'e de umut olalım lütfen bağızlarımızı esirgemeyelim, hiç bir şey yapamıyorsak gündeme çıkmasına yarıdm edelim:

  (bkz: sma hastasi ahmet alp'e yardim kampanyasi)

 • böyle bir eleman var. yakında burada takıla takıla süper bir eleman olacağından eminim. gözü açılacak, espri kalitesi artacak, kültürlü ve entelektüel bakış açısı kazanacak.

  sonunda işten atılır kesin.

 • biri tam buğday (büyük ihtimalle eser miktarda tam buğday içeriyor) biri de beyaz ekmek olmak üzere 2 ekmek aldım. kasiyer üç ile biten bir rakam söyledi. 23 tl dedi diye düşünüp 25 tl uzattım. kasiyer 13 tl deyip 10 tl'sini geri uzattı. fiyat algılarım öyle bozuldu ki 2 ekmeğe 23 tl vermek normal geldi bir an.

 • ömer halisdemir gibi söz konusu milletinin bekası olunca görevini gözünü kırpmadan yapmış ve şehadete yürümüş vatan evladı. belki de kendisi sayesinde onlarca vatandaşımızın hayatı kurtuldu bugün.

  allah senden razı olsun, mekanın cennet olsun.

 • "sözlükte format var mı yok mu lan" şeklinde histeri krizine girmiş yazar sorusu. garip garip başlıklar, eskiden olsa direk uçurulmaya sebep olacak entryler falan. anlamıyorum ben. hayır ben mağaradayken bir şey oldu da ben mi kaçırdım. neyse.