hesabın var mı? giriş yap

 • merkeze yakın nispeten eski evde yaşayan biri olarak, merkeze uzak lüks evi tercih edeceğim kıyaslamadır. her ne kadar merkezi bir yerde yaşanıyor olsa da, trafikten, gürültüden ve keşmekeşten asla kurtulamazsınız. en kaliteli zamanın evde geçirildiğine inanan biriyim,bu açıdan sakin ve huzurlu bir ev ortamı, hayatınıza olumlu yönde katkı yapacaktır. altınızda araba olduğu sürece mesafeler azalır zaten. dikkat edilmesi gereken tek nokta, evinize gidiş yolunun kilit trafik güzergahında bulunmamasıdır. oturacağınız muhiti buna göre seçerseniz, yolda geçireceğiniz süreyi minimuma indirgeyebilirsiniz.

 • chp iktidar olsa "kılıçdaroğlu'na saygımdan öyle dedim" diye kıvırır muhtemelen aynı zat.

  güce tapmak böyle bir şey.

 • yaşım 16, o 15. hayatımı feda edebilecek kadar aşığım. tam anlamıyla. 1.5 yıl, usanmadan beklemişim, her güne aynı umutla, aynı acıyla, aynı sevinçle uyanmışım.
  bir nisan akşamı... moda'da bir apartmanın kuytusuna gündüzden geldik, aldığımız köpeköldüreni içtik ve saatlerce konuştuk. akşam oldu, soğuktan titriyoruz. çok öncesinde, bana karşı bir şey hissetmediğini söylediğinden o anki bakışlarını fark edemiyorum. çünkü ulaşılmaz bir yerde o gözümde. bana karşı bir şeyler hissetmesi mümkün değil, bir masal güzelliğinde.
  "ya beni öp, ya da ben gidiyorum," dediğinde afallıyorum, anlıyorum. bir süre gülümseyerek bakıyorum, sonra yaklaşıyorum. o anı anlatamam, mümkün değil. ancak ilk aşkıyla öpüşen biri anlayabilir.
  sonrası fiks; masal olmadığını anlıyorum, bitiyor. yıllar geçiyor, giderek hissizleştiğim korkusuyla büyüyorum. fakat o 17 nisan akşamını unutamıyorum, unutmak da istemiyorum. hayatımda belki de en masum olduğum o anı, gözlerindeki o pırıltıyı hatırladıkça ister istemez gülümsüyorum.

 • koyun yüzebilmesi...
  hani kurban keserken sisirip yuzuyolar deriyi oyle.
  bi de bunu yaparken ayet-el kursi'yi yüksek sesle, sakince ve hic yanlissiz okumasi.

 • ağzım açık okudum bu ne lan bu nasıö bir seviye amk ?

  tekirdağ çerkezköy devlet hastanesinde sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanan genç kadının ameliyat masasında fotoğrafı ortaya çıktı. sahte doktor ayşe özkiraz'ın ifadeleri ise bu kadar da olamaz artık dedirtti.

  "her şey o yalanla başladı"

  tekirdağ'ın çerkezköy ilçesi devlet hastanesinde gündeme düşen sahte doktorluk rolüne bürünen ayşe özkiraz, tutuklandıktan sonra yeni gelişmeler ortaya çıktı. genç kadının ameliyat masasında fotoğrafı ortaya çıkarken doktor rolüne ailesine yalan söyleyerek başladığı belirlendi.

  sahte doktor ayşe özkiraz, ifadesinde şunları söyledi:

  "ortaokulu çerkezköy 75. yıl ortaokulunda okudum. liseyi veliköy meslek lisesinde okudum ve 2021 yılında mezun oldum. ben lisede öğrenciyken ailem tıp fakültesinde okumamı istiyordu. bana güvenip yüksek puan alacağımı düşünüyorlardı. liseden mezun olurken üniversite sınavına girdim. ancak başarısız olduğum için tercih yapmadım. ailemin güvenliğini sarsmamak için evde sorun olmasın diye anneme, üvey babama ve üvey kardeşlerime çapa tıp fakültesini kazandığımı söyledim. ailem sınav sonuç belgesini görmek istediğinde de gerçek sınav sonuç belgem üzerinde telefonda oynama yaparak sahte bir sınav sonuç belgesi hazırlayıp aileme gösterdim." dediği öğrenildi.

  sahte doktor özkiraz yaşadığı sürece ilişkin şu ifadeleri kullandı:

  "bundan sonra tek başıma istanbul'a gittim. fatih gazi özel kız öğrenci yurduna gittim. burada hem öğrenciler hem de çalışanlar kalıyordu. ilk başta çalışan olarak kalmayı düşündüm. sonra vazgeçip yurt idaresinde görevli olan soy ismini bilmediğim n. isimli görevli kadına kendimi tıp fakültesi öğrencisi olarak tanıttım. benden bir takım resmi belgeler istediler. istenilen belgelerden sadece öğrenci belgesini daha sonra getireceğimi söyledim. sonraki süreçte de sürekli olarak getireceğim diyerek bu kişileri oyaladım. yurdun masrafları için de ailemle görüştüm. ailem zaten bu fakülteyi kazandığımı düşündüğü için bana para gönderiyordu. yurda yerleştim soy ismini bilmediğim s. ve a. isimli cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencileri olan telefon numaraları el konulan telefonumda kayıtlı bulunan öğrencilerle birlikte kalmaya başladım. bu öğrencilere çapa tıp fakültesinde öğrenci olduğumu söyledim. bu süreçte çapa tıp fakültesinin bahçesine ara ara gittim. burada öğrencilerle tanıştım. bunlardan birinin ismi hatice idi. diğerlerini hatırlamıyorum. bu kişilerle hiçbir zaman samimi olmadım. bende numaraları yoktur. hiç bir şekilde derse girmedim. okula girebilmek için istanbul ili eminönü semtinde ismini hatırlamadığım bir pasajda öğrenci kimlik kartı bastırdım. bu kartların üzerine ayşem özkiraz yazdırdım. aramada ele geçen kartlar bu öğrenci kartlarıdır. okula girerken bu öğrenci kartlarını gösterip giriyordum. bu sebeple şüphe duyulmuyordu. okula gitmediğim zamanlarda da istanbul’da part time farklı yerlerde çalıştım. ayrıca aynı yerde ankara şehir hastanesi, tekirdağ çerkezköy devlet hastanesi, istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesi personel kimlik kartlarını da bastırdım. ancak bunları hiç -bir yerde göstermedim. plaketleri de ınstagram'dan bir sayfa ile görüşerek yaptırdım."

  acilde vakit geçirmek istediğimi söyledim"

  sahte doktor ifadesinin devamında, "yurtta kaldığım dönemde cerrahpaşa tıp fakültesinin yemekhanesine yurtta kalan öğrencilerle birlikte yemek yemeye gidiyorduk. kaldığımız yurda cerrahpaşa tıp fakültesi daha yakındı, ben çevremdekilere çapa tip fakültesi öğrencisi olduğumu söylediğim için onların kartları üzerinden yemek alıyordum. parasını onlara gönderiyordum. hatta a.ö. isimli cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencisi kendi yemek kartını kullanmadığı için bana vermişti. bir süre de onun kartıyla yemek yedim. ayrıca ınstagram üzerinden s.u. ve f.g. isimli cerrahpaşa tıp fakültesinde hemşire ve personel olan şahıslarla tanıştım. bunlara kendimi doktor olarak tanıttım. bunlarla zamanla arkadaş olduk. zaman zaman istanbul'dan çerkezköy'e geliyordum. 2021 yılının kasım ayı içerisinde annem hastalandı. çerkezköy devlet hastanesine getirdik. burada n.ö. isimli acil hekimine kendimi doktor olarak tanıttım. annemi muayene ettirdim. sonra da bir kaç kez daha çerkezköy devlet hastanesi acil bölümüne geldim. acilde durup vakit geçirmek istediğimi söyledim. f.ç. isimli doktor bana izin verdi. onun izniyle hastanede vakit geçirdim. burada bulunduğum zaman zarfında doktor koltuğuna oturduğum olmuştur.

  "dikiş işlemini bizzat yaptım"

  boynuma stetoskop da takmıştım. bu stetoskopu medikalciden almıştım. acilde bulunduğum zaman zarfında kesinlikle hasta muayene etmedim, ancak muayeneleri izledim. ifade ettiğim üzere sadece bir kaç kez acil bölümüne geldim. 2021 yılı eğitim dönemi bittikten sonra 2022 yılı haziran ayı içerisinde çerkezköy'e ailemin yanına geldim. geldikten sonra çocuk cerrahı olmak istediğim için tek başıma hiç kimseyi referans göstermeden çerkezköy devlet hastanesinde dr. m.k.'nin odasına gittim. sekreteri ile görüşüp kendimi tıp fakültesinden mezun doktor olarak tanıtıp doktor m.k. ile görüşmek istediğimi söyledim. sekreterinin ismi t.a. bir süre sonra dr. m.k. beni kabul etti. görüştük. kendimi çapa tıp fakültesi mezunu doktor olarak tanıttım. ayrıca tus sınavında 81 puan aldığımı söyleyip tus sınav sonuç belgesi gösterdim. bu belgeyi daha önce yaptığım gibi ınstagram üzerinden görmüş olduğum b.o. ismine hazırlanmış belge üzerinde telefonda oynama yaparak oluşturmuştum. çocuk cerrahisi bölümüne ilgi duyduğumu, yanında vakit geçirmek istediğimi söyledim. annemin öğretmen babamın ise gıda mühendisi olduğunu, ankara'da yaşadıklarını söyledim.daha sonra doktor m.k. bana yanına gidip gelebileceğimi söyledi. bu şekilde çocuk cerrahisi bölümüne gidip gelmeye başladım. burada muayenelere katıldım. doktor m.k. kurmuş olduğum ilişkiye istinaden çerkezköy devlet hastanesindeki tüm cerrahi branşların doktorlarıyla iletişim kurdum, muhabbet ettim. birçok kez ameliyatlara izleyici olarak katıldım. doktor m.k.'nin hastalarını ameliyattan sonra yapılan dikiş işlemini bizzat kendim yaptım. bunları yaptığımdan dr. m.k.'nin haberi vardı. kendisi bana müsaade etti. hatta benim kolumdan tutup beni ittirip 'çocuğum diksin' diyordu. sadece dr. m.k.'nin ameliyatlarına katılmadım.

  "yalanımı anladıklarını fark ettim"

  diğer cerrahların da ameliyatlarına katıldım. ancak bu diğer doktorların ameliyatlarında herhangi bir tıbbi işlem yapmadım. sadece gözlemci oldum. bu ameliyatlara hep doktorların rızasıyla girdim. hastanede beni herkes sevmişti. hemşireler, genel cerrahla sürekli görüştüm. burada bulunduğum zaman zarfında zaman zaman önlük, forma giyip, stetoskop takıyordum. bir çok kez muayene ve ameliyata katıldım. bana göstermiş olduğunuz fotoğraflardaki kişiler çerkezköy devlet hastanesinde farklı bölümlerde çalışan doktor, hemşire ve farklı bölümlerde çalışan personellerdir. muayenelere gidip geldikçe etrafımdakiler ile ilişkim ilerledi, sekreter t. bana doktor m.'nin odasının anahtarını verdi. ele geçen kaşeyi ben bastırmadım. 12/11/2022 tarihinde sekreter t. beni hastaneye çağırdı. hastanede bana gerçek adımı, ne iş yaptığımı, ailemin nerede yaşadığını sordu. ben yalan söylediğimi anladıklarını fark ettim. sonra da dr. m.k. ile görüştüm. onlara her şeyin yalan olduğunu, doktor olmadığımı, gerçek ismimin ayşem değil ayşe olduğunu, ailemin baskısından korktuğum için böyle bir şey yaptığımı söyledim. benim adıma basılan kaşeyi benden aldılar, hastaneden ayrıldım."

 • sanırım bunun feriştahı bizim okulda yaşanmıştır. efenim olay şöyle oluyor;

  okul bahçesinde maç yapılıyor. yamulmuyorsam bir taraf lise 3 bir taraf lise 2. neyse bu lise 3 sınıfının kalesinde olayımızın kahramını kayahan bulunuyor. ne yazık ki o maçta kayahan efsane goller yiyor, maç farklı bitiyor. saha kenarında ki kızlar da başlarına geleceği bilmeden 'hop hop kayahan kova kayahan' diye tempo tutup gülüşüyorlar. hatta arada top kayahan cümlesi falan da geçiyor. maç sonu aşırı derece kızmış, sinire kesmiş kayahan abimiz gidiyor kızların önüne, indiriyor şortu. sallıyor malzemeyi alın lan buna gülün diyor.

  hala aklıma geldikçe kahkahalar atmama sebep veren bu olay sonucunda kayahan abimiz okuldan atılmıştı. güzel abimizdi vesselam. kızlara ne olduğu konusunda bir bilgim yok.

 • 31 mayıs 2013 günü gerçekleşen, 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı işgaline bağlı direnişin ilerleyen saatlerinde, insanları kollamak için osmanbey'de yolu kapatmış bir halk otobüsü şoförü. tomalarla halka saldıran, nefret ettiği insanların canını yakmak için canhıraş uğraşan bir sadist gibi davranan polise karşı halka, içinden olduğu insanlara destek olmuş.

  ilk saldırı geldiğinde naif kitlenin darmadağın olduğu yerde direnişe destek vermiş. sanırım böyle şeyleri ülkede ilk kez görüyoruz. ağladım ağlayacağım.

  http://imgur.com/texipvz

 • bazen sözlükte yazılanları şaşkınlıkla okuyorum.

  bu kadar basit bir sebep ile birini dövmenin neresini savunuyorsunuz lan. cocugun belki maskesi yırtıldı yoktu. belki de kaybetti o an maskesini. hepsini geçtim takmamış olabilir maskesini. hemen direkt dövmekmi lazım, maske takmadı diye öldürseler onu savunacaksınız.

  burada eleştirecegim tek şey yürüyen merdiven var iken asansörle cıkmalarıdır. ben sirkeci marmaray istasyonunda bile asansör kullanmıyorum adamlar osmanbey durağında asansör kullanıyor. o zaman biri de cıkıp desin ki ulan ibneler ayagınız yok mu, hamile değilsiniz, engelli değilsiniz ne işiniz var asansörde şeklinde bağırıp hepsini dövseydi. ne değişik insanlarsınız.

 • (bkz: housekeeper)

  lan ne güzel topluyorlar yatağı, dümdüz. bi de afilli havlu katlayıp koyuyorlar üstüne. kuğu yapani bile gördüm havluyla. o derece. nefis.

 • rize belediye başkanı reşat kasap, seçim döneminde '10 numara projeler' başlığı altında kamuoyuna açıkladığı meydan projesi için çalışma başlattı. cumhuriyet meydanı'na yerleştirilen tabelada yer alan proje çiziminde, atatürk anıtının yerine çay bardağı figürü yerleştirilmesi ise anıtın kaldırılacağı tartışmalarına neden oldu. tepkiler üzerine açıklama yapan rize belediye başkanı reşat kasap, meydan projesi inşaatı süresince valilik önündeki tören alanına taşınacağını duyurduğu atatürk heykelinin daha sonra eski yerine konulup konulmayacağına halk oylaması ile karar verileceğini açıkladı.

  kaynak: cnn türk - rize'de atatürk heykeli için referandum kararı

  gün geçmiyor ki akp'li belediyelerden rezil bir haber daha duymayalım.

  orası hangi ülkenin toprakları, siz ne ara bu ülkenin kurucusu atatürk'ün heykelini referanduma taşıyacak kadar araplaştınız.