hesabın var mı? giriş yap

 • kurmuş olduğum bir uygulamayı silmek için google'a yazdım ve donanimhaber ilk sonuçta çıktı. sayfaya ziyaret ettiğimde elemanın birisi uygulamadan nasıl kurtulabilirim diye konu açmış, hemen alt satırda birisi nasıl hesabı sileceğini güzelce yazmış. ilginç olan alt kısımda cevabı 2010 yılında ben vermişim.

  acayip oldum amk

 • anlamadığınız şey tam olarak nedir?

  bu ve tayfası; gidip karikatürler üzerinden para kazanan sayfa ve siteleri dava etseler, kimse ses etmez. "haklısınız" der hatta.

  ama bu adamlar bunu yapmıyor ki?
  radyoloji sitesindeki bir forumda bir kullanıcı karikatür paylaşıyor. ve onu dava ediyorlar.
  radyoloji sitesindeki bir yazıda, karikatüre yer veriyorsun diye dava ediliyorsun.
  kişisel bir blogda 65 yaşında bir kadın iyi bayramlar karikatürü paylaşıyor ve 33binlik oluyor bir anda.

  edildiğin davanın tutarı da öyle 50-100 lira değil. 33 bin lira.

  yani bu ve tayfası diyor ki; sizin radyoloji sitenizin 5 senede kazandığı 3-4bin lirayı, benim karikatürüm sayesinde kazandın. şimdi bana para ödeyeceksin.

  bunun adı telif kovalamak falan değil arkadaşım. bırakın artık kendinizi kandırmayı.

  tüm içeriğini, parasını karikatürlerin telifli eserlerinden kazanan adamları dava edersen haklısındır.
  ancak konusu, kazanç yöntemi vb. hiçbir şeyinin senin karikatürünle en ufak bir bağı bile olmayan siteleri/blogları/forumları dava ediyorsan sen kötü niyetlisindir.

  berlin'de hamurunuza, suyunuza ne katıyorlar bilmiyorum.
  ancak bu insanların avukat masrafı yapmalarına, adliye adliye koşturmalarına, ülke içindeki bin tane sıkıntı arasında bir de sizin 30bin liralık telif davalarınızla uğraşmalarına vesile oldunuz ya. umarım bunun acısı sizden çıkar. umarım.

 • + başka firmalarla görüşüyor musunuz?
  - hayır sadece bu firmayla ilgileniyorum.
  + yalan söylemeyin, çantanızdaki cv fotokopilerini gördük.
  - ay nerden gördünüz onları ya?
  + aslında görmemiştik.
  - nası yani?
  + olta attık, siz de yediniz.
  - ama olmadı ki böyle...
  + oldu.
  - hem, yok ki çantamda fotokopi benim!
  + pınar hanım.
  - ay gerçekten yok!
  + daha fazla çirkinleşmeden gidin.
  - üf ama yaaa :(

 • niye kan dondurması gerektiği anlaşılamayan twit. illa kanın donsun istiyorsan berkin'in 14 kilo olarak gömüldüğü gerçeğini hatırla, yeter sana.

 • tv8'de bir yarışmacının nereye gidiyorsun sorusuna 'nihat odabaşı'nın çekimine gidiyorum' diyeceğine 'nihat hatipoğlu'nun çekimine gidiyorum' dediği yarışma. ahahahahahaha.

  benim neden işim gücüm yok.

 • zerre kadar samimiyeti hissettirmemiş reklam, yok efendim “çayımı aldım karşınızda içiyorum” yok “ipad’im yanımda”, yok “kronik hastalığınız var, dikkat edin” bir de kucakta çocuk falan hani sanırsın yardım kuruluşunun reklam filmi.

 • son reklamıyla bizzat kendi müşteri kitlesini gömerek korkunç bir pr skandalına imza atmış şirket.

  reklamının ne sebeple rahatsızlığa sebep olduğunu anlayamayan olmuş, anlatalım. reklamda bir tıraş bıçağı şirketi tutmuş bana kadınlara karşı nasıl davranacağımı, çocuğumu nasıl yetiştireceğimi falan anlatmaya kalkıyor. bu da yetmez gibi reklamı izleyince tüm erkekler tacizci, kavgacı yaratıklarmış gibi lanse edip tepeden bakarak akıl veren mesajlar görüyorsunuz. açık açık "tüm erkekler böyledir" denmese de çıkan mana bu. iyi erkek olmak denince akla neden tacizden vazgeçmek geliyor? tacizcilik erkeklikle beraber gelen varsayılan bir özellik midir? içindeki ufak bir azınlığın işlediği suçtan dolayı bir insan grubunun -burada bahsedilen insan grubu dünyada yaklaşık 3.5 milyar insanı kapsıyor- tamamını o suça meyilliymiş gibi yansıtmak ırkçılık değil midir?

  hala anlamadıysanız, yarın örneğin bir ped reklamının kadınlara yönelik olarak "lütfen gold diggerlık yapmayın, çocuklarınızı dövmeyin, nafaka davalarıyla eski kocalarınızı süründürmeyin, masum erkeklere taciz iftirası atmayın. kadınlık böyle olmaz." diye bir mesajla reklam yayınladığını, sonra "ya tüm kadınlara demedik" diye kendini savunduğunu düşünün ve tepkileri hayal edin.

 • cevapların genelde goygoy olduğu soru.

  mesela videoda allah bizi neden yarattı neden test ediyor? sorusunu yanıtlamış eleman.

  mealen demiş ki;

  --- spoiler ---

  "her cemal ve kemal sahibi kendi cemal ve kemalini göstermek ister..." yani leonardo da vinci iyi resşm yapar ama bu resimleri evde saklamaz. millete gösterir. bunun için resim yapar.
  --- spoiler ---

  birader, hadi leonardo eserlerini diğer insanlara gösterdi, onların beğenisine sundu milletin beğenmesi onun gururunu okşadı. allah da eserini diğer allah'lara mı sunuyor senin mantığınla?

  dayanıp diğer cevapları dinlersem gerisini editlerim.