hesabın var mı? giriş yap

 • aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin'in tamamı “nerede mağdur varsa, nerede mazlum varsa onun yanındayız. öyle kolay bir inançtan geliyoruz ki başını eğmiş bir yetimin başını okşadığın zaman öbür tarafa eft yapmış oluyorsun. çok kolay aslında” şeklinde olan açıklaması. habertürk'ün haberi

  sayın bakanımızın inançla parayı böyle güzel şekilde sentezleyebilmesine hayran kaldım. ben de şimdi gidip koca türkiyedeki 24 sokak çocuğundan birini bulup başını okşayıp eft yollayacağım. gelsin sevaplar, bonuslar.

 • cübbeli’nin yakın zamanda imam hatipleri eleştirmesi jakuzi medyası tarafından tepkiyle karşılanmıştı. “çocuklarınızı imam hatip’e vermeyin” diyen cübbeli, yeni şafak başta olmak üzere yandaş gazeteler tarafından hedef alınmıştı. bunun yanı sıra akp taraftarlarının da ağır eleştirilerine uğrayan cübbeli isyan etti.

  --- spoiler ---

  ben dinin, imanın gereklerini söylüyorum, mahmut hoca’yı savunuyorum, saldırılara maruz kalıyorum. söylediğimin hangisi yalan, hangisi inanca aykırı? sorsan yüzde 99’u müslüman diyorlar, toplumun yüzde 17’si ateist olmuş, ne kadar deist var bilmiyoruz, ama hataları dile getirdiğim için beni hedef alıyorlar.

  bir zamanlar atatürk’ü savunduğum için de hedef olmuştum. ben atatürk dönemi diyaneti’ni istiyorum. onun döneminde diyanet, maturidi çizgisindeydi. ya şimdiki ilahiyatçılar? bir kısmı vehhabi, bir kısmı ehli sünnet dışı başka ekollerden. bunları söylemeyelim mi?

  inanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum. liyakat yok, koltuklara oturmuşlar. dernek diye, vakıf diye holdingleşmişler. ben bedel ödedim, fetö de beni hedef aldı, hapse attı. ya bunlar? bugün beni hedef alan yeni şafakçılar o vakit fetö’nün izindeydi
  --- spoiler ---

  kaynak

 • rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan simurg anka, bilgi ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş...

  kuşlar simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da simurg'u bekler dururlarmış. ne var ki, simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

  derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

  ancak simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan kaf dağı'nın tepesindeymiş. oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. yorulanlar ve düşenler olmuş.

  önce bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

  papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

  kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

  baykuş yıkıntılarını özlemiş,

  balıkçıl kuşu bataklığını.

  yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

  ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen altıncı vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu yedinci vadi "yokoluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... kaf dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

  simurg'un yuvasını bulunca ögrenmişler ki;

  "simurg anka - otuz kuş" demekmiş.

  onların hepsi simurg'muş. her biri de simurg'muş. simurg anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yokoluşu da yaşadıktan
  sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

  şimdi kendi gökyüzünde uçmak zamanıdır...

 • sac kurutma makinasiyla saclar kurutulurken ev arkadasinin surunerek sizi korkutmasi. sac kurutma makinasinin tabanca formundan dolayi ev arkadasini kurutarak oldurmeye kalkismak.

 • bir kere arkadaşla starbucks'a gittim. isim soruldu, arkadaş murtaza dedi. bardağın üstüne murtaza yazıldı ve çıkışta güldük.

  sonra bu benim çok hoşuma gitti. kızların tercih ettiği piç erkek var ya, adını murtaza diyen arkadaştı benim için.

  ben de piç olmalıydım, ben de böyle ibnelikler yapmalıydım. starbucks'a gittim tekrar adımı sordu, utanarak sıkılarak mıy mıy bir sesle murtaza dedim. çıkar kimliğini dese bittim ama. starbucks'ta rezil olmayı kaldıramazdım, naif bir insanım ben.

  19 tl murtaza bey dedi eleman. cebimde 20 tl var. kredi kartımı tam çıkartıyordum ki kartın üstünde gerçek ismimin yazdığı geldi aklıma. neyse ya ben nakit vereyim dedim, 20 tl uzattım, 1 tl para üstünü aldım ve ebesinin .mındaki evime yürüyerek gittim.

  piçlik benim neyime lan?

 • elinde bana ait bir şey tutan 3,5 yaşındaki kayra'ya seslenilir:
  -şşt kayra, onu yerine bırak, benim o!
  kreşe giden kayra, öğretmeninin okulda sürekli söylediği sözle cevap verir:
  -benim yok! hepimizin!

 • uzun bir ilişki sonrası geçmiş olduğu nekahat süreci ardından, kendini yeni bir aşkın kollarına atan gençliğin diline pelesenk olmuş cümleleri özenle kullanma sanatı.

  bu sanata en önemli örnek olarak, "sen nereden çıktın karşıma" ve tabi ki en meşhuru "sen bu zamana kadar nerelerdeydin" cümleleri gösterilmekte olup, bunlar özellikle ilişkinin en başında hissedilen, "o benim için yaratılmış" sarhoşluğu sırasında sarfedilmektedir.

  ilk yakınlaşma gerçekleşir ve kız ile oğlan birbirlerinin gözlerinin içine bakarak romantik bir temas yaratır. gözler birbirine kenetlenir ve dudaklardan o sözcükler dökülür. içli bir şekilde "sen nereden çıktın" cümlesi telaffuz edilir vakur bir ses tonuyla.

  bu soruya verilecek en iğrenç yanıt "ben hep seni arıyordum ki" gibi, samimiyeti yakın ancak sürrealist bir ifadeden ibaret olabilir. kanımca "annemin karnı ehehe" cevabı bile daha yapıcıdır. en azından zoraki bir gülümsemeyle bertaraf edilebilir.

  ben doğum yeri söylemeyi tercih ederek, ortaya çıkan o gereksiz ve çiğ romantizmin seviyesini azaltmayı uygun gördüm bugüne kadar. zira, ilişkinin selameti ve çevrenizdeki insanların size bakıp kusmaması açısından verilebilecek en mantıklı cevap budur.

  - sen nereden çıktın?
  + ortaköy, lefkoşa =)