hesabın var mı? giriş yap

 • -anı- 9:25

  2000-2001 yılbaşı... yani 2000.. yılının aralık ayı falan....
  asdasda teknedeyim... karayiplerde... mustik adasının açıklarındayım...
  işte.... eşim.. çoluğum çocuğum...
  allah rahmet eylesin bizim cem şaşmaz...
  eşi...
  1-2 tane daha misafirim.... teknedeyiz....
  adasf öğleden sonrası yılbaşından 1-2 gün önce....
  işte yeni demir atmışız ..... işte orda duruyoruz falan....
  aradan bi yarım saat bi saat geçti birisi bağırıyor denizden,
  ceeeeeeem
  ceeeeeeem, cıkk
  karayiplerin ortasında....
  birisi cem diye bağırıyor, bizim teknenin arkasından....
  dedik kim bu huaadasd falan çıktım baktım bi baktım cem boyner.
  aaa napıyon falan gel bilmem ne....
  .
  .
  .

  edit: bu videoyu 2 sene kadar önce şuan hayatta olmayan çok sevdiğim bir kardeşim atmıştı. "kanka millette ne anılar var ben cümleye maksimum 'beşiktaşta arkadaşlarla' diye başlıyabiliyorum, adam okyanusun ortasından koordinat veriyo" diye anlatıp gevrek gevrek gülerek anlatmıştı. videoyu keşfetme hikayesi de youtube'da eski golcülerin gollerini izlerken jardel'in gollerine gelmiş, jardel'den aklına cem uzan gelince oturmuş bi saat cem uzan röportajlarını izlemiş. arada bu sahneyi görünce de müzmin fakir arkadaşı ben gelmişim aklına, benimle paylaşmak istemiş :) bunları bize niye anlattın diye sorarsanız eğer; siz bu entariye her oy verdiğinizde güzel kardeşim aklıma geliyo yâd etmiş oluyorum. hepinizi seviyorum ama onu daha çok seviyodum...

 • bir milli takım düşünün ki 500 bin euro primi beğenmeyip 650 bin euroya çıkartıyor. sorsan hepsi " adam " dır.
  biz mi ? biz malız.

 • benim için kesinlikle mazda 323'ün açılıp kapanan farlı araba modeliydi. o zamanlar benim gözümde ne ferrari ne porsche dünyanın en iyi arabası mazda'ydı. bir de tempra'nın o dijital göstergesinden dolayı gözümde ayrı bir yeri vardı, ne zaman tempra'ya binsem o dijital hız göstergesinden gözümü alamazdım.

  mazda 323
  tempra'nın müthiş göstergeleri

 • yürek burkan bir tarafı yok. herkes yaşayacak ve yaşlanacak önemli olan geride ne bıraktığın. cüneyt arkın hayatını dolu dolu ve istediği gibi yaşadı. ismi hiçbir zaman kötü kişi ve durumlarla anılmadı. yaptığı işleri de alnının teriyle yaptı. keşke biz de hayatımızı onun gibi istediklerimizi yaparak başarılı bir şekilde yaşayabilsek, kendisine hayatının geri kalanında huzur ve sağlık diliyorum.

 • 1997 yilinda 39 yasindayken annapurna'da cig altinda kalarak hayatini kaybetmis efsanevi rus kokenli kazakistanli dagci. 8000 metre ve uzerindeki zirvelere tam yedi kere oksijensiz tirmanmistir. olumunun uzerinden neredeyse 10 yil gecmesine ragmen hala bazi yuksek irtifa hiz rekorlarinin sahibi kisidir. butun bu basarilari, hayattayken kendisine 'himalayalar'in tiger woods'u' yakistirmasinin yapilmasina sebep olmustur.

  dagcilik basarilarinin yaninda, kendisi en cok 1996 everest trajedisinde yaptigi kahramanca kurtarislar ile bilinir. kendisi, zirveden donmekte olan bazi dagcilari 8400 metre irtifada yakalamis olan ani bir firtinada, gozgozu gormez bir haldeyken yardim icin cadirinden cikmis ve dagda olmek uzere olan ve yon duygusunu tamamen kaybetmis 3 dagciyi teker teker resmen cadirlarina kadar surukleyip donmaktan kurtarmistir; akabinde daha yuksek bir irtifada yardima muhtac durumda olan ve kendisinin de rehber olarak dahil oldugu grubun lideri scott fischer'a yardim etmek icin tirmanmis, malesef cabalari fischer'i kurtarmaya yetmemistir. butun bunlari everest'in zirvesine oksijen tupu kullanmadan gerceklestirdigi tirmanistan hemen sonra yapmistir.

  olmeden once yazdigi the climb adli bestseller kitabi, 1996'daki trajedi hakkindadir ve ayni kitapta jon krakauer'in ayni olayi temel alan kitabi into thin air'de kendisi hakkinda yaptigi bazi suclamalara cevap verir.

  hayatini kaybettigi annapurna eteklerinde adina yapilmis mutevazi anitta kendisine ait su sozler yazar:

  "mountains are not stadiums where i satisfy my ambition to achieve, they are the cathedrals where i practice my religion - daglar, basarma hirsimi tatmin ettigim stadyumlar degil, dinimi tatbik ettigim katedrallerdir"